Як купити хороший оверлок?
Як купити хороший оверлок?
Оверлок спочатку використовувався для промислового шиття. Однак завдяки досягненням в технології, які дозволили створити більш легку і компактну швейну техніку, ці пристрої тепер можна знайти в багатьох будинках.
Оверлоки володіють рядом переваг, яких ви не знайдете в звичайних швейних машинах. Мало того, що оверлоки працюють швидше і ефективніше, вони також дозволяють скоротити зайвий припуск на шов під час шиття, позбавляючи вас від необхідності користуватися ножицями або іншими пристосуваннями для різання. Крім того, оверлоки - це економічні машини, які дозволять вам легко зшити одяг.
Що робить швейна машина з оверлком?
Коли ви використовуєте оверлок для шиття, машина створює акуратні шви, як на одязі, купленої в магазині. Крім того, оверлочні стібки не тільки завершують кромку, але і запобігають розплутування швів.
Більшість оверлоков мають вбудоване лезо ножа, яке скорочує зайвий припуск на шов під час шиття. Таким чином, професійно оброблені шви стають легким і швидким процесом в один етап. При цьому у цих машин є багато інших застосувань, крім обробки країв тканини. Ви можете використовувати оверлок для декоративного обрамлення, створення покривних швів, шиття плоских швів, прикріплення гумки або шиття тканих матеріалів.
Як користуватися оверлком
Якщо ви коли-небудь використовували звичайну швейну машину, вам повинно бути цікаво, чи буде робота з оверлком аналогічною. Відповідь на це питання - так і немає, тому що між цими двома типами швейних машин є як подібності, так і деякі відмінності.
Наприклад, оверлок надає можливість регулювати довжину стібка за допомогою регуляторів, як і на механічній швейній машині. Обидві машини працюють з ножною педаллю, хоча деякі електронні швейні машини управляються кнопками.
Щоб використовувати оверлок, спочатку потрібно заправити нитка. Заправка нитки, мабуть, є найбільш складним аспектом використання цієї універсальної машини, оскільки вона може використовувати від 2 до 5 котушок з нитками одночасно. Використання декількох ниток сильно відрізняється від того, до чого звикло більшість швачок при використанні типової швейної машини.
Наступний крок після заправки - навчитися використовувати різні функції оверлока. Наприклад, ріжуче лезо можна прибрати, щоб звільнити його при обробці країв, не потребують обрізання зайвого припуску на шов. Більше того, вам потрібно навчитися регулювати натяг нитки, диференціальну подачу і ширину обрізки стібка. На щастя, більшість цих функцій можна задіяти, повернувши диск або з допомогою повзунків, які входять до складу органів управління оверлока.
Як заправити оверлок
Зазвичай оверлоки можуть використовувати до 5 ниток одночасно. Проте найбільш поширені 4-ниткові моделі. Котушки з нитками, які використовуються в цих машинах, проходять через верхній і нижній петлители, а також через дві напрямні голки.
Заправка нитки починається з підйому телескопічною планки і встановлення першого конуса на відповідний тримач шпинделя. Як тільки це буде зроблено, кожна котушка з ниткою буде проходити через петлю на телескопічній планці, під гачком на верхньому краї машини, через жолобчастим канал, а потім між дисками регулювання натягу нитки.
За натяжними дисками кожна котушка з ниткою проходить кілька різних шляхів. Наприклад, верхній і нижній петлители продовжують рух вниз по наступній частині жолобчастого каналу, а потім в нітенаправітель. Ці котушки проходять через серію гачків і точок кріплення всередині маховика, які в основному мають кольорове кодування для полегшення заправки нитки.
На наступному етапі котушки з голками проходять під гачком і двома нитенаправителями прямо над голкою. Нарешті, всі кінці ниток проходять під притискною лапкою на бічну або задню частину голкової пластинки.
Заправка нитки у оверлок може здатися складним завданням, але більшість моделей мають докладні схеми, що полегшують процес. Крім того, деякі машини навіть мають кольорове маркування, щоб ви знали, куди йде кожна котушка з нитками.
Як вибрати хороший оверлок?
Деякі з обов'язкових функцій оверлока:
Авторитетна торгова марка
Незважаючи на те, що існує безліч марок швейної техніки для оверлоков, завжди розумно вибирати «шановного» виробника. У якийсь момент ви можете захотіти замінити зламану деталь або купити нові аксесуари, а відомі бренди, як відомо, надають високоякісні пристрої разом з надійною післяпродажної підтримки.
Серед безлічі доступних варіантів, деякі з найбільш відомих брендів включають Brother, Singer, оверлок Janome, Husqvarna, оверлоки Jaguar, Juki і Pfaff.
Міцна або надміцна конструкція
Швейні машини з оверлком не всі створені рівними. Деякі моделі розраховані на тривалий строк служби, а інші, більш дешеві, легко ламаються. Якщо вам потрібна машина, яка прослужить вам довгі роки, обов'язково вибирайте моделі з металевими компонентами всередині. Металеві деталі служать довше і збільшують вагу машини, щоб вона залишалася стабільною під час використання.
Можливість многозадачного шиття
Як згадувалося раніше, оверлочні швейні машини використовують від 2 до 5 ниток за один прохід. Однак кількість котушок з нитками, які використовує оверлок, в кінцевому підсумку залежить від обраної моделі. Чим більше потоків у конкретної моделі, тим дорожче вона буде коштувати.
Думаючи про те, скільки котушок з нитками ви хочете в своєму пристрої, не враховуйте тільки вартість. З допомогою 2-ниткового оверлока ви можете створювати тільки елементарні краю, а 3-нитковий установка запобіжить стирання швів. Для більш декоративної роботи подумайте про використання оверлока, який зшиває чотири або навіть п'ять прядок. Хоча 5-потокові оверлоки найдорожчі, вони також самі універсальні.
Диференціальна подача
При купівлі оверлочної швейної машини зустрінете безліч моделей, які стверджують, що пропонують диференціальну подачу. Машини з цією функцією оснащені двома наборами гребінок транспортера, які можуть регулювати, наскільки швидко або повільно тканина переміщається в зоні голки.
Диференціальна подача - відмінна функція, якщо ви хочете використовувати оверлок для обробки різних матеріалів. Наприклад, диференціальне співвідношення для еластичної тканини буде відрізнятися від співвідношення для тканих матеріалів. Більше того, різні результати можуть бути досягнуті, якщо у вас є свобода маніпулювати тим, як швидко чи повільно тягнеться тканина. Наприклад, ви можете створити хвилеподібний ефект або «листя салату» при шитті швів, оскільки тканина швидко переміщується через гребінки транспортера.
Вільний рукав
Вільний рукав в основному зменшує площу робочої поверхні голкової пластинки при видаленні частини основи. Ця функція корисна, коли вам потрібно зшити невеликі вигнуті ділянки одягу, такі як манжети, коміри і рукави.
Додатковим бонусом, на який варто звернути увагу, є порожнисте відділення для зберігання речей в області кріплення вільного рукава. Ця функція дозволить вам зберігати всі аксесуари в одному місці.
Висока швидкість оверлока
Порівняно з середньою швидкістю 800 стібків в хвилину (SPM), на якій працюють більшість звичайних швейних машин, оверлоки зазвичай набагато швидше, коли справа доходить до шиття. Наприклад, оверлоки початкового рівня можуть забезпечити швидкість до 1300 стібків в хвилину.
Ви також можете помітити, що деякі виробники вказують швидкість в оборотах в хвилину (RPM). Це пов'язано з тим, що більшості оверлоков доводиться робити один оборот для кожного створюваного стібка. Так що не плутайтесь, SPM і RPM означають одне і те ж.
Пам'ятайте, що більш швидкий оверлок буде виконувати завдання швидше, чим більш повільний. Єдина застереження, пов'язана з швидкими оверлоками, полягає в тому, що вони коштують дорожче. Тим не менш, швидке пристрій того варто, якщо ви працюєте над об'ємними швейними проектами.
Прості у використанні елементи управління
Перш ніж вибирати оверлок, переконайтеся, що він зручний у використанні. Ось список питань, на які слід звернути увагу:
- Поставляється пристрій з простими у використанні дисками для регулювання довжини стібка, ширини обрізки та диференціальної подачі?
- Є направитель з колірним кодуванням, який допоможе вам з легкістю заправити нитка?
- Якщо ваша машина має можливість закруглення кромок, доведеться вам намагатися додати спеціальну пластину або повернути циферблат, щоб виконати перетворення?
- Чітко позначені циферблати машини?
- Чи є у вибраній вами моделі лампочка для освітлення робочої зони в умовах низької освітленості?
- Можна легко встановити і зняти притискну лапку або її необхідно прикрутити?
Приналежності
Виробники часто пропонують оверлочні швейні машини разом з приладдям в одному комплекті. Наприклад, ваш оверлок може поставлятися з додатковими інструментами, такими як ніжки для приладдя, валізу для перенесення, пилозахисний чохол, сітки для котушок, ковпачки для котушок, пінцет, стабілізуючий килимок, еластичне збірне пристосування або подушечка і уловлювач обрізків.
Деякі бренди пропонують меншу кількість аксесуарів, в той час як інші надають більше аксесуарів без додаткових витрат. Тому завжди перевіряйте, що знаходиться в коробці, перед покупкою.
Враховуйте свій бюджет.
Скільки ви готові витратити на оверлок, грає важливу роль в остаточному виборі, який ви зробите. Одиниці початкового рівня можуть коштувати від 200 доларів США або менше, в той час як машини високого класу можуть коштувати кілька разів дорожче. Як і у випадку з більшістю предметів, чим більше ви витрачаєте, тим більше можливостей отримуєте.
Однак важливо відзначити, що найдорожчі оверлоки не завжди найкращі. Іноді ви доплачуєте за торгову марку або екстравагантні функції, якими ніколи не скористаєтеся.
Щоб прийняти обґрунтоване рішення, складіть список всіх функцій, які ви хотіли б отримати в оверлоку, а потім зробіть покупки. Відвідайте різних продавців як в Інтернеті, так і в звичайних магазинах у вашому регіоні і обов'язково прочитайте відгуки клієнтів і порівняйте ціни і характеристики різних брендів, які відповідають вашим перевагам. Після того, як ви визначите діапазон цін для предпочитаемого оверлока, виберіть той, який пропонує найкраще співвідношення ціни та якості.
Якщо у вас обмежений бюджет, подумайте про покупці колишнього у вживанні оверлока у надійного продавця. Якщо продавець дозволить покупцям протестувати машину перед покупкою, це буде ще краще. Єдиний недолік покупки старої машини полягає в тому, що на неї може не поширюватися гарантія і є ризик покупки «змученого часом» оверлока.
Заключні слова
При великій кількості брендів, представлених на ринку, вибір кращого оверлока може бути страшним. Однак знання того, що шукати, полегшує процес вибору.