Продавець Інтернет-магазин швейної техніки розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
480 відгуків
promo_banner
Магазин швейної техніки
+380 (66) 159-38-15Vodafone
+380 (93) 944-88-17Life - (Viber)
Додати відгук

Влаштування швейної машини

Влаштування швейної машини

Влаштування швейної машини

Швейні машини пройшли довгий шлях з моменту винаходи педалі наприкінці 1800-х років. Але, незважаючи на всі досягнення, у кожній швейній машині, як і раніше, використовується набір основних деталей. Це означає, що розуміння частин швейної машини та їх функцій допоможе вам шити!

До основних частин швейної машини відносяться голка, механізм заправлення нитки та шпулька. Шлях нитки від котушки з ниткою через диски натягу до голки також відіграє ключову роль у роботі машини. Користувальницькі елементи керування, такі як селектор стібків, вимикач живлення та педаль, також допомагають керувати швейною машиною.

У цій статті дізнаєтеся про основні частини швейної машини та про те, як вона працює. Ви відкриєте для себе тридцять основних частин швейної машини та їх функції. Нарешті, ви знайдете поради щодо пошуку запчастин для швейної машини Brother або Singer.

Які основні частини швейної машини?

Частини швейної машини

Основними частинами швейної машини є частини, які керують верхньою та нижньою ниткою, такі як голка та шпулька. Більшість сучасних швейних машин мають багато важливих деталей, таких як селектори стібків. Але за своєю суттю швейна машина використовує голку, шпульку та дві нитки для створення стібків.

Отже, що дозволяє швейній машині це робити? Давайте коротко розглянемо основні операції швейної машини, перш ніж дізнаєтеся про кожну частину.

Коли робите стібок за допомогою ручної голки та нитки, ви пропускаєте нитку через вушко голки. Потім встромляєте гострий кінчик голки в тканину і проштовхуєте голку з ниткою до кінця. Коли ви проштовхуєте голку і нитку назад із виворітного боку тканини, частина нитки залишається там, утворюючи стібок.

Це не те, як швейна машина робить стібок. На перший погляд, процес може виглядати схожим, тому що, звичайно. У машині досі використовуються голка та нитки! Але механіка процесу виглядає зовсім інакше.

Швейна машина використовує дві нитки, а не одну нитку, як ручна голка та нитка. Ці нитки надходять із котушки з ниткою у верхній частині машини та шпульки під голкою.

Такий стібок, що робиться на звичайній швейній машині, називається замковим стібком. Машина формує цей стібок, виконуючи такі кроки:

  1. Голка веде верхню нитку вниз доти, доки голка, і нитка не проткнуть тканину.
  2. У реальному житті це відбувається дуже швидко, але на мить зупинимо кадр і подивимося, що тут відбувається. У цей момент загострений кінчик голки та петля верхньої нитки звисають із виворітного боку тканини під голковою пластиною.
  3. Декілька інших ключових частин машини також висять у цій області під голковою пластиною, у тому числі нижня нитка на круглій шпульці.
  4. Коли голка знову починає підніматися нагору, човник навколо шпульки обертається.
  5. На човні, що обертається, є гачок. Цей гачок чіпляється за петлю нитки навколо голки.
  6. Зачіпляючись, гачок також проштовхує петлю шпульної нитки в верхню петлю нитки.
  7. Цієї миті верхня і нижня нитки сплітаються воєдино.
  8. Коли голка повністю піднімається вгору, частина її нитки залишається заблокованою на виворітній стороні тканини через нитку.
  9. Це створює замковий стібок.

Цей базовий процес залишається вірним незалежно від того, чи ви хочете вишити прямий рядок, зигзаг або навіть химерний ряд листя або квітів!

Скільки частин швейної машини?

Кожна швейна машина має десятки частин, що рухаються, хоча точна кількість частин залежить від типу машини. Комп'ютеризована машина високого класу буде мати багато комп'ютеризованих частин, в той час як електромеханічна машина , наприклад, матиме менше деталей і простіших елементів управління.

Як бачили в попередньому розділі, основна функція більшості швейних машин залишається незмінною незалежно від того, наскільки хороша машина. Але вірно і те, що більш дорогі моделі мають додаткові функції і часто поставляються з додатковими деталями.

Ви можете додати додаткові деталі до багатьох швейних машин. Ви можете приєднати пристрій для виготовлення петель навіть до простої механічної машини. Це дозволяє машині пришити край навколо петлі.

Або ви можете вставити подвійну голку в деякі машини та використовувати дві верхні нитки замість однієї. Це дозволяє одночасно виконувати подвійний ряд стібків!

Це означає, що ви не можете точно визначити середню кількість деталей, які зазвичай містять швейні машини. З іншого боку, ви можете нарахувати тридцять основних, основних частин всіх швейних машин, як ви побачите у наступному розділі!

30 основних частин швейної машини та їх функції

Якщо залишити осторонь всі надмірності та додаткові функції, майже кожна швейна машина складається з тридцяти основних частин, які керують її основними функціями. До них відносяться очевидні елементи, такі як голка та шпулька, а також елементи, які ви можете не знати, наприклад голковий і вільний рукав.

Розуміння того, як ці деталі працюють, допоможе вам освоїти швейну машину. Якщо ви знаєте, як повинна працювати машина, вам буде легше виправити її, коли щось піде не так!

1. Рука

Рука є однією з найважливіших частин анатомії швейної машини. Коли ви дивитеся на швейну машину, корпус машини має форму прямокутника, у якого відсутня ліва сторона. Важель знаходиться у верхній частині прямокутника і утримує ключові елементи, такі як диски натягу, верхню нитку та механізм намотування шпульки.

Рука також містить багато механізмів швейної машини та будь-які комп'ютеризовані елементи. Він з'єднує решту машини з потужним електродвигуном, розташованим у правій частині корпусу, званої штоком машини.

Спеціальні моделі, такі як стьобальні машини, можуть мати подовжений важіль, щоб було більше місця для великих швейних проектів.

2. Робоча зона шиття

Коли ви дивитесь на швейну машину, ви бачите простір між рукавом та станиною машини. Якщо ви думаєте про швейну машину як про прямокутник, цей простір утворює середину прямокутника.

Хоча це і не частина машини як така, вона потрібна, тому що саме в неї ви кладете тканину для шиття! Ви також знайдете, що деякі моделі підкреслюють той факт, що вони мають додатковий простір. Це ключова функція для великомасштабних проектів, таких як ковдри.

3. Вільна рука

Практично у всіх сучасних швейних машинах передбачена можливість вільного рукава, що є частиною станини швейної машини, що стирчить у повітря.

Як правило, ви знімаєте частину корпусу швейної машини перед пластиною для голки. Це дозволяє отримати доступ до заднього лівого кута станини швейної машини, яка утримується від столу або робочої поверхні. Ви можете надягати трубчасті швейні вироби, такі як рукави, на цей вільний рукав під час шиття.

4. Голка

Голка виконує основне завдання протягування верхньої нитки через тканину під час шиття.

Верхня частина голки для швейної машини має плоску прямокутну форму, яка називається хвостовиком. Вузька циліндрична частина голки називається стрижнем, а загострена частина нижньої частини голки називається вістрям. Отвір у голці називається вушком, як і в ручній голці.

Більшість голок для швейних машин також має щось, зване шарфом чи жолобком, з одного боку вушка. Це допомагає петлі верхньої нитки зачепитися за нижню нитку під час процесу човникового стібка.

У звичайній швейній машині можна використовувати голки різних форм. Ви завжди повинні вибирати голку відповідно до типу тканини, яку збираєтесь шити. Маленькі гострі голки найкраще підходять для делікатних або шовковистих тканин, у той час як для трикотажних тканин потрібна тупа голка із закругленим кінцем.

5. Игольная пластина

Іноді також звана голкою пластиною, голкова пластина знаходиться на основі машини прямо під голкою. У цій невеликій металевій пластині прорізано кілька отворів для захоплень транспортера та для підйому та опускання голки. Він також має напрямні для шиття праворуч, які допоможуть вирівняти ширину припуску на шов під час шиття.

Голкова пластина майже завжди має гвинт, який утримує її на місці. Можливо, вам доведеться зняти його і підняти голку, щоб почистити або відремонтувати такі речі, як шпульний ковпачок.

Якщо на вашій машині є шпулька з верхнім завантаженням, голкова пластина розташовуватиметься відразу за прорізом, що відкривається для доступу до шпульки.

6. Голководій

Голководець утримує голку на місці. Він з'єднується з колінчастим валом, довгим пристроєм, що обертається в руці машини, яке приводиться в дію двигуном. Цей колінчастий вал надає руху голководій вгору і вниз, який, у свою чергу, піднімає голку вгору і вниз!

7. Голковий затискач

Табір голки послаблюється або затягується, щоб полегшити доступ до голки. Цей крихітний пристрій заслуговує на окрему згадку, оскільки він може завдати багато неприємностей, якщо ви вставите голку в голководій і не затягніть затиск належним чином.

Затискач виглядає як невеликий гвинт, прикріплений до металевої петлі, яка проходить навколо голководця. Щоб послабити або затягнути хомут, ви використовуєте спеціальну викрутку із плоскою головкою.

8. Ниткодіватель

Багато сучасних швейних машин оснащені простим автоматичним пристроєм для заправки нитки. Машину з цією функцією називають швейною машиною із самозаправкою, хоча це трохи неправильна назва, оскільки для самозаправки потрібна допомога з вашого боку!

Автоматичний ниткодівач часто виглядає як невеликий металевий гачок на окремому стрижні поруч із голкою. Коли ви заправляєте верхню нитку, ви заводите кінець нитки під гачок, який повертається набік і вставляє петлю нитки у вушко голки. Це може заощадити багато часу під час шиття.

9. Маховик

Маховик може вручну керувати колінчастим валом, піднімаючи та опускаючи голку та, по суті, вручну приводячи машину в дію. Цей пристрій завжди знаходиться на штоку машини праворуч, прямо над шнуром живлення.

Чому машини досі оснащені маховиком, якщо вони наводяться в дію електродвигунами? Цей зручний інструмент дозволяє піднімати або опускати голку на початку та в кінці проектів. Це також дозволяє перевірити, як працюють частини машини, не включаючи її.

10. Котушка

Шпулька виглядає як крихітна циліндрична котушка. Вона утримує нижню нитку і обертається під час роботи машини, дозволяючи човникові захоплювати верхню нитку і створювати замковий стібок.

Деякі машини мають шпульку з верхнім завантаженням, яку ви вставляєте в отвір станини машини перед голкою. Інші машини мають шпульку з фронтальним завантаженням, доступ до якої здійснюється через невеликі дверцята в основі машини.

Хоча у всіх швейних машинах використовуються шпульки, шпульки бувають трохи різних форм та розмірів. Переконайтеся, що ви використовуєте тип, який призначений для вашої швейної машини!

11. Шпульний ковпачок

Шпульний ковпачок виглядає як равлик для шпульки. Він закриває шпульку з усіх боків, крім передньої, та забезпечує проріз для нижньої нитки.

Шпульний ковпачок забезпечує плавне обертання шпульки у процесі шиття. Він також забезпечує невеликий, але ключовий натяг нижньої нитки. Ви можете змінити цей натяг, повернувши крихітні гвинти на шпульному ковпачку, хоча цей натяг попередньо встановлено на більшості машин.

12. Пристрій намотування шпульки

Пристрій намотування шпульки виглядає як маленька коротка шпилька, що стирчить з верхньої частини швейної машини. На відміну від котушки з верхньою ниткою, нижня нитка вимагає, щоб ви надягли нитку на кожну шпульку перед використанням. Таким чином, ви можете підібрати колір нитки для верхньої та нижньої нитки.

Механізм намотування шпульки на більшості швейних машин зазвичай розташований у верхній частині важеля, часто праворуч. Ви вставляєте в неї порожню шпульку, а потім використовуєте нитконаправник пристрою намотування шпульки, щоб перемістити нитку з котушки на шпульку.

13. Направитель нити для намотки шпульки

Нитканаправник пристрою намотування шпульки показує шлях, яким нитка проходить від котушки з ниткою до порожньої шпульки, встановленої на пристрої намотування шпульки. На більшості машин ви накручуєте нитку навколо невеликого гвинта, щоб забезпечити натяг, перш ніж простягати нитку через верхню частину машини до намотника шпульки.

14. Стопор моталки

Стопор пристрою намотування шпульки виглядає як невеликий гвинт або штифт, розташований праворуч від пристрою намотування шпульки.

Після того, як ви заправите шпульку в пристрій намотування шпульки, ви штовхаєте шпульку в бік, поки вона не впереться в стопор пристрою намотування шпульки. Це попереджає машину про те, що вона повинна намотувати шпульку замість шиття, коли ви натискаєте педаль.

Стопор пристрою намотування шпульки також має функцію, яка повідомляє машині припинити обертання пристрою намотування шпульки, коли шпулька заповнюється достатньою кількістю нитки.

15. Човниковий гак

Останньою важливою частиною шпульного апарату є човниковий гачок. Ця частина несе нитку навколо шпульного ковпачка і є гачком, який захоплює верхню нитку та дозволяє сформувати замковий стібок.

Швейні машини можуть мати як обертається, так і осцилюючу систему човника. Як правило, у менш дорогих машинах використовується коливальна система, яка проходить половину кола шпульного ковпачка, а потім повертається назад. Він не здійснює повне коло, як це робить система, що обертається.

У дорогих та промислових машинах часто використовується система поворотних гаків. У цій моделі човниковий човник робить повний оберт навколо шпульного ковпачка. Ця складніша система не викликає вібрації машини так сильно, як вона шиє, і забезпечує більш плавне і тихе шиття.

16.Нижний транспортер

Нижній транспортер виглядають як два ряди крихітних трикутних зубців, що стирчать з голкової пластини. Ці зуби плавно переміщують тканину під голкою під час шиття. Без гребінок транспортера голка продовжувала б рухатися вгору і вниз в тому самому місці тканини!

Дещо складна система кулачків і шестерень приводить у рух зубчасті рейки. На більш дорогих машинах зубчасті рейки можуть забезпечувати так звану диференційовану подачу, що означає, що машина може розпізнавати різні види матеріалу і відповідним чином керувати зубчастими рейками.

17. Стрижень для котушки з ниткою

Стрижень котушки з ниткою має прорізи в середині котушки з ниткою та утримує котушку на місці під час її обертання. На більшості машин можна знайти цей штифт або на верхній частині важеля, або за ним.

Стрижень для котушки також поставляється з ковпачком, який запобігає злітанню котушки під час шиття.

18. Направник нитки

Нитконаправник визначає шлях, яким проходить верхня нитка, коли вона намотується від стрижня для котушки до голки. На багатьох швейних машинах ви знайдете цифри або кольорові лінії, що позначені на корпусі машини, щоб вказати цей шлях.

Напрямок нитки є однією з найважливіших функцій швейної машини, оскільки він проштовхує верхню нитку дисків натягу.

19. Натяжні диски

Диски натягу зазвичай ховаються за корпусом машини, але виконують надважливу функцію контролю тиску на верхню нитку. Без натягу нитка провисатиме або звисатиме на шляху до голки і повністю заплутуватиметься.

Коли ви заправляєте верхню нитку, нитки проходить через натяжні документи. Це дозволяє дискам чинити тиск.

Більшість швейних машин оснащені ручкою керування або налаштуваннями сенсорного екрана для зміни натягу дисків. Найпоширеніша настройка натягу - 3 або 4, але ви можете збільшувати або зменшувати натяг для різних тканин.

20. Важіль ниткопритягувача

Важіль ниткопритягувача утворює ще одну ключову частину шляху проходження верхньої нитки на швейній машині. Ви можете знайти цей важіль у ручці машини прямо над голкою. Важель піднімається і опускається під час шиття, допомагаючи нитки легко рухатися вгору і вниз разом з голкою.

Наслідуючи траєкторію нитки, ви зачепите верхню нитку через важіль ниткопритягувача, перш ніж протягнути нитку до голки.

21. Підйомник притискної планки

Підйомник притискної планки знаходиться відразу за голководителем, зазвичай праворуч від голки. Ви можете підняти або опустити цю маленьку планку, щоб зняти вручну притискну лапку з зубчастих рейок.

Під час шиття вам потрібно, щоб планка притискної лапки була опущена. Але потрібно підняти цю планку для інших функцій, таких як вставка тканини під голку.

22. Притискна лапка

Притискна лапка кріпиться до витягу притискної планки і невеликий тиск на верхню частину тканини, утримуючи тканину на зубчастих рейках під час шиття. Стандартна притискна лапка виглядає як квадратна лапка з отвором в центрі.

Ви також можете замінити стандартну лапку на багато спеціалізованих типів притискних лапок, які виконують певні функції. Для цього ви знайдете невеликий важіль або кнопку, прикріплену до витягу притискної планки, який звільнить поточну лапку і дозволить вам встановити іншу лапку на місце.

23. Шагающая лапка

Один з найпопулярніших типів притискних лапок, що використовуються майже виключно на деяких типах машин, називається лапкою, що крокує. Крокуюча лапка є великою притискною лапкою, до якої прикріплені додаткові зубчасті рейки. Це дозволяє високотехнологічним швейним машинам регулювати тиск, який використовується для різних типів матеріалу.

24. Лапка для блискавки

Ще одна дуже важлива притискна лапка, яка постачається майже з усіма типами швейних машин, — це лапка для блискавки. Цей маленький чоловічок дозволяє голці прошивати прямо поруч із зубцями блискавки, чого не можна зробити за допомогою стандартної притискної лапки.

25. Регулятор ширини стібка

Регулятор ширини стібка дозволяє визначити, наскільки стібок буде розтягуватися з боку в бік, коли машина шиє. Якщо ви плануєте шити прямий стібок, залиште ширину 0. Але для зигзагу або будь-якого іншого стібка, який переміщається з боку в бік, вам необхідно встановити ширину перед початком шиття.

Ваша швейна машина може мати ручки або кнопки, які ви натискаєте для вибору ширини стібка або вона може мати сенсорну панель.

26. Регулятор довжини стібка

Регулятор довжини стібка визначає довжину кожного стібка на тканині. Кожна швейна машина має деякі засоби встановлення та зміни цієї довжини, такі як ручки, кнопки або сенсорний екран.

Навіщо треба міняти довжину стібка? Різні рядки краще працюють на різних тканинах. Крім того, іноді вам потрібні дуже довгі вільні стібки, які називаються намітними стібками, як тимчасовий спосіб скріпити шматочки тканини.

27. Вибір зразка рядка

Більшість швейних машин пропонують різні схеми шиття, які можна вибирати за допомогою кнопок, ручок чи сенсорного екрану. Потім машина використовує кулачки та шестерні в важелі, щоб направити голку для шиття за цим малюнком.

Найбільш поширеними схемами шиття є прямий рядок і зигзагоподібний рядок, але багато машин також пропонують більш химерні варіанти, такі як візерунки з подвійною голкою, вишиті літери або форми, такі як квіти та листя.

28. Управління зворотним стібком

Кожна швейна машина має маленьку кнопку, перемикач або язичок, який ви піднімаєте і який змушує машину шити у зворотному напрямку. Іноді ви бачите, що це називається "зворотне закріплення", що є одним з кращих способів закріпити шов, який ви щойно пошили.

Ви можете знайти цю функцію у різних місцях на різних машинах. У деяких моделях він знаходиться на важелі над голкою. Інші розміщують його поруч із вимикачем живлення на стрижні машини, а треті можуть розміщувати його поруч із регулятором довжини стібка.

29. Ніжна педаль

Ніжна педаль підключається до машини поруч із шнуром живлення. Ця педаль працює так само, як педаль газу у вашому автомобілі, повідомляючи машині, коли шити, а коли припинити шити, без допомоги рук.

Деякі високоякісні машини можуть замість цього використовувати управління коліном, але педаль ножа залишається найбільш популярним варіантом для більшості машин сьогодні.

30. Шнур живлення/вимикач живлення

Це здається дуже простим, але шнур живлення та вимикач також є невід'ємною частиною швейної машини! У більшості випадків ви знайдете місце для підключення шнура живлення та вимикача в нижній частині стрижня машини повністю справа.

Ви часто можете вирішити найпростіші проблеми зі швейною машиною, переконавшись, що шнур живлення надійно підключений до машини.

Частини швейної машинки

У швейних машинах Singer використовують всі основні деталі, описані в цій статті. Singer - одна з найстаріших і найшанованіших  марок швейних машин  у світі. Навіть недорогі моделі Singer для початківців виконуватимуть усі основні функції, які ви очікуєте від швейної машини.

Ще одна чудова особливість швейних машин Singer у тому, що велика компанія забезпечує хорошу підтримку клієнтів.

Висновок

Якою б красивою чи дорогою не була швейна машина, вона, як і раніше, забезпечує багато з тих же функцій і використовує багато з тих же деталей, що і базова модель для початківців. Це означає, що знання основних частин швейної машини може допомогти вам освоїти її незалежно від того, яку модель ви використовуєте! Деякі з найбільш важливих частин машини включають голку і все, що кріпиться до голки та шпульки, а також навколо шпульки.

Шлях нитки також є ключовою частиною швейної машини, тому що він забезпечує тиск, який запобігає заплутуванню верхньої нитки. Користувальницькі елементи керування, такі як налаштування стібків, вкладка реверсу та педаль, допоможуть вам шити.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner