Як заправити оверлок
Як заправити оверлок
Оверлок надає швейним виробам професійний вигляд. З допомогою оверлока ви зможете зшити шви, покрити необроблені краї оверлочними стібками і обрізати зайву тканину з одягу.
Хоча оверлоки пропонують величезний рівень універсальності у ваших творчих пошуках, процес заправки ниток може бути досить лякає, тому що оверлоки використовують від 3 до 5 котушок ниток одночасно. Проте навчитися ниткою стане легше, якщо проявити достатньо терпіння і практики.
У наведених нижче інструкціях передбачається, що ви використовуєте 3 - або 4-нитковий оверлок. Тим не менш, кроки можуть трохи відрізнятися в залежності від марки та моделі вашої машини, тому завжди розумно мати під рукою своє керівництво для довідки.
Інструмент, який потрібно при заправці оверлока
Перш ніж приступити до процесу заправки нитки, вам знадобляться 4 котушки нитки, пінцет з гачкуватим носиком і шматок тканини, щоб перевірити машину після завершення заправки.
Зібравши необхідні витратні матеріали, вам потрібно буде дотримуватися правильну послідовність заправки нитки. Щоб уникнути застрявання нитки, завжди заправляти машину в наступному порядку:
1. Верхній петельник
2. Нижній петельник
3. Права і ліва голки, якщо ви використовуєте 4-нитковий оверлок.
Настоянка оверлока
Перед тим як почати заправлення нитки, обов'язково вимкніть машину і встановіть нульове натяг. Потім потягніть вгору телескопічну планку для ниток ззаду, перш ніж розміщувати чотири котушки на утримувачах шпинделя.
Після розміщення котушок нитка підніметься у відповідну петлю нагорі телескопічної штанги. По мірі того, як нитка спускається вниз, проведіть її під гачком, розташованим в тому місці, де починаються жолобчасті канали для нитки. Потім нитка буде проходити по цьому каналу до передньої частини машини.
На краю машини вам потрібно пропустити нитку між двома металевими дисками регулятора натягу. До цього моменту кроки заправки нитки в голку, а також у верхній і нижній петлители точно такі ж.
Процес заправки трохи змінюється для кожної котушки з ниткою після проходження натяжних дисків. Таким чином, етапи можна розбити на наступні на основі раніше згаданій послідовності заправки оверлока.
Заключні етапи заправки нитки в верхній і нижній петельників
Нитки верхнього і нижнього петельників продовжують свій шлях вздовж наступній частині жолобчастого каналу, який проходить вниз на передній частині оверлока. Потім нитки замкнуться на іншому нитенаправителе внизу.
Звідси все стає трохи складніше. Вам потрібно повернути маховик, щоб отримати доступ до найновіших гачкам верхнього і нижнього петельників. Як тільки нитка пройде через ці точки кріплення, вона пройде під притискною лапкою і відійде в сторону. Завжди важливо залишати не менше 10 см хвоста нитки для кожної котушки.
Хоча заключна частина заправки нитки в верхній і нижній петлители може здатися складною, виконати її простіше, ніж ви думаєте. Більшість оверлоков також надають керівництво із заправлення ниток зі схемами, яке може бути в комплекті або всередині буклету з інструкціями.
Більш того, як і оверлоки Jaguar так і інші позначають точки кріплення верхнього і нижнього петельників точками. При цьому вам все одно доведеться використовувати пінцет, тому що деякі гачки всередині маховика можуть бути важкодоступними.
Заключні етапи заправки правої і лівої голки
Пройшовши через натяжні диски, нитка для правої голки проходить під двома гачками (один маленький, а інший трохи більше), а потім через верхній нітенаправітель.
Те ж саме і з лівою ниткою голки, за винятком того, що вона проходить лише під великим гачком і над нижнім нитенаправителем (перевірте своє керівництво, так як кроки будуть відрізнятися в залежності від марки).
Нарешті, протягніть нитку в кожну голку і проведіть два хвоста (не менше 10 см кожен) під притискною лапкою, а потім зліва від машини разом з хвостами нитки, що виходять з петельників.
Перевірте оверлок після заправки нитки
Після заправки нитки можете протестувати оверлок, щоб оцінити якість строчки і переконатися у відсутності заїдань. Спочатку перевстановіть шкалу натягу на 3 і підключіть шнур живлення. Потім опустіть притискну лапку і перемістіть кінці ниток на задній стороні машини. Увімкніть притискну лапку, коли будете пришивати ланцюжок до шматка тканини. Машина повинна створювати оверлочный шов без заїдання.
Поради по заправці ниток: що можна і що не можна робити при заправці оверлока
Коли ви вчитеся заправляти нитку в оверлок, вам потрібно знати кілька правил, які можна і чого не можна робити. Знання того, що робити і чого уникати, обмежить будь-які шанси на помилку. Для найкращого результату:
- Завжди заправляйте одну котушку, починаючи з нижнього петельника, потім з верхнього петельника і, нарешті, в праву та ліву голки.
- Зберігайте нульове натяг під час заправки нитки або з піднятою лапкою. При цьому натяжні диски встановлюються саме відкрите положення, забезпечуючи, таким чином, плавне проходження нитки без заїдань.
- Прочтите руководство по эксплуатации и изучите все схемы заправки резьбы, прилагаемые к вашей машине.
- Нанесите немного воска на концы нити, чтобы было легче продевать нить в иглы и петлители.
- Не используйте шерстяную нить, которую еще называют «мулине» или «флок». Такая нить постоянно рвется, заклинивает и даже может сломать иглы.
- Старайтесь не использовать катушки большего размера для одного петлителя и катушку меньшего размера для другого петлителя, поскольку это может привести к неравномерному натяжению.
Вывод
Имейте в виду, что это руководство - всего лишь базовое руководство по заправке оверлока, и оно ни в коем случае не должно заменять руководство по эксплуатации, предоставленное вашим производителем. Хотя заправка оверлока может показаться сложным, со временем, терпением и практикой, знайте, что вы можете научиться заправлять оверлоки Janome всего за пять минут.