Як намотати шпульку
Як намотати шпульку
Може здатися, що голка виконує всю важку роботу, коли ви запускаєте швейну машину, але шпулька відіграє вирішальну роль у забезпеченні половини нитки, яка йде на кожен стібок. Незалежно від того, яку марку або тип швейної машини ви використовуєте, вона працюватиме, простягаючи верхню та нижню нитки через тканину. Але перш ніж ви зможете використати цю важливу нижню нитку, вам потрібно знати, як намотувати шпульку!
Перший крок до успішного намотування шпульки - знайти її і зняти з корпусу. Кожна машина має механізм завантаження нитки на шпульку, розташований зазвичай у верхній частині корпусу машини. Нарешті, машина матиме налаштування для запуску цього механізму і накручування нитки на шпульний циліндр.
У цій статті ви дізнаєтесь, як працює шпулька. Ви дізнаєтесь шість простих способів намотування шпульки в залежності від типу вашої машини . Нарешті, ви знайдете кілька професійних порад щодо усунення будь-яких проблем зі шпульками, з якими ви стикаєтесь під час шиття!
Що таке шпулька?
Шпулька є невеликим циліндром у формі колеса, який утримує нижню нитку в швейній машині. Багато машин, що працюють з нитками, пряжею чи дротом, використовують різні типи бобін! У швейній машині цей спеціальний циліндр діє як допоміжна котушка, так само, як котушка з ниткою у верхній частині машини, але має меншу форму, щоб поміститися всередині механізмів машини.
Отже, що робить шпулька всередині машини? Щоразу, коли швейна машина робить стібок, голка проходить крізь тканину, захоплюючи у себе верхню нитку. Ця нитка чіпляється за спеціальний гачок на човні під голковою пластиною.
Шпулька обертається всередині свого корпусу та звільняє невелику кількість нижньої нитки. Верхня нитка на човниковому гачку обвивається навколо нижньої нитки.
Нижня нитка утримує верхню нитку від витягування назад до верхньої частини тканини, а верхня нитка також закріплює нижню нитку, утримуючи її на тканині! Цей вид двониткового рядка називається замковим стібком.
Основна функція шпульки полягає у безперервній подачі нижньої нитки для закріплення кожного стібка.
Чи не кожна швейна машина використовує такий механізм. Наприклад, оверлок або вишивальна машина будуть використовувати кілька котушок з нитками та інший човниковий гачок для створення рядка. Але кожна сучасна побутова швейна машина використовує той самий базовий механізм човникового стібка!
Тим не менш, різні марки та моделі швейних машин будуть використовувати шпульки різних форм та розмірів. Шпулька класу 15, винайдена ще в 1800-х роках, залишається однією з найбільш широко використовуваних сьогодні, але існують десятки різних видів!
Деякі котушки виготовляються із пластику, а інші з металу. У посібнику користувача буде вказано точну специфікацію розміру та типу шпульки, необхідної для вашої машини.
Ви можете знайти шпульку у своїй машині всередині чогось, що називається шпульним ковпачком. Знову ж таки, різні машини матимуть невеликі відмінності у розмірі та зовнішньому вигляді шпульного ковпачка. Цей важливий механізм утримує шпульку та забезпечує незначне натяг нижньої нитки, щоб вона не розповзалася під час шиття!
У більшості машин використовується або знімний або вбудований шпульний ковпачок. Як і слід було очікувати, чохол, що знімається, виходить з машини, коли ви вставляєте шпульку. Вставний вигляд не виходить із машини.
Крім того, ви можете знайти машини з фронтальним завантаженням, бічним завантаженням або вставними бобінами! Це означає, що шпулька та її корпус можуть знаходитись у різних частинах машини, залежно від її марки та конструкції.
Більшість машин зі знімним чохлом мають шпульку з фронтальним завантаженням. Для цього вам, як правило, потрібно відкрити люк у передній частині машини (сторона, звернена до вас під час шиття). У деяких старих машинах зі знімним корпусом може використовуватися шпулька з бічним завантаженням, доступ до якої здійснюється збоку машини - зліва, коли ви сидите обличчям до неї.
Вставні шпульки мають вкладиш, розташований на швейній поверхні машини перед голкової пластиною.
Як бачите, швейні машини мають велику різноманітність, коли йдеться про тип та розміщення шпульки! Хороша новина полягає в тому, що кожна котушка виконує те саме основне завдання. Вам просто потрібно вивчити кілька основних процесів, щоб одержати максимальну віддачу від цього простого пристрою!
Як намотати шпульку на швейну машину 6 способів
Незалежно від того, чи є у вас Singer або Brother , Janome , вам потрібно навчитися намотувати шпульку, перш ніж ви зможете користуватися швейною машиною.
1. Для початківців
Цей посібник допоможе вам знайти ключові частини швейної машини, які необхідно освоїти, перш ніж ви зможете успішно намотувати шпульку.
- По-перше, витягніть посібник користувача вашої зручної швейної машини . Десь на початку цієї брошури ви знайдете схему, на якій перелічені всі основні частини вашої машини. Використовуйте це, щоб знайти шпульку та її корпус. (Як професійна порада, багато виробників швейних машин безкоштовно нададуть цифрову копію керівництва, якщо ви не можете знайти свою!)
- Вийміть шпульку з машини. Для вставної шпульки ви просто витягнете маленьке колесо з корпусу. Для шпульки з фронтальним завантаженням ви витягнете всю оболонку, і тоді шпулька випаде з оболонки у вашу руку.
- Ви можете повторно використовувати поточну шпульку, очистивши її та додавши нову нитку, або ви можете купити набір нових шпуль, щоб наповнювати їх по ходу справи. Переконайтеся, що ви купуєте саме ту модель шпульки, яку описано у вашому посібнику, якщо ви вирішите купити нові.
- Тепер, коли ви знайшли шпульку, настав час додати нитку! Ще раз зверніться до посібника, щоб знайти розташування стрижня для котушки, нитконаправителя та пристрою намотування шпульки. На більшості сучасних машин ви знайдете все це у верхній частині.
- Надягніть котушку з нитками на стрижень для котушки і зафіксуйте її ковпачком. Це запобіжить зісковзування нитки, як тільки ви почнете шити!
- Розмотайте приблизно десять дюймів нитки і намотайте її на нитконаправники, що ведуть від котушки до намотника шпульки. Більшість машин початкового рівня мають один або два нитконаправники, які допомагають утримувати нитку натягнутою між котушкою та шпулькою.
- Помістіть порожню шпульку на моталку, що виглядає як невеликий стрижень для котушки. Вставте вільний кінець нитки зсередини шпульки вгору через один з отворів у верхній частині шпульки. Пальцями обмотайте вільну нитку навколо центру шпульки двічі чи тричі, просто щоб закріпити нитку на місці.
- Цей ключовий крок, як правило, збиває з пантелику деяких початківців каналізаторів! Перш ніж ви зможете сказати машині почати заправляти шпульку, ви повинні зрушити стрижень пристрою намотування шпульки з поточного положення. Акуратно посуньте всю шпульку і шпильку вправо, поки вона не стане на місце з клацанням.
- На більшості машин цей рух автоматично переводить вашу машину в режим намотування шпульки. Ви можете побачити невелике зображення катушки на світлодіодному або цифровому екрані, якщо він є на вашій машині.
- Злегка натисніть на педаль. Шпулька повинна закрутитись і почати заповнюватися ниткою!
- Ваша машина автоматично зупинить обертання, як тільки вона стане надто повною. Тим не менш, ви можете зупинити себе, як тільки він почне виглядати майже повним. Переповнена шпулька може викликати проблеми під час шиття.
- Нарешті, посуньте заводний штифт уліво. Зніміть шпульку зі стрижня та обріжте нитку. Тепер у вас є завантажена шпулька, яка готова повернутися в машину.
2. Вручну
Намотування шпульки просто означає намотування нитки на неї доти, доки котушка не заповниться, тому технічно ви можете намотувати шпульку вручну, якщо дійсно хочете. Це не рекомендований метод, тому що він займає вічність. Ось чому винахідники швейних машин додали намотування майже відразу після винаходу швейних машин!
Тим не менш, ви можете зіткнутися із ситуацією, коли ваша моталка зламається. Про всяк випадок ось як можна намотати шпульку вручну:
- Покладіть котушку з нитками на рівну поверхню перед собою.
- Вставте кінець нитки всередину шпульки і виведіть через верхню частину одного з отворів. Приколіть цей вільний кінець одним із пальців і утримуйте його на місці.
- Намотайте нитку на центральну котушку. Переконайтеся, що ви продовжуєте намотувати у тому напрямі!
- Зупиніть намотування, коли ви заповнили три чверті простору під фланцями шпульки.
Крім того, ви можете придбати машини для намотування катушки, щоб зробити це за вас. Деякі люди рекомендують використовувати дриль або дрімель, щоб намотати нитку на шпульку, але це здається ризикованим, коли ви можете просто намотати нитку самостійно у крайньому випадку!
3. На машині Singer
Багато років тому в більшості моделей Singer використовувалася та сама шпульна система. Швейні машини Singer відомі своєю простотою, що робить їх відмінним вибором для швачок-початківців.
Більшість швейних машин Singer оснащені шпульками класу 15, хоча в деяких старіших моделях, таких як знаменита Featherweight, використовуються шпульки іншого типу.
Щоб намотати шпульку на швейній машині Зінгер:
- Надягніть котушку з нитками на стрижень для котушки і закріпіть її там.
- Пропустіть кінець нитки через нитконаправники у верхній частині машини. На більшості моделей Singer ви виявите, що це позначено кольоровим маркуванням або цифрами для легкої заправки нитки!
- Протягніть нитку через отвір у шпульці зсередини назовні.
- Надягніть шпульку на шпильку, а потім посуньте її вправо, поки вона не торкнеться зручного стопора, що виступає з верхньої частини машини.
- Натисніть на педаль та спостерігайте, як котушка заповнюється
4. На машині Brother
У швейних машинах Brother використовується основний механізм намотування, розташований у верхній частині машини. Сьогодні у більшості швейних машин Brother використовується шпулька класу 15, звана SA156. Як завжди, всередині машини слід використовувати тільки ту шпульку, яка вказана в інструкції!
Якщо ваша машина поставлялася з пластиковою шпулькою, не замінюйте, наприклад, металеву шпульку. Це спричинить проблеми з натягом і може навіть зламати вашу машину.
- Відрегулюйте стрижень для котушки у верхній частині машини так, щоб він стояв у вертикальному положенні. Надягніть котушку з ниткою на шпильку.
- Дотримуйтесь ниток направників, щоб пропустити нитку через диск натягу, розташований у верхній лівій частині машини, а потім назад праворуч до пристрою намотування шпульки.
- Протягніть кінець нитки через отвір у шпульці зсередини, щоб він вийшов із верхньої частини шпульки.
- Надягніть шпульку на шпильку.
- Посуньте шпульку і стрижень до упору праворуч, поки вони не впруться в маленьку пластикову заглушку праворуч. Повертайте шпульку за годинниковою стрілкою, доки виїмка, вигравірувана на верхній частині шпульки, не поєднається з виїмкою на верхній частині пластикової пробки.
- Тримайте край нитки натягнутим у правій руці.
- Увімкніть машину і запустіть пристрій намотки шпульки за допомогою педалі, поки він не буде заповнений.
5. На машині Janome
Швейні машини Janome бувають різної складності, від простих моделей для початківців до дуже просунутих, але всі вони використовують приблизно один і той самий пристрій намотування шпульки.
Як кумедний факт, засновник Janome винайшов круглу шпульку, яку сьогодні використовують майже всі швейні машини. Звідси й походить назва Джаноме, що означає «зміїне око»!
У багатьох моделях Janome використовуються спеціальні шпульки із пластику та гуми, тому що металева шпулька може зіпсувати спеціальну магнітну систему зачеплення Jannome. Тим не менш, ви хочете переконатися, що ви перевірили свій посібник і використовуєте тільки певний тип і розмір катушки, які призначені для вашої машини.
У більшості швейних машин Janome використовується той самий основний заводний механізм, розташований у верхній частині корпусу машини.
- Встановіть котушку з ниткою на місце та розмотайте приблизно десять дюймів нитки.
- Протягніть нитку через шлях заправки. Багато машини Janome мають невелику діаграму, надруковану на верхній частині машини, щоб допомогти вам з цим шляхом нитки!
- Помістіть кінець нитки в отвір у шпульці, а потім повільно надягніть шпульку на стрижень для намотування. Посуньте шпульку та шпильку вправо.
- Утримуючи кінець нитки, акуратно намотуйте шпульку за допомогою педалі. Якщо ви рухатиметеся надто швидко, нитка може розтягнутися або нерівномірно заповнити шпульку.
Як заправити нижню частину/Як завантажити шпульку
Тепер, коли у вас є шпулька з нитками, потрібно знати, як завантажити шпульку назад в машину!
Цей процес варіюватиметься в залежності від того, яка у вас шпулька: фронтальна або вставна. Ви завжди можете звернутися до посібника з експлуатації вашої швейної машини , щоб знайти ці області на вашій машині. Ви також можете пошукати на Youtube навчальні посібники, які демонструють, як інший колектор вставляє шпульку в швейну машину, якою ви володієте.
Загалом ви можете виконати такі основні кроки для будь-якої марки швейної машини:
- Вимкніть машину, тому що для цього процесу вам доведеться колупатися під голкою! Ви ж не хочете випадково зашити пальці.
- Отримайте доступ до шпульного ковпачка. Для машин з фронтальним завантаженням вам може знадобитися зняти передній висувний стіл і відкрити відкидні або навісні дверцята, щоб дістатися до цієї області. Вставні шпульки знайти набагато простіше, оскільки вони майже завжди йдуть прямо перед голкою під кришкою, що ковзає.
- Вставте повну шпульку у корпус. Ви хочете, щоб нитка на шпульці розмотувалась проти годинникової стрілки, коли ви це робите.
- Для шпульного ковпачка з фронтальним завантаженням протягніть нитку через проріз у шпульному ковпачку, а потім знову вставте шпульний ковпачок на своє місце з металевим подовжувачем, який виглядає як крихітний важіль, що стирчить вгору в положенні на дванадцять годин.
- Для вставних шпульок потрібно заблокувати машину в неробочому стані, повністю піднявши притискну лапку.
- Потім за допомогою важеля розблокування посуньте кришку люка зверху шпульки.
- Помістіть шпульку в її шпулькоподібний отвір так, щоб нитка розмотувалась за годинниковою стрілкою. Потім проведіть кінець нитки через призначений для цього проміжок у кришці голкової пластини - зазвичай це місце на кришці позначається невеликим зображенням шпульки!
- Обріжте нитку, якщо на машині є пристрій для обрізання нитки. Якщо ні, продовжуйте і посуньте кришку назад на люк шпульки.
- Для обох типів бобін витягніть приблизно десять дюймів нитки. Поверніть маховик, щоб підняти та опустити голку так, щоб вона витягувала нижню нитку.
Тепер ви готові шити!
Чому моя нитка не чіпляється?
Найпоширеніша причина, через яку ваша машина не захоплює шпульну нитку і не витягує її вгору для утворення стібків, полягає у несправності верхньої нитки. Це може здатися нелогічним, але у верхнього потоку насправді набагато більше проблем, ніж у нижнього, через його складніший шлях. Щоб вирішити цю проблему, у дев'яти випадках з десяти все, що вам потрібно зробити, це перезаправити швейну машину і все буде добре.
Інші поширені проблеми включають ворс або бруд у човні та корпусі шпульки. Добре почистіть машину і спробуйте знову шити.
Це гарна звичка тримати вільний кінець нитки, що йде від верхньої та нижньої нитки, коли ваша машина робить перші стібки. Але якщо ви занадто міцно тримаєте ці хвости, ви створите занадто великий натяг, що також може призвести до заплутування нитки.
Нарешті, в поодиноких випадках зігнута голка, що затупилася, також може призвести до того, що шпульна нитка не буде зачіплюватися. Спробуйте замінити голку на початку кожного нового швейного проекту.
Як професійна порада, ви налаштуєте себе на успіх, заправивши три або чотири шпульки ниткою того кольору, який ви плануєте використати, перш ніж приступити до будь-якого швейного проекту. Таким чином, вам не доведеться постійно зупиняти шиття, щоб перемотати шпульку!
Це також відмінна ідея купити хороший запас порожніх бобін. Звичайно, переконайтеся, що ви купуєте саме ту шпульку, яка підходить для вашої машини!
Таким чином, ви можете залишити повну шпульку з котушками ниток, що залишилися, і мати готовий відповідний набір кожен раз, коли захочете знову шити цією ниткою. Рекомендується використовувати гумку для волосся або котушкову шпильку, щоб скріпити шпульку та нитку, а не змішувати шпульки з різьбленням десь у ящику!
Висновок
Шпулька - це невелика допоміжна котушка, яка постачає половину нитки, яка використовується для виконання стібка під час роботи вашої швейної машини. Ця нижня нитка зачіпляється за верхню нитку в міру того, як голка опускається через тканину, утворюючи малюнок подвійної нитки, відомий як стібок замковий. Правильне намотування шпульки дає можливість подавати цю важливу нижню нитку під час шиття.
Найчастіше використовується шпулька з фронтальним або вставним завантаженням, але майже всі швейні машини мають дуже схожий механізм намотування, розташований у верхній частині машини. Щоб намотати шпульку, дотримуйтесь нитконаправника, розташованого у верхній частині машини, щоб намотати нитку від котушки до шпульки на її намотувальний штифт. За допомогою педалі закрутіть шпульку та наповніть її ниткою.