Продавець Інтернет-магазин швейної техніки розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
504 відгуків
promo_banner

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 10:00 найближчого робочого дня (завтра, 14.12).

Магазин швейної техніки
+380 (66) 159-38-15Vodafone
+380 (93) 944-88-17Life - (Viber, WhatsApp, Telegram)
Додати відгук

Що таке оверлок?

Що таке оверлок?

Що таке оверлок?

Якщо ви подивіться на шви в покупному одязі, то помітите, що ці шви мають накидку з нитки, що акуратно обертає край тканини. Цей екстра-міцний тип шиття відбувається за допомогою оверлока , а не традиційної швейної машини! Але що таке оверлоки ?

Оверлок використовує петлеві оверлочні стібки, зроблені з трьох, чотирьох або п'яти джерел ниток. Оверлок відрізає зайву тканину від краю тканини під час шиття. Вони не використовують човниковий стібок з верхньою та нижньою ниткою, як у швейній машині, натомість використовують структуру трикотажної нитки для закриття шва.

У цій статті ви дізнаєтесь, як працює сергер. Ви дізнаєтеся основні відмінності між оверлоком та традиційною швейною машиною. Зрештою, ви знайдете поради про те, як використовувати оверлок!

Janome AirThread 2000D Professional

Що таке оверлок у шиття?

Оверлочна або оверлочна машина використовує кілька джерел ниток, щоб закріпити край тканини у надійний шов. Технічно оверлок виконує три ключові завдання, «зшиваючи» шов.

По-перше, він використовує крихітне лезо бритви, щоб розрізати будь-яку тканину, що виступає за край шва. По-друге, він використовує одну або дві голки для протягування ниток через матеріал та скріплення шва. У той же час він використовує петлевий малюнок нитки, щоб закрити край краю розрізаного шва.

Це дає вам дуже міцний, елегантний шов лише за кілька секунд!

Більшість оверлок використовують три або чотири котушки з нитками для створення цього закритого шва. Професійні чи просунуті моделі часто використовують п'ять котушок ниток. У деяких випадках можна зустріти моделі, що вміщають до восьми котушок ниток одночасно!

Цей майже чарівний процес дозволяє швидко виконувати певні типи швейних проектів, тому що вам не потрібно зшивати шов, а потім повертатися, щоб закінчити шов на другому етапі. Це відбувається відразу, коли ви використовуєте оверлочний шов.

Як працює оверлок? Як і у звичайній швейній машині, голка (або голки) простягає нитку від верхньої частини тканини до нижньої сторони тканини.

Потім один або два петлювачі переміщуються вперед і назад. Ці петлители несуть іншу нитку, яка обвивається навколо голкової нитки, утворюючи в'язану чи ланцюгову структуру ниток краєм матеріалу.

Замість «шиття» у сенсі виконання стібків оверлок пров'язує складні ланцюжки з ниток по краю матеріалу та навколо нього.

Більшість оверлоків пропонують три основні типи стібків.

  • Найбільш часто використовуваним з них є оверлочний стібок, який забезпечує охоплення нитки по краю шва. Чотирьохнитковий оверлочний шов вимагає чотирьох котушок з нитками та двох голок і створює міцний, гнучкий шов та обшивку, яка добре працює на трикотажних тканинах, оскільки має додаткову розтяжку у структурі ланцюгового стібка.
  • Деякі моделі також пропонують плоский рядок, у якому використовуються дві нитки для створення плоского шва з обох боків матеріалу.
  • Більшість оверлок також вміють робити підгинання валиком. Цей стібок утворює крихітну нитку навколо краю згорнутої ділянки тканини, надаючи йому красиву підрубану поверхню. Він добре працює на таких тканинах, як шовк або шифон.

Що робить оверлок?

Оверлок відмінно справляється з шиттям трикотажу, позначкою прямих швів та обробкою країв легких тканин. Вона не «шиє» так, як традиційна швейна машина, але має багато функцій, яких немає у звичайної швейної машини. Це робить його ідеальним для певних типів проектів.

Отже, навіщо використовується оверлок ?

  • Будь-який проект вимагає готових прямих швів. Пам'ятайте, що ви не можете робити певні типи швів, наприклад, шви принцеси, використовуючи оверлок. Але якщо ви хочете пошити бічні шви спідниці, ваш оверлок виконає зшивання та оздоблення за один раз, заощадивши вам багато часу та сил!
  • Будь-який проект із використанням трикотажу або еластичної тканини. Якщо ви хочете шити футболки, купальники або еластичні спортивні штани, ваш оверлок це те, що вам потрібно! Оверлочна строчка пропонує більшу гнучкість за своєю структурою, ніж звичайна строчка на швейній машині, яка добре працює на трикотажному матеріалі.
  • Професійно оброблені краї для прозорих тканин, таких як шифон, мереживо та шовк. У деяких випадках ви також можете використовувати функцію підгинання інших тканинах, таких як трикотаж.
  • Виготовляє рюші або декоративні елементи, яким потрібна швидко оброблена кромка. Проте оверлок не має відстрочки для готових країв. Докладніше про це ви можете дізнатися далі у статті!
  • Гумка, що обертає для одягу.

Нарешті, ще одна річ, яку потрібно знати про більшість оверлок, це те, що вони шиють неймовірно швидко. Вони плетуть петлеві нитки туди-сюди зі швидкістю від 1300 до 2200 стібків за хвилину! Ця швидкість означає, що використання оверлока може допомогти вам виконати швейні проекти за набагато менший час, ніж той же проект на звичайній швейній машині.

Оверлок проти оверлока: у чому різниця?

Немає жодної різниці між оверлоком і оверлоком, тому що оверлок це оверлок. У Сполучених Штатах ми називаємо цю машину оверлоком. У Європі цю саму машину називають оверлоком.

Але ці два слова означають те саме. Позначний шов або оверлочний шов означає шов, який скріплює тканину та покриває необроблений край нитками.

Європейські бренди, такі як Bernina, використовують термін оверлок або оверлок, тоді як американські бренди, такі як Singer використовують термін оверлок.

Різні типи оверлок

Найбільша різниця між більшістю оверлоків полягає в тому, скільки котушок з нитками можуть утримувати.

Модель, в якій використовується від 2 до 4 котушок з нитками, створює оверлочний стібок з двома нитками, що закривають край. Модель з 3-4 котушками ниток буде використовувати принаймні три нитки в шві, що охоплює, а модель з п'ятьма або більше котушками ниток використовує три нитки для обшивки і дві для лінії шва.

Більшість оверлоків-початківців пропонують від трьох до чотирьох котушок, причому чотири є найбільш поширеною моделлю. Це означає, що ви можете використовувати одночасно дві голки та два петлювачі. Як правило, тільки в просунуті моделі використовується п'ять і більше котушок з нитками.

Ще одна відмінність між моделями для початківців і просунутих полягає в тому, чи вони вимагають ручної заправки або пропонують автоматичну заправку. Надягання оверлока займає кілька хвилин, навіть у того, хто використовує його роками. Для новачка це може бути досить складним завданням!

Заправка ниток у голки працює так само, як і на звичайній швейній машині, але для заправки петлювачів потрібна складна траєкторія нитки та часто допомога пінцету та/або окулярів!

Моделі дуже високого класу усувають усі ці проблеми, пропонуючи функцію самозаправки, яка використовує струменеві повітряні потоки для проштовхування нитки через трубки та установки як петлювачів, так і голкових ниток. Це так само дивно, як і звучить, але майте на увазі, що такий оверлок коштує понад 1000 доларів.

Нарешті одна дійсно важлива річ, яку ви повинні мати на увазі, полягає в тому, що існує величезна різниця між оверлоками і машинами для стібка для розпошивання. Оверлок допомагає сконструювати одяг чи предмет, зшиваючи професійно оброблені шви. Зазвичай ви не використовуєте оверлок для зовнішніх елементів, таких як кромки, крім валиків на прозорих тканинах.

Для цього вам знадобиться так звана машина для розпошування. Якщо ви подивіться на нижню кромку на будь-якій готовій футболці, то побачите два рядки строчки зовні і в'язаний оверлочний візерунок з ниток всередині. Це розшивальний шов!

Оверлок не забезпечує такий оздоблювальний шов. Пам'ятайте, що оверлок відрізає зайву тканину від шва під час шиття. Більшість країв мають загнутий край, а чи не обрізаний край.

Розпошивальні машини працюють як традиційні швейні машини і мають один петель замість двох. Вони виконують оздоблювальні роботи, такі як підшивання та пришивання мережива або оборок.

У чому різниця між оверлоком та швейною машиною?

Найбільша різниця між оверлоком та швейною машиною полягає в тому, як машини використовують нитки для зв'язування тканини. Традиційна швейна машина використовує човниковий стібок для з'єднання тканини. Оверлок використовує оверлочную строчку з трикотажною конструкцією, а не типову «стібку».

Розберемо механіку простими словами, щоб зрозуміти це. Швейна машина використовує двонитковий стібок, званий човниковим стібком.

Щоб сформувати цей стібок, голка проводить верхню нитку через тканину. Потім човниковий гачок захоплює цю нитку та проводить її по колу навколо шпульки або нижньої нитки. Під час руху по колу верхня нитка чіпляється за нижню нитку.

Нижня нитка запобігає підняттю верхньої нитки через тканину, коли голка піднімається, закріплюючи стібок.

Швейні машини можуть робити прямий рядок або інші складніші рядки, такі як зигзаги або форми кольорів, використовуючи цей метод човникового стібка. У цих машинах верхня нитка проходить через голку, а нижня нитка намотується на круглу шпульку, яка обертається всередині човника чи шпульного ковпачка.

Оверлок немає бобін або нижніх ниток; натомість вони мають так звані «петлі».

У оверлочному рядку голка або голки починають з того, що проводять нитку через тканину, як у швейній машині. Але після цього все змінюється.

Один петлитель проводить нитку зліва направо під голкою, а інший - праворуч наліво. Усі три (або більше) нитки зачіплюються одна за одну, утворюючи ланцюжок зв'язаних ниток.

Ви починаєте пришивати оверлок, «чіпляючи» або створюючи обручку з цих плетених стібків, як хвіст за тканиною. Ланцюгові стібки, утворені з ниток, дозволяють оверлоку намотувати нитку на обрізаний край тканини, закріплюючи її в обгорнутому рукаві з нитки.

Нарешті, ще одна істотна відмінність між швейними машинами та обметочними машинами полягає в тому, що машини зрізають зайву тканину з краю шва під час шиття. Це дозволяє отримати ідеальний обточуваний шов без грудочок через надмірний припуск на шов.

Чи можна використовувати оверлок для звичайного шиття?

Ви можете використовувати оверлок для багатьох звичайних швейних проектів, але він не може виконувати всі швейні завдання, з якими може впоратися ваша звичайна швейна машина.

Оверлок чудово підходить для швейних проектів, що потребують великої кількості прямих швів. Наприклад, якщо ви хочете пошити пару штанів, ви можете швидко обмітати довгі внутрішні шви та шов пояса на оверлоку.

Але оверлок не пропонує більшість оздоблювальних елементів.

Ви не можете виконати більшість типів швів за допомогою оверлока. Ви також не можете виконувати відстрочку, додавати блискавки або петлі для ґудзиків або пришивати обтачки. Криві шви, такі як шви принцеси, або спеціальні шви, такі як шви Гонконгу, також не підійдуть.

Ви можете думати про це таким чином; ви могли пошити внутрішні частини пари джинсів на оверлоку, але ви не могли вшити блискавку, підшити джинси або виконати відстрочку вздовж бічних швів за допомогою оверлока.

Чи варто купувати оверлок?

Якщо ви багато шиєте, варто купити оверлок лише для того, щоб заощадити час. Вам не доведеться використовувати двоетапний процес шиття, а потім обробки швів, як на звичайній швейній машині. Крім того, якщо ви плануєте розпочати домашній бізнес із продажу виробів ручної роботи, оверлок надасть професійно оброблені краї.

З іншого боку, якщо ви новачок у шиття, вам слід почати зі швейної машини. Звичайна швейна машина має ширші можливості, ніж оверлок, який пропонує спеціалізовану функцію шиття.

Ви можете виявити, що можете шити деякі речі повністю на оверлоку, але в більшості випадків вам знадобиться і оверлок, і швейна машина, щоб виконати проект, наприклад, сукню або пару штанів.

Чи легко використовувати оверлоки? На жаль, відповідь на це питання – рішуче «ні».

Як тільки ви подолаєте криву навчання, ви виявите, що оверлок - суперкорисний інструмент, але його легко освоїти! Складна система із трьох і більше потоків потребує тривалого звикання.

Як професійна порада ви повинні знайти відео на Youtube, в якому показано, як нарізати нитку вашого сергера. Спостерігайте за цим щоразу, коли заправлятимете оверлок, принаймні, протягом тижня. Після цього ви відчуєте себе впевненіше у своїй здатності швидко налаштувати оверлок під час запуску нового проекту.

Як вибрати оверлока

При виборі оверлока слід враховувати його функціональність, автоматизовані функції, довговічність та вартість.

Не всі сергери пропонують однаковий рівень функціональності. Моделі для початківців або економ-класу часто мають менше ниток і мають три або чотири типи стібків. Вони часто вимагають повної переправки нитки, якщо ви хочете переключитися з рядка на роликову мережку.

Якщо ви час від часу шиєте як хобі, ви можете виявити, що базовий оверлок гарної якості відмінно підходить для ваших потреб.

Більш просунуті моделі пропонують додаткові функції, такі як складні рядки, у яких використовується п'ять і більше ниток. Вони також часто дозволяють легко перемикатися з одного виду стібка на інший.

Якщо ви багато шиєте і регулярно використовуєте різні типи тканин, наприклад, трикотаж, можливо, ви захочете придбати більш сучасну модель з цими спеціальними функціями.

Якщо ви шиєте професійно, ви можете придбати автоматизовану модель з самозаправкою. Ці оверлочні верстати коштують набагато дорожче і вимагатимуть великих вкладень, але вони заощадять ваш час, якщо ви шитимете кожен день.

Ще один ключовий фактор, який слід враховувати, — це довговічність оверлока або те, як довго він прослужить, якщо ви його регулярно пришиватимете.

Це в основному залежить від якості конструкції та типу матеріалу, що використовується всередині машини. У більш дешевих моделях усередині машини зазвичай використовується більше пластикових та менше металевих деталей. Вони також можуть бути частини, які не підходять один одному дуже точно.

Такі бренди, як Brother, мають відмінну репутацію за використання обтічного дизайну та пристойних матеріалів. Моделі Singer, на жаль, мають досить погану репутацію через використання дешевих деталей та моторів, які служать недовго, принаймні у їхніх економічних моделях.

Нарешті, ви також захочете подумати, скільки ви можете дозволити собі заплатити за оверлока, як ви побачите в наступному розділі!

Скільки коштує оверлок?

Верстати-початківці часто коштують всього 200 доларів, а просунуті автоматичні верстати можуть коштувати більше 2000 доларів.

Базові оверлочні верстати вартістю від 200 до 500 доларів зазвичай мають від трьох до чотирьох ниток і пропонують три або чотири різні варіанти стібка. Деякі мають зручний кошик для сміття, в який можна збирати обрізки тканини, зрізані ножами.

Деякі з цих моделей мають відмінну репутацію, інші містять занадто багато пластику і дешеві двигуни.

Моделі середнього класу часто коштують близько 1000 доларів. Вони містять більше ниток, часто від п'яти до восьми котушок.

Ці моделі мають більшість функцій, необхідні професійного шиття. Зазвичай вони мають дуже міцні деталі та довговічні двигуни, призначені для професійного використання.

Найдорожчі овірителі коштують понад 1000 доларів, але пропонують автоматичні функції, такі як механізм самозаправки. Розкішні бренди, такі як Bernina пропонують комп'ютеризовані надсучасні моделі вартістю до 8000 доларів.

Найкращі бренди оверлок

Деякі з найкращих брендів оверлоків на ринку сьогодні включають Brother, Juki, Singer та Bernina.

Brother та Juki пропонують найпопулярніші економічні моделі або моделі для початківців. Вони мають відмінну репутацію завдяки простій конструкції та міцним деталям.

Багато популярних брендів, у тому числі Singer, оверлоки Janome і оверлоки Bernina пропонують просунуті або професійні прошивні машини, які коштують набагато дорожче, але пропонують функції, необхідні для професійної швачки.

Один з найкращих способів отримати уявлення про моделі оверлока зсередини - це приєднатися до онлайн-форуму з шиття. Швачки-аматори та професійні швачки діляться всілякими корисними порадами та відгуками на цих форумах!

Чи є швейна машина із вбудованим оверлоком?

Коротка відповідь: ні, швейної машини з вбудованим оверлоком не існує . Зінгер якийсь час пропонував комп'ютеризовану модель SE 1000 з функціями шиття, обметування та вишивання. Але ця модель отримала такі погані відгуки, що компанія зняла її із продажу.

Справа в тому, що швейні машини та помітні машини працюють зовсім по-різному. Це як різниця між використанням голки та нитки для зшивання шва та використанням двох в'язальних спиць для зшивання ниток разом. Це дуже ускладнює поєднання функцій обох видів шиття!

Лучшая швейная машина Serger

Найкращі швейні машини оверлока надають вам необхідну функціональність та відповідають вашій ціновій категорії. Ознайомтеся з найкращими моделями для початківців та розвинених моделей тут!

Найкращий сергер для початківців

оверлок_brother_2104dМайже всі у світі шиття згодні з тим, що Brother пропонує кілька моделей оверлоків, які пропонують найкращі функції для новачка.

Ці моделі поставляються з відносно простими нитконаправниками з кольоровим маркуванням. Вони також мають добре спроектовані деталі, корпус із важкого металу та працюють плавно.

Оверлок Brother 2104D вже кілька років залишається рекомендованим оверлоком для початківців через простоту використання і довговічність.

Швейні машини Singer 

співак-14t968dcSinger sergers часто отримують неоднозначні відгуки: деякі користувачі занепокоєні нижчою якістю моделей економ-класу, а інші з ентузіазмом ставляться до моделей Singer високого класу.

Якщо вам потрібен оверлок-початківець, Brother пропонує економічні оверлоки з кращими відгуками, ніж Singer. Але якщо вам потрібний професійний сержант,

Singer має кілька сильних суперників на ринку. До них відноситься до оверлок Singer 14T968DC ,  призначений для професійного використання.

Ця модель має п'ять ниток, чотири варіанти рольового шва і натяг, що саморегулюється.

Удосконалені швейні машини Juki

ДжукіДеякі з найпопулярніших брендів оверлоків для більш просунутого шиття включають Juki та Bernina.

Juki пропонує кнопковий оверлок з автоматичною заправкою нитки та 4 нитками для розширеного шиття. Модель  Juki MO-654DEN оснащена регульованою диференційованою подачею і механізмом шумопоглинання.

Janome та Singer також пропонують популярних професійних оверлоків. Однак моделі для початківців, які продаються цими брендами, не мають хорошої репутації через простоту використання або довговічність. Вони використовують старішу систему циклів, яка займає більше часу.

Як користуватися оверлоком

Щоб навчитися користуватися швейною машиною оверлока, потрібно трохи практики. До вашого оверлока додається посібник користувача, в якому розповідається, як його використовувати, але основні кроки для виконання оверлочного шва з використанням будь-якої моделі оверлока.

  1. Вимкніть машину, перш ніж заправити нитку. Заманливо залишити його увімкненим, тому що він дає більше світла, але не робіть цього! Оверлок шиє дуже швидко і має потужні мотори, і ви не хочете, щоб ваші пальці знаходилися поруч із гострими голками та ножами у русі.
  2. Дотримуйтесь нитконаправників, щоб заправити голку/голки та петлювачі. Вам потрібно буде просмикнути кожну з ниток у певному порядку. Як правило, ви спочатку заправляєте петлювачі.
  3. Увімкніть машину, а потім вимкніть ланцюг, щоб почати. Для цього тримайте кінці ниток зліва від голки, а потім поставте ногу на педаль, щоб запустити машину. У вашій руці швидко сформується довгий ланцюжок із ниток.
  4. Підніміть притискну лапку, щоб вставити тканину. Слідкуйте за тим, щоб знятий ланцюжок нитки лежав за тканиною і не вшивався в шов.
  5. Починай шити! Під час шиття ви побачите, що зайва тканина буде зрізана, а ланцюгові стібки будуть охоплювати зрізаний край тканини.
  6. Щоб закінчити шов, прошийте прямо по краю шва і знову зробіть ланцюжок на дюйм або два.

Висновок

Оверлок - це своєрідна швейна машина, яка використовує петлеві нитки для скріплення та закриття краю шва. Він працює з трьома-п'ятьма нитками та петлевою чи трикотажною структурою нитки, яка працює зовсім інакше, ніж човниковий стібок у традиційній швейній машині. Оверлок дозволяє швидко зшивати та одночасно обробляти шви.

Оверлоки забезпечують швидке шиття прямих швів та рольових швів та відмінно працюють на трикотажних тканинах. Однак вони не можуть виконувати всі функції звичайної швейної машини, наприклад пришивати блискавки, петлі або підшивати більшість тканин.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner