Для чого використовують оверлок і чи варто його купувати?
Навіщо потрібен оверлок і чи варто його купувати?
Був час, коли для шиття одягу використовувалися елементарні інструменти, такі як наперстки і голки з кістки тварин або дерева. Але часи змінилися з роками, настільки, що сучасне швейне обладнання стало даністю. Завдяки технологіям шиття перетворилося з трудомісткою ручної роботи в ефективний процес, у якому використовуються цифрові машини, що дозволяють швидко і легко маніпулювати тканиною і нитками для створення хитромудрих творів мистецтва.
Для чого використовують оверлок
Вибір швейного обладнання стає все складніше. Велика частина замішання новачків щодо того, яку швейну машину купити, відбувається із-за того, що в наші дні на ринку представлені різноманітні спеціалізовані швейні машини. І одна з найбільш поширених одиниць, з якою зіткнеться кожен швейний майстер - це оверлок. Отже, для чого використовують оверлок і чим він відрізняється від звичайної швейної машини?
Оверлок – це не те ж саме, що звичайна швейна машина. Він використовується для оверлочного стібка по краю одного або декількох шматків тканини. Оверлочный шов часто зустрічається на кромці, швах та декоративних краях. Оверлочна швейна машина унікальна тим, що за допомогою ножа або леза зрізає зайвий припуск на шов, а потім намотує кілька ниток (які можуть бути 2, 3, 4 або 5) на необроблений край тканини, щоб створити чистий край, який не погомоніти. Думайте про це як про інструмент обробки, який надає вашим проектам одягу акуратну професійну обробку.
Спочатку оверлоки використовувалися тільки в промислових швейних установках. Тим не менш, технології дозволили створювати більш легкі і компактні машини, які можна використовувати вдома і забезпечувати таку ж якість стібка, як і їх промислові аналоги.
Побутовий оверлок може працювати зі швидкістю до 1500 стібків в хвилину. Це набагато швидше, ніж у більшості звичайних швейних машин, які в середньому роблять близько 850 стібків в хвилину. Стібки, які можете створювати за допомогою цієї машини, можна використовувати для самих різних цілей, таких як виготовлення одягу, зміцнення швів або декоративні роботи. Давайте подивимося, які рядки може створювати оверлочна швейна машина і що з ними можна робити.
Оверлочні шви
Коли оверлок працює, він використовує петлители, що живляться конусами з декількома нитками. В результаті ви часто будете стикатися з тим, що швейні машини оверлока класифікуються в залежності від кількості ниток, для яких вони призначені. Чим більше ниток може використовувати одночасно, тим вищою буде ціна. Маніпулювання кількістю ниток, які можна використовувати на цих машинах, створює варіації оверлочного стібка. Деякі з поширених стібків для оверлока і їх використання включають:
2-х нитковий оверлок
2-х нитковий оверлочный шов можна знайти майже на всіх оверлока. Ця форма зазвичай використовується для зшивання і окантовки трикотажних чи тканих матеріалів. Ви можете використовувати двухниточный оверлок, щоб пришити гумку та мереживо на білизні, зшити плоскі шви або обробити шовні краю.
3-х нитковий оверлок
Трехниточный оверлок поєднує в собі верхній і нижній петлители з однією голкою для створення стібків, які поширюються по краю тканини, ніж при двонитковому освіту. Краще всього для надання декоративності краях тканих і трикотажних тканин. Ви можете використовувати трехниточный оверлок, щоб пришити защипи, вузькі згорнуті кромки або декоративні краю на скатертині або наборі лляних серветок.
4-х нитковий оверлок
4-нитковий оверлок має таку ж міцність, як і шов, зроблений за допомогою захисної рядки, але він не такий міцний, оскільки нитки зберігається деяка гнучкість. Цей зразок рядки сформований так само, як і при трехниточном оверлоку, за винятком того, що використовуються дві голки замість однієї. 4-нитковий оверлок не тільки зміцнює ділянки з високим навантаженням, але й може використовуватися для декоративного обрамлення.
5-нитковий оверлок
5-ниточный оверлок, который встречается в основном на высококачественных оверлоках, создает гораздо более прочный шов для армирования тяжелых тканей. С одной стороны узор выглядит как цепной стежок и трехниточный оверлок с другой. Это потому, что на самом деле это комбинация этих двух форм оверлока.
При создании декоративных строчек оверлоки обычно позволяют отключать нож. Большинство 3-ниточных оверлоков имеют возможность подшивания рулонной ткани, что позволяет завернуть край ткани в строчку для дополнительной прочности. Еще одна примечательная функция этих машин - возможность регулировать длину и ширину стежка. Некоторые машины также имеют функцию, известную как дифференциальная подача, которая позволяет вам управлять тем, как быстро или медленно перемещать ткань через игольную пластину. При использовании настроек быстрой дифференциальной подачи вы можете создать взъерошенный край или так называемый «эффект салата» на определенных типах ткани.
Может ли оверлок заменить швейную машину?
Важно отметить, что оверлок следует использовать вместе с бытовой швейной машиной, а не вместо нее. Вам понадобится обычная швейная машина для застегивания молний, создания петель, вышивания, стегания, зигзага и других задач, которые оверлоки просто не могут сделать. Если вы не собираетесь практиковаться только в простейшем шитье, вам понадобится обычная швейная машина. Это настоятельно рекомендуется, особенно для энтузиастов шитья, которые планируют много подшивать и сшивать.