Продавець Інтернет-магазин швейної техніки розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
504 відгуків
promo_banner

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 10:00 найближчого робочого дня (завтра, 14.12).

Магазин швейної техніки
+380 (66) 159-38-15Vodafone
+380 (93) 944-88-17Life - (Viber, WhatsApp, Telegram)
Додати відгук

Регулювання натягу нитки швейної машини

Регулювання натягу нитки швейної машини

Регулювання натягу нитки швейної машини

Принаймні, у 90% випадків будь-які проблеми, з якими ви стикаєтеся з пухкими, тугими чи хиткими стібками, виникають через неправильне натягнення у вашій швейній машині . Правильне вирівнювання механізму натягу допоможе вам прошити ідеальний шов та плавний вигин. Дотримуйтесь цього посібника з натягу швейної машини, щоб дізнатися, як максимально ефективно використовувати механізм натягу вашої швейної машини!

Пристрої натягу швейної машини натягують верхню та нижню нитки, утримуючи їх у натягнутому стані для точного рядка. У нижній нитці використовується набір дисків, що утримують нитку натягнутою. Нижня нитка залишається натягнутою через налаштування шпульного ковпачка, що запобігає ослабленню нитки під час шиття.

У цій статті ви дізнаєтесь, як працює натяг швейної машини. Ви дізнаєтесь, як настроїти параметри натягу на вашій машині. Нарешті, ви знайдете корисні поради про те, як подолати проблеми натягу під час шиття.

Що таке натяг швейної машини?

Натяг нитки в швейній машині означає, скільки нитки машина пропускає для формування кожного стібка. Уявіть, що ви затискаєте нитку між пальцями та іншою рукою тягнете нитку вниз. Якщо ви сильно затиснете нитку, вона лише трохи простягнеться через ваше захоплення, коли ви тягтимете за неї другою рукою, але якщо ви послабите захоплення, нитка легко прослизне крізь вашу руку, коли ви тягнете за неї.

Натяг у швейній машині дуже схожий на це. Якщо ви збільшите натяг, на кожен стібок проходитиме менше нитки. Якщо ви зменшите або послабите натяг, у вас будуть вільніші стібки, тому що через машину може пройти більше нитки.

Це включає як верхню, так і нижню нитку, і на вашій швейній машині встановлені окремі пристрої для підтримки натягу верхньої нитки, що спускається з котушки, і нижньої нитки, що йде зі шпульки.

Натяг верхньої нитки забезпечується набором дисків, встановлених у важелі, який проходить над голковою пластиною. Ви також можете побачити це під назвою «натяг голки» або «верхнє натяг».

Ви можете контролювати величину натягу дисків на верхню нитку, за допомогою ручки, повзунка або сенсорного екрана на вашій машині. (Якщо ви не знаєте, як контролювати натяг вашої машини, зверніться до посібника користувача вашої швейної машини).

Хоча ви можете легко навчитися використовувати цей елемент управління, ви повинні знати ще одну важливу річ про верхній натяг. Тобто все залежить від того, наскільки добре ви наріжете свою машину. Якщо ви неправильно проріжете верхню нитку в диски, доки ви намотуєте верхню нитку вздовж її шляху, диски не будуть добре зачіплятися за нитку. У свою чергу, ваша машина не дасть потрібної кількості нитки для кожного стібка.

Шпульний ковпачок забезпечує невелике зусилля нижньої нитки. У поодиноких випадках вам може знадобитися пристосуватися до цього, повернувши крихітний гвинт, який ви можете знайти у шпульному ковпачку. Але шпульний ковпачок поставляється заздалегідь встановленим, тому що зазвичай вам не потрібно змінювати його для різних стилів шиття.

Ви можете дізнатися, як відрегулювати натяг шпульки пізніше в цій статті. Але спершу давайте подивимося, як дізнатися, коли ваша машина має правильні налаштування верхнього натягу.

Який має бути натяг на швейній машині?

Напруга на швейній машині

Ваша швейна машина має бути налаштована на натяг, який ідеально врівноважує верхню та нижню нитки. Точні настройки будуть змінюватися в залежності від тканини, яку ви плануєте шити, та типу голки, встановленої у вашій машині, а також інших факторів.

Не існує ідеального налаштування натягу швейної машини. Натомість вам часто доводиться виконувати швидку перевірку щоразу, коли ви починаєте шити новий тип тканини. Тимчасово налаштуйте вашу машину з верхньою та нижньою нитками різного кольору для тесту. Потім прошийте кілька дюймів та огляньте шви.

Ідеальне натяг створює стібки, що з'єднують верхню і нижню нитки точно по центру глибини тканини. Нижня нитка не стирчить поверх тканини, а верхня нитка не скручується у нижні частини тканини.

Інший спосіб думати про це – з погляду герметичності. Занадто сильний натяг нитки може призвести до звуження стібків, утворення складок на тканині та утворення крихітних стібків. Занадто слабке зусилля, що утримує нитку, може призвести до послаблення, хитання, викривлення або заплутування стібків.

Як встановити натяг швейної машини

Як встановити натяг швейної машини

Ви можете встановити натяг швейної машини за допомогою елементів управління на машині, щоб докласти зусилля до верхньої нитки. Не існує ідеального правила для того, яке налаштування використовувати у будь-який момент часу, тому що ви завжди повинні виконувати пробний прогін стібків щоразу, коли починаєте шити. Потім можна відповідним чином відрегулювати циферблат або елемент управління.

Найчастіше використовувана настройка натягу більшості швейних машин — чотири. Це добре працює для прямих стібків на багатьох (хоч і не на всіх) матеріалах середньої густини або легких тканинах.

Якщо зміна налаштувань натягу на вашій машині здається вам страшним, подумайте про це як про простий процес спроб і помилок. Якщо ви зробили налаштування, яке не працює, просто відрегулюйте знову, прошийте ще дюйм або два пробні стібки і знайдіть те, що працює!

  1. Почніть із повторної заправки вашої машини. Зверніть особливу увагу на нитконаправники, коли ви промотує верхню нитку через її нитковий шлях. Переконайтеся, що ви підняли притискну лапку, перш ніж просмикнути верхню нитку через диски натягу.
  2. Після того, як ви заправили машину, знайдіть регулятор натягу. На багатьох швейних машинах ви знайдете цю ручку або повзунок поруч із дисками натягу в тій частині машини, яка знаходиться над голкою. На комп'ютеризованих машинах вам може знадобитися замість цього використовувати налаштування на цифровому сенсорному екрані.
  3. Для початку встановіть натяг на чотири або середину діапазону чисел, наданого вашим управлінням.
  4. Вставте тестову смужку вашої тканини і прошийте два або три дюйми стібків.
  5. Зніміть тканину з машини та подивіться на шви. Шви виглядають рівними як на верхній, так і нижній частині тканини? Якщо так, то це налаштування натягу ідеальне!
  6. Якщо стібки здаються занадто вільними, використовуйте верхні регулятори натягу, щоб збільшити кількість стібків. Спробуйте перемістити диск або ввести налаштування, щоб збільшити натяг на одну цифру, а потім виконати ще один пробний прогін.
  7. Якщо стібки виглядають надто тугими, встановіть регулятор натягу на менше значення.

Як я дізнаюся, що натяг моєї швейної машини занадто великий?

Занадто сильний натяг у вашій швейній машині створить тугі стібки, через які шпульна нитка буде видно на лицьовій стороні тканини. Ви також можете виявити, що тканина зморщується або змінюється під час шиття, якщо натяг верхньої нитки занадто великий.

Щоб вирішити цю проблему, спробуйте зменшити параметри натягу на один номер. Потім зробіть кілька стібків і перевірте, чи тепер переплелися верхня і нижня нитки в середині тканини.

Якщо це не збалансувало натяг верхньої та нижньої ниток, спробуйте зменшити натяг ще на одну одиницю і повторіть тест.

Коли слід зменшити натяг на швейній машині?

Вам слід зменшити натяг на швейній машині, якщо ви виявите, що нитка шпульи виглядає на лицьову сторону тканини під час шиття. Це вказує на те, що натяг верхньої нитки занадто сильний, і верхня нитка занадто туго натягує нижню нитку.

Навпаки, ви дізнаєтеся, що вам потрібно збільшити налаштування натягу, якщо побачите петлі верхньої нитки на виворітній стороні тканини. Це означає, що верхня нитка пройшла через машину із занадто невеликим опором і пройшла через всю тканину до виворітної сторони замість того, щоб зачепитися в центрі тканини та сформувати акуратні стібки.

Посібник з натягу швейної машини: 4 різні тканини

Натяг нитки

Ви можете дотримуватися цього основного посібника з натягу швейної машини, щоб навчитися встановлювати натяг для різних видів тканини.

Кожна швейна машина працює трохи по-своєму, тому ви завжди повинні слідувати описаним вище крокам, щоб виконувати швидку перевірку натягу щоразу, коли ви починаєте шити нову тканину. Тим не менш, ви можете дотримуватись деяких загальних правил про те, який натяг використовувати для різних типів матеріалу.

1. Бавовняна тканина

Як правило, вам знадобиться налаштування середнього натягу для бавовняного матеріалу, що найчастіше використовується, — часто три або чотири на більшості швейних машин.

Якщо ви коли-небудь запитували, який стібок і натяг ви повинні використовувати для бавовняної тканини, не дивіться далі! Легкі та середні бавовняні тканини, такі як бавовна для квілтингу, бязь, муслін або ситцева тканина, добре поєднуються з базовим прямим рядком або зигзагоподібним рядком.

Для найкращого балансу між верхньою та нижньою нитками під час шиття переконайтеся, що ви використовуєте бавовняну нитку на котушці та в шпульці.

Якщо ви плануєте використовувати більш важку бавовняну тканину, наприклад, джинсову, вам потрібно відрегулювати натяг для товстої тканини, як ви побачите в наступному розділі.

2. Щільна тканина

Це може здатися нелогічним, але для товстих або важких тканин потрібний вищий натяг. Це пов'язано з тим, що вашій машині доводиться працювати більш старанно, щоб проштовхнути тканину через подачу і створити кожен стібок.

Щоб знайти правильне налаштування натягу для вашої важкої тканини:

  1. Почніть із середнього налаштування (зазвичай 4), а потім збільште натяг на одну цифру.
  2. Зробіть пробний стібок на шматочку щільної тканини і подивіться, чи збалансовані верхня та нижня нитки.
  3. Якщо ні, спробуйте ще раз збільшити натяг і повторіть тест.

Для щільної тканини, як-от джинсова тканина, вам часто потрібно встановити натяг швейної машини до 6.

Для багатьох товстих тканин вам також потрібно використовувати спеціальну голку. Вам також може знадобитися спеціальний тип товстої нитки, особливо для квілтингу або шиття кількох шарів тканин одночасно.

3. Еластична тканина

Для трикотажу (футболка або максі-тканина), вам часто доведеться трохи знизити натяг на швейній машині. Вам потрібно якнайменше тягнути в'язаний матеріал, щоб він не розтягувався під час шиття.

Ви також повинні використовувати еластичний рядок або вузький зигзаг, якщо це можливо. Якщо ви шитимете трикотаж прямим рядком, матеріал розтягнеться і буде виглядати дивно, коли ви закінчите. Вам потрібні стібки, які можуть розтягуватись та стискатися залежно від форми тканини.

4. Шовковиста тканина

Для легких або шовковистих тканин слід використовувати якомога нижчий натяг, зберігаючи збалансованість стібків. Можливо, ви навіть захочете зменшити натяг до 2 або 3 і швидко перевірити, чи верхня і нижня нитки виглядають рівними.

Можливо, ви також захочете зменшити довжину стібка на швейній машині. Довгі стібки стануть пухкими і мішкуватими в шовковистому матеріалі, тоді як маленькі короткі стібки можуть акуратно скріпити його.

Поради щодо натягу для швейних машин

Кожна модель швейної машини буде мати невеликі відмінності у регулюванні натягу, але ви можете знайти певні методи для деяких брендів, таких як швейні машини Singer , Brother та Janome .

Незалежно від того, яка модель чи модель швейної машини, ви завжди повинні читати посібник користувача перед регулюванням натягу. Цей зручний буклет розповість вам, де знайти регулятори натягу та як їх використовувати для вашої конкретної швейної машини!

співачка

Більшість швейних машин Singer мають простий циферблат або ручку, яку ви повертаєте для встановлення верхнього натягу. Щоб збільшити натяг, поверніть за годинниковою стрілкою у бік більшого числа. Щоб зменшити натяг, поверніть циферблат проти годинникової стрілки у бік менших цифр. На багатьох моделях Singer ви знайдете цей регулятор, розташований перед дисками натягу.

На старих чи антикварних моделях Зінгер ви не знайдете зручного циферблату. Натомість вам потрібно відрегулювати невеликий гвинт усередині машини, який утримує натяжні диски на місці.

Брат

У більшості швейних машин Brother для початківців також використовується диск із маленьким номером для керування верхнім натягом. На деяких більш сучасних моделях ви знайдете сенсорний або світлодіодний екран зі стрілками для керування налаштуваннями машини. Попередньо натяг на швейних машинах Brother дорівнює 4, що знаходиться в середині спектру натягу.

Як і у випадку з будь-якою іншою маркою швейної машини, вам все одно потрібно спробувати здійснити пробний запуск, щоб побачити, чи слід збільшувати або зменшувати натяг верхньої нитки для кожного типу матеріалу, що використовується.

Janome

До швейної машини Janome додається інструкція з експлуатації з діаграмою, в якій зазначено, який натяг слід використовувати для різних типів тканини. Ви завжди повинні звертатися до цього перед початком нового швейного проекту.

Janome рекомендує встановлювати натяг від 2 до 6, залежно від тканини та її товщини.

Регулювання натягу швейної машини

Найкращий спосіб відрегулювати натяг швейної машини - використовувати диск керування або кнопки для збільшення або зменшення натягу верхньої нитки. У більшості випадків регулювання «натягу» верхньої нитки допоможе вам створити гладкий рядок на різних матеріалах.

Щоб дізнатися, як встановити натяг, ознайомтеся з таблицею в наступному розділі!

Таблиця натягу швейної машини

Якщо вам цікаво, яке налаштування натягу використовувати, коли ви починаєте новий швейний проект, ознайомтеся із цією зручною довідковою таблицею!

Тип ткани Налаштування натягу, що рекомендується
Товста тканина, наприклад, джинсова або оббивний матеріал. 4 і вище, до 6

Чим товстіша тканина, тим вище має бути натяг.

Поліестер Залежить від товщини тканини. Почніть з налаштування 4 і перевірте рядок.
Легка бавовна, така як муслін або ситцева тканина. Тримайте машину на попередньо встановленому рівні натягу 4.
Фланель Можливо, вам знадобиться нижчий натяг, наприклад 3. Крім того, збільште довжину стібка на вашій машині.
Сатин Зменшіть натяг до 3 або 2. Найменший натяг найкраще підходить для цієї гладкої тканини.
Трикотаж та еластична тканина Зменшіть налаштування натягу до 2 або 3 і використовуйте еластичний рядок або вузький рядок зигзаг.
Шовк Зменшіть натяг до двох або трьох і використовуйте 2-міліметрові стібки набагато меншої довжини, ніж звичайний прямий рядок для цього тонкого матеріалу.

Проблеми з натягом швейної машини та способи їх усунення

Навіть після того, як ви освоїте основи правильного налаштування натягу на швейній машині , ви можете зіткнутися з декількома поширеними проблемами натягу на швейній машині. На щастя, ви можете легко вирішити ці проблеми, дотримуючись цього зручного контрольного списку.

  1. Щоразу, коли ви помічаєте проблеми зі стібками, такі як дисбаланс верхньої та нижньої ниток, зморщування чи сплутування, почніть із повторної заправки нитки в машину. Прошийте пару дюймів прямими стібками, щоб побачити, чи це вирішило проблему.
  2. Якщо проблема не вирішена, перевірте голку в машині. Він виглядає зігнутим, сколотим чи затупленим? Спробуйте замінити голку перед виконанням двох дюймів пробних стібків.
  3. У зв'язку з цим знайдіть час, щоб звернутися до посібника користувача вашої швейної машини та переконатися, що ви вибрали правильну голку для тканини, яку використовуєте. Для деяких типів матеріалів, таких як шкіра, джинсова тканина, шовк та трикотаж, найкраще підходять спеціальні голки. Використання неправильної голки може зіпсувати рядок.
  4. Якщо це все ще не вирішило проблему з шиттям, вийміть шпульку і огляньте її, щоб побачити, чи на ній немає вм'ятин або вигнутих країв. Про всяк випадок вставте нову шпульку. Ще раз спробуйте два дюйми зразків стібків, щоб побачити, чи все це виправило.
  5. Як наступний крок очистіть внутрішню частину вашої машини. Струсіть ворс, що скупчився, навколо шпульного ковпачка і за допомогою нитки зіскребіть ворс з дисків натягу. Бруд, ворсинки або жир усередині машини можуть уповільнити рух нитки та вплинути на натяг.
  6. Переконайтеся, що ви використовували правильний тип нитки на котушці та в шпульці. Нитка має містити той самий матеріал, що і ваша тканина. Він також повинен відповідати матеріалу за вагою - для товстої тканини будуть потрібні важкі нитки і таке інше.
  7. Якщо ви виконали весь контрольний список, а якість шиття не покращилася, виконайте дії, описані в наступному розділі, щоб відрегулювати натяг шпульки. Зазвичай це має бути вашим останнім засобом, тому що більшість швейних машин поставляються з встановленим на заводі натягом шпульки, який ви не часто хочете регулювати

Як дізнатися, чи правильний натяг моєї шпульки?

Найкращий спосіб визначити правильність натягу шпульки – провести тест на падіння. Ви можете зробити це тільки на швейних машинах із фронтальним завантаженням шпульки та окремим шпульним ковпачком.

Щоб спробувати тест шпульного ковпачка:

  1. Тримайте шпульний ковпачок однією рукою, а іншою вставте шпульку.
  2. Тримайте кінець нитки, що виходить із шпульного ковпачка.
  3. Відпустіть футляр, так ви тримаєте шпульку та її футляр тільки за нитку. Шпульний ковпачок не повинен сильно рухатись.
  4. Трохи смикніть нитку вгору-вниз. На цей раз шпульний ковпачок повинен трохи впасти.

Якщо шпульний ковпачок швидко падає, коли він звисає з вашої руки, значить він має надто слабкий натяг. Якщо він взагалі не падає після того, як ви трохи смикнете його, значить, він занадто сильно натягнутий.

Ще один спосіб перевірити правильність натягу шпульки — прошити ряд стібків і перевірити, чи нитки збалансовані. Якщо стібки виглядають однаково як на верхній, так і нижній стороні тканини, у вас правильно збалансовано натяг верхньої та нижньої частини тканини.

Якщо стібки виглядають неправильно, слід розпочати з регулювання верхнього натягу. У більшості випадків проблема полягає у верхній нитці.

У деяких випадках регулювання верхнього натягу може не вирішити проблему. Якщо ваша швейна машина оснащена шпулькою з фронтальним завантаженням і шпульним ковпачком, що знімається, ви можете регулювати натяг нижньої нитки. (Якщо ваша машина оснащена шпулькою з верхнім завантаженням, немає простого способу відрегулювати натяг шпульки — вам потрібна допомога фахівця).

  1. Почніть з видалення шпульки та шпульного ковпачка. Відкладіть шпульку.
  2. Знайдіть невеликий гвинт, вбудований у зовнішню оболонку шпульного ковпачка.
  3. За допомогою крихітної викрутки, що додається до машини, дуже обережно затягніть гвинт. Робіть це мікроскопічними кроками!
  4. Після того, як ви трохи затягніть гвинт, знову заправте машину і виконайте ряд пробних стібків, щоб побачити, чи ви вирішили проблему. Якщо ні, знову витягніть шпульку і затягніть гвинт ще на малу частку обороту.
  5. Продовжуйте так само, поки у вас не вийде лінія ідеально збалансованих стібків.

Висновок

Натяг швейної машини підтримує рух верхньої та нижньої ниток по тканині з потрібною швидкістю для створення збалансованих стібків. В ідеалі голка та шпульна нитка повинні з'єднуватися в стібок прямо в центрі тканини або між шарами тканини. Якщо цього не відбувається, можливо, ваша нитка має надто велике чи надто слабке натяг.

Вам також необхідно відрегулювати натяг швейної машини для кожного типу тканини, яку ви використовуєте. Для більшості типів тканин середньої щільності використовується заводське налаштування натягу 4, але для шовковистих або легких матеріалів може знадобитися нижчий натяг. Аналогічним чином, для важкої або товстої тканини знадобиться вищий натяг.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner