Продавець Інтернет-магазин швейної техніки розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
524 відгуків
promo_banner
Магазин швейної техніки
+380 (66) 159-38-15Vodafone
+380 (93) 944-88-17Life - (Viber, WhatsApp, Telegram)
Додати відгук

Що таке шпулька у швейній машині?

Що таке шпулька у швейній машині?

Що таке шпулька у швейній машині?

Подібно до шестерень у годиннику, внутрішня робота швейної машини на перший погляд може здатися загадковою або складною. Що таке шпулька і чи потрібна ця частина швейної машини? Відповідь позитивна, але хороша новина полягає в тому, що ви можете легко навчитися користуватися шпулькою для швейної машини!

Шпулька в швейній машині подає нижню нитку, яка фіксує кожен стібок на виворітній стороні тканини, коли машина шиє. Бобіна має циліндричну чи котушкову форму. Більшість швейних машин оснащені пристроєм намотування шпульки для заповнення порожньої шпульки ниткою перед шиттям.

У цій статті ви дізнаєтесь, що таке шпулька і як вона працює. Ви відкриєте для себе кілька різних стилів шпулек і дізнаєтеся, який із них підійде вам найкраще. Нарешті, ви дізнаєтеся, як усувати поширені проблеми зі шпульками під час шиття.

Що таке бобіна

Що таке шпулька на швейній машині?

Шпулька - це котушка, призначена для утримання ниток, пряжі чи іншого матеріалу. У швейних машинах шпулька є вторинним джерелом нитки для машини. Шпульки використовуються в багатьох інших машинах, включаючи в'язальні та інші промислові машини .

Шпульки для швейних машин сьогодні виглядають як маленькі сплющені циліндри, зазвичай, менше одного дюйма в діаметрі. Шпульки можуть бути пластиковими, металевими або навіть дерев'яними, хоча більшість швейних машин використовуються металеві шпульки.

Чому шпулька називається шпулькою? Слово походить від французького терміна bobine, що означає "маленький швейний інструмент". Це не означає, що шпулька гойдається вгору і вниз, коли машина шиє!

Заслуга винаходу першої шпульки для швейної машини належить людині на ім'я Аллан Вілсон. Ще в 1850 році Вілсон запатентував конструкцію «поворотно-поступального човника», яка мала загострений човник, який сьогодні діяв дуже схоже на шпульку в швейній машині. Цей човник став важливим другим джерелом ниток для машини.

Після цього простежити історію бобін стає набагато важче. Десятки винахідників швейних машин та компаній розпочали період, відомий як «Війни швейних машин», швидко подаючи патенти один на одного, намагаючись заявити права на нові винаходи.

Деякі з цих винахідників включають відомі імена, такі як Еліас Хоу та Ісаак Сінгер. Зрештою компанія Singer взяла на себе відповідальність за створення шпульки класу 15, яка десятиліттями залишалася найпопулярнішою моделлю.

Однак слід відзначити один цікавий винахід - винахід сучасної круглої шпульки. У цьому заслуга Йосаку Осе, засновника японської компанії з виробництва швейних машин Janome . У 1921 році Осе модернізував шпульку з довшого човникового типу до нинішньої круглої форми, яку ми використовуємо сьогодні. Термін « Janome » означає «зміїне око», відсилання до знаменитої круглої шпульки!

Хочете вірте, хочете ні, але винахід шпульки для швейної машини спричинив створення швейних машин, якими ми їх знаємо сьогодні. Це тому, що шпулька дає швейній машині двониткову систему.

Навіщо використовується шпулька?

Для чого використовується шпулька

Метою шпульки у швейній машині є забезпечення другою ниткою, яка дозволяє машині створювати човниковий стібок. Шпулька утримує нижню нитку, а котушкотримач утримує верхню нитку на швейній машині. Винахід моделі човникового стібка започаткувало те, що ми називаємо швейною машиною.

У човниковому стібці використовуються дві нитки, щоб "закріпити" нитку на верхній та нижній частині шару тканини, створюючи стібки.

Щоб зрозуміти, як працює човниковий стібок, спочатку вам потрібно уявити собі, як працює ручний рядок. До появи швейних машин люди шили голкою та ниткою. Кожне ручне шиття вимагало, щоб кравець проштовхував голку через шари тканини.

Нитка, що застрягла в вушку голки, також ковзала по тканині. Тепер кравець триматиме голку та відрізок нитки на виворітному боці шарів тканини.

Він або вона переміщував голку на невелику відстань від цієї нитки, вставляв кінчик голки назад у тканину ззаду і знову простягав її назад. Це залишить невелику ділянку нитки на виворітній стороні тканини, створюючи стібок.

У швейній машині голка та нитка не можуть повністю пройти через тканину, а потім повернутися з виворітного боку тканини, тому що машина утримує голку в нерухомому положенні.

Щоб обійти цю проблему, машина робить човниковий стібок. У човниковому стібку голка, як і раніше, проштовхує петлю верхньої нитки крізь тканину. При цьому корпус навколо шпульки крутиться, захоплюючи нижню нитку.

Човниковий гачок на шпульному ковпачку захоплює верхню нитку і намотує нижню нитку. Таким чином, шпульна нитка захоплює голку і утримує її на виворітній стороні тканини. Це створює шви!

Де саме знаходиться шпулька у швейній машині? Якщо ви раніше не користувалися швейною машиною, ви можете подумати про шпульку як про одну з внутрішніх частин, тому що ви не можете побачити шпульку, коли вперше дивитеся на машину зовні. Фактично, ваша швейна машина може розмістити шпульку у двох різних місцях.

Багато швейних машин мають шпульку з фронтальним завантаженням. У цьому випадку ви знайдете шпульку за люком, який відкривається в основі машини прямо під голкою. Шпулька увійде до корпусу, стоячи з одного боку колеса.

Інше популярне місце для бобін називається шпулькою з верхнім завантаженням. У цьому випадку невеликий слайд закриє шпульку перед голкової пластиною. У цьому типі машини ви вставлятимете шпульку плоскою стороною вниз.

Навіщо швейним машинам шпульки?

Навіщо швейним машинам шпульки

У швейних машинах є шпульки, тому що для створення човникового стібка їм потрібні два джерела ниток. У деяких машинах використовуються шпульки більшого розміру, але в більшості використовується невелика циліндрична форма, яка легко вставляється в механізм, розташований під голкою.

Таким чином, машина може витягувати нижню нитку та опускати верхню нитку за один рівний стібок!

Ви можете здивуватися, чому у швейних машинах просто не використовуються дві котушки з нитками замість крихітної шпульки. Зрештою вам доводиться робити паузи, щоб повторно наповнити шпульку під час шиття!

Відповідь полягає в тому, що маленький, важливий човниковий гачок на зовнішній стороні шпульного ковпачка. Цей гачок захоплює верхню нитку та дозволяє з'єднати верхню та нижню нитки разом.

Гачок повинен швидко обводити форму шпульного ковпачка для кожного стібка. Це означає, що шпулька меншого розміру найкраще підходить для плавного шиття.

Різні типи шпулек для швейних машин

Типи шпульок для швейних машин

Різні типи бобін включають, серед іншого, клас 15, стиль M та стиль L.

Сьогодні найчастіше використовуваним стилем кашлюк є L-подібний. Ця версія має діаметр 0,8 дюйми, що означає розмір п'ятицентової монети. Однак він пропонує лише ширину 0,35 дюйма, а це означає, що він не містить багато ниток.

Клас 15, вперше винайдений Зінгером на початку 1900-х років, залишається ще одним популярним вибором шпулек для сучасних швейних машин. Ця шпулька має діаметр 0,835 дюйма, що лише трохи більше, ніж у L-стилю. Велика різниця в тому, що він має ширину 0,465 дюйма, що означає, що він може вмістити набагато більше нитки.

Шпульки типу M зазвичай використовуються у стьобальних машинах з довгим рукавом або промислових машинах. Вони набагато більші, мають діаметр 0,98 дюйма та ширину 0,42 дюйма.

Зокрема, на стьобальних машинах часто використовуються бобіни більшого розміру. Ці машини шиють так швидко, формуючи так багато стібків за хвилину, що їм потрібне додаткове джерело нитки більшого розміру для витягування.

Деякі швейні машини поставляються із спеціальними шпульками, розробленими спеціально для цієї машини. Ви часто бачите це у старовинних машинах, особливо.

Деякі з менш відомих типів шпульок включають шпульки G-стилю, J-стилю, U-стилю, Z-стилю і шпульки класу 66.

Ще одна річ, яку слід відзначити щодо різних типів бобін, це те, що бобіни можуть бути виготовлені із металу або пластику.

Чи всі катушки підходять для всіх швейних машин? Ні! Ви повинні використовувати тільки ті катушки, які постачаються з вашою машиною.

Нарешті, ви також можете знайти одну велику відмінність у корпусах шпульних машин. Багато швейних машин початкового і середнього рівня використовують човник, що коливається.

У цій моделі човниковий гачок проходить половину кола шпульного ковпачка, щоб зачепити верхню нитку, але потім повертається у вихідне положення. По суті, він утворює півколо під час руху.

У цій моделі немає нічого поганого – вона працює вже понад 150 років! Але може викликати велику вібрацію і може працювати негаразд плавно, як човниковий механізм другого типу.

Більшість професійних і всі промислові швейні машини використовують модель, яка називається роторною моделлю. У цьому випадку човниковий човник робить повний оберт навколо шпульного ковпачка. Він рухається швидко і плавно і робить менше шуму, ніж човниковий гак.

Чи всі швейні машини мають шпульки?

Шпульки є на всіх швейних машинах, включаючи стьобальні та вишивальні машини. Єдиним винятком із цього правила є спеціальні швейні машини.

Це тому, що оверлок не використовує човникового стібка. Натомість вони створюють оверлочний стібок, в якому три або більше ниток з'єднуються разом у складне обплетення навколо краю тканини, що обрізає, коли машина шиє.

У всіх побутових швейних машинах використовуються шпульки. Тим не менш, розмір і тип шпульки можуть змінюватись від однієї моделі швейної машини до іншої. Ви завжди повинні переконатися, що ви використовуєте правильний тип шпульки у своїй машині!

Шпульки для швейних машин є універсальними?

Універсальні шпульки для швейних машин

Шпульки для швейних машин є універсальними, оскільки немає універсальної шпульки, придатної всім швейних машин. Тим не менш, ви можете знайти три стандартизованих класу шпулек, і більшість швейних машин використовують один із цих трьох типів.

Як ви бачили раніше у статті, це шпульки L-стилю, M-стилю та класу 15.

Посібник з експлуатації вашої швейної машини підкаже вам, який стиль використати. Якщо ви подивитеся на наведену нижче таблицю розмірів, ви швидко зрозумієте, чому ви не можете помістити шпульку M-типу в чохол, призначений для шпульки L-типу!

Таблиця розмірів шпульки

Ця таблиця дає вам уявлення про розміри типів бобін, що найчастіше використовуються.

Тип шпульки Діаметр Ширина
L-стиль 0,8” .35”
М-стиль 0,98” .42”
15 клас 0,835” .465”
Клас 66 .807” .429”

Чи можна шити без шпульки?

Без шпульки на звичайній швейній машинці шити не можна. Кожна машина, яка використовує базову структуру човникового стібка, включаючи стьобальні та вишивальні машини, вимагає, щоб шпулька забезпечувала нижню нитку. Єдиним винятком є ​​помітні шви, в яких використовується інша структура рядка і не потрібна нижня нитка.

Дійсно, єдиний спосіб уникнути використання шпульки – шити вручну!

Насправді дивно, що крихітна шпулька діаметром менше одного дюйма має таке велике значення у роботі швейної машини.

Шпулька проти котушки: у чому різниця?

Основна відмінність між котушкою і шпулькою в швейній машині полягає в тому, що шпулька проходить під голкою, а котушка - над голкою. Котушка з ниткою слід по верхньому шляху нитки, намотуючи через диски натягу, через важіль ниткопритягувача і, нарешті, вниз до вушки голки. Шпульна нитка вставляється у шпульний ковпачок.

Технічно шпулька є невеликою котушкою. Але з погляду швейної машини ви зазвичай думаєте про котушку як про котушку з ниткою, яка одягається на стрижень для котушки.

Що таке нітенамотник?

Що таке бобіноукладач

Намотувач шпульки - це механізм, який дозволяє заповнити порожню шпульку ниткою. Більшість швейних машин оснащені цим зручним пристроєм, тому що ви зазвичай хочете використовувати нитки того ж кольору на шпульці і котушці, коли шиєте. Якщо ви використовуєте дві різні нитки, ви побачите контраст кольорів у стібках, і ваші рядки не будуть непомітно зливатися з тканиною.

Через це більшість швейних проектів починаються з намотування нитки з котушки на порожню шпульку.

Механізм намотування шпульки може трохи відрізнятися від однієї швейної машини до іншої. Ви завжди можете знайти посібник з цього процесу в посібнику користувача, який додається до вашої машини. Але основні кроки завжди виглядають досить схожими.

  1. Почніть з того, що надягніть котушку з ниткою на стрижень для котушки і надягніть ковпачок на кінець стрижня. (Якщо у вашій швейній машині використовується вертикальний стрижень для котушки, ви можете помістити на стрижень повстяне коло, а потім вставити котушку на місце).
  2. Надягніть порожню шпульку на шпильку пристрою намотування шпульки, зазвичай розташовану у верхній частині машини.
  3. Потягніть за кінець нитки, щоб звільнити приблизно дванадцять дюймів.
  4. Дотримуйтесь нитконаправників у верхній частині корпусу машини. Для більшості котушок для намотування шпульки ви один раз намотуєте нитку на нерухомий гвинт поруч із котушкою з ниткою. Потім протягніть нитку через машину до порожньої шпульки.
  5. Двічі оберніть нитку навколо шпульки і тримайте хвостик у руці.
  6. Акуратно посуньте шпульку і стрижень убік, доки вони не упруться у маленький стопор праворуч.
  7. Увімкніть швейну машину і натисніть на педаль, щоб запустити пристрій намотування шпульки. Відпустіть нитку, як тільки машина потягне її.

Усунення несправностей із шпулькою

Вивчення того, як усувати деякі поширені проблеми зі шпульками, значно спростить ваш час шиття. Якщо подумати, шпулька постачає половину нитки для кожного швейного проекту, а це означає, що шпульний механізм відповідає за 50% кожного швейного проекту!

На щастя, шпулька зазвичай не завдає особливого клопоту. Ознайомтеся з поширеними проблемами та рішеннями:

  • Ви помічаєте, що під час шиття на тканині не утворюються стібки або верхня нитка проривається і, здається, утворює стібки, але не чіпляється за нижню нитку. Це відбувається в основному через те, що у вас закінчилася нитка на шпульці! Просто перемотайте шпульку і почніть знову шити.
  • Якщо ви чуєте гучну вібрацію або скрегіт шпульного механізму, негайно припиніть шиття. На шпульці можуть бути вм'ятини, через які вона деформувалася і заважала обертанню. Замініть його на новий, переконавшись, що ви вибрали потрібну модель для вашої швейної машини.
  • Якщо ваша машина застряє з пташиним гніздом нитки під тканиною під час шиття, проблема швидше за все пов'язана з верхньою ниткою, а не з нижньою ниткою. Однак у рамках повторної заправки машини для вирішення цієї проблеми ви повинні вийняти шпульку, знову вставити її в корпус і переконатися, що нитка плавно розмотується.
  • Якщо ви помітили, що нижня нитка утворила вільні стібки на тканині, вам може знадобитися перемотати шпульку. Нерівномірно намотана шпулька в деяких випадках може спричинити нерівні стібки.
  • Ще одна поширена причина перепусток або нерівностей нижньої нитки під час шиття полягає в тому, що вам потрібно почистити шпульку! Старий ворс і мастило можуть призвести до заклинювання або уповільнення руху шпульного ковпачка і цього важливого човника.

Як професійна порада, ви також повинні подумати про те, щоб завантажити дві або три шпульки з нитками одного кольору, перш ніж розпочинати великий проект. Таким чином, коли у вас закінчиться нитка шпульна, ви можете просто вставити нову, не перериваючи весь проект, щоб перезавантажити вашу машину як пристрій для намотування шпульки.

Де придбати шпульки

Ви можете купити шпульки скрізь, де продається швейне приладдя. Якщо у вас є унікальна машина, наприклад антикварна або спеціалізована стьобальна машина, вам, можливо, доведеться відвідати інтернет-магазини швейних запчастин, щоб знайти відповідну шпульку для вашої машини.

Перед покупкою обов'язково ознайомтеся з посібником до швейної машини, щоб дізнатися, який розмір шпульки вам слід купити. Якщо у вас немає посібника, ви можете знайти номер моделі на своїй машині та виконати пошук в Інтернеті, щоб дізнатися, яка шпулька для неї потрібна. Будь ласка, не намагайтеся запхати стару шпульку в машину - це може призвести до її серйозного пошкодження!

Коли ви переглядаєте відділ товарів для шиття, ви можете помітити ящики із завантаженими бобінами поруч з порожніми бобінами на полиці. Взагалі, ви хочете уникнути цього. По-перше, тепер ви знаєте, що катушки не мають універсального розміру, а це означає, що ці попередньо завантажені версії можуть не підходити для вашої машини.

По-друге, навіть якщо ви знайдете колір нитки, що відповідає вашому проекту, він може не мати такої ж ваги або навіть містити той самий матеріал, що й нитка, яку ви вибрали для верхньої нитки!

Нарешті, попередньо намотані шпульки можуть не використовувати той самий натяг, що і ваш механізм намотування шпульки. Це може збити ритм вашої машини, тому що їй доводиться сильніше тягнути, щоб зняти нитку з туго намотаної шпульки.

Завжди краще намотувати шпульки самостійно, щоб верхня нижня нитка точно збігалися при шитті.

Висновок

Шпулька - це невеликий циліндр у формі колеса, який є другим джерелом нитки для вашої швейної машини. Він утримує нижню нитку, а котушка з ниткою на стрижні для котушки утримує верхню нитку. Швейна машина використовує обидва джерела нитки під час шиття, створюючи замковий стібок, який утримує нитку з обох боків шматка тканини для формування стібків.

Шпульки бувають різних форм і розмірів, включаючи популярний тип L та клас 15. Ви завжди повинні використовувати тільки ті шпульки, які постачаються з вашою швейною машиною.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner