Як правильно змащувати швейну машинку мастилом
Як правильно змащувати швейну машинку олією
Так, швейній машинці необхідно масло, щоб вона працювала плавно та тихо. Вона прослужить довше і зшиває рівномірніше, оскільки внутрішні частини рухаються або обертаються без тертя.
Що потрібно, щоб змастити швейну машину ?
Не всі олії однакові. Деякі масла з часом густішає, тому ваша швейна машина може працювати без збоїв, коли ви кладете її в шафу, але через багато місяців ця олія загусне і заб'є частини, що рухаються. При необхідності для наступного швейного проекту машина може бути трохи «незграбною» або навіть занадто тугою, щоб двигун рухав голку вгору або вниз. Завжди рекомендується використовувати потрібну олію для швейних машин. Не використовуйте масло, яке ви використовували б у гаражі.
Швейні машини, як і вишивальні машини високого класу, потребують 6 різних типів мастила. Кожен тип масла/мастила відрізняється. Кожен із них використовується на різних механічних компонентах усередині машини, можливо, там, де зустрічаються метал/метал, метал/латунь, шарикопідшипник або метал/пластик.
Як і де змащувати швейну машину?
Деякі швейні машини є самозмащувальними; це не означає, що машина не потребує обслуговування або мастила.
У цьому уроці "Де мені змастити швейну машинку" зосередимося на більш простих моделях.
УВАГА:
Потрібна лише невелика кількість олії гарної якості. Надмірна кількість олії призведе лише до забруднення олією нитки, голки чи тканини. На кожну точку мастила потрібно лише одна маленька крапля олії.
Очистка:
Спочатку очистіть машину, видаліть усі волокна тканини та кінці ниток. Використовуйте щітку для ворсу та чисту тканину.
Змащення:
Олія потрібна на кожному металевому рухомому елементі, до якого можете отримати доступ.
Деякі моделі швейних машин допускають розбирання; деякі користувачі можуть отримати внутрішній доступ далі за інші.
Точки змащування:
Починаючи згори, можна відкрутити і зняти верхню кришку. Часто вона відривається, забезпечуючи хороший огляд багатьох частин, що рухаються, яким потрібна олія. Також крихітна крапля масла може бути подана на вал пристрою намотування шпульки, щоб не допустити забруднення маслом ременя двигуна, маховика або кільця пристрою намотування шпульки.
Над голкою: голководій рухається вгору і вниз з великою частотою під час шиття на високій швидкості. Він також переміщається ліворуч, це називається моментом удару! Цей голководій потребує мастила, так само як і втулки ланки, які передають привід від верхнього валу, що обертається, до руху вкладиша на голковому стрижні.
Навколо шпульного ковпачка: нанесіть одну краплю олії на металевий/металевий кожух котушки та під машину, якщо можна отримати доступ. Головний нижній вал матиме два підшипники ковзання, що вимагають олії, а також шестерні та ексцентрикові кулачки подачі. Під час роботи під машиною не допускайте попадання олії на ремені.
Зітріть надлишки олії бавовняною тканиною.
Зшийте зразок, використовуючи світлу бавовняну тканину, бавовняну нитку та нову голку. Виконайте пробний рядок на кілька рядків вперед і назад і зверніть увагу на масляні плями на тканині. На тканині повинно бути масляних забруднень.
Пам'ятайте, олія не вирішить проблему, але правильна олія допомагає запобігти проблемі. Вдалого шиття.
Нижче показані внутрішні механічні частини сучасної швейної машини Janome, що рухаються. Олія потрібна на точках, відмічених червоною.