Продавець Інтернет-магазин швейної техніки розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
493 відгуків
promo_banner
Магазин швейної техніки
+380 (66) 159-38-15Vodafone
+380 (93) 944-88-17Life - (Viber)
Додати відгук

Проблеми та рішення шпульки швейної машини

Проблеми та рішення шпульки швейної машини

Проблеми та рішення шпульки швейної машини

Якщо любите шити та переживали той момент, коли ваша машина заклинює та відмовляється шити. Заплутані нитки та інші поширені проблеми зі швейною машиною можуть виникнути, коли щось піде не так зі шпулькою. Ознайомтеся з цим посібником з тринадцяти проблем зі шпульками для швейних машин та рішенням, щоб дізнатися, як вирішити ці проблеми!

Загальні проблеми зі шпулькою в швейній машині включають голку, яка не захоплює нижню нитку, сплутування нитки або ненамотування шпульки. Ці проблеми можуть виникати через зміщену шпульку або корпус, неправильний розмір шпульки або навіть через неправильний тип голки. У поодиноких випадках шпулька може відмовлятися обертатися через проблеми з натягом шпульного ковпачка.

У цій статті ви дізнаєтесь, як працює шпулька у швейній машині. Нарешті, знайдете поради щодо усунення проблем зі шпулькою в моделях швейних машин Singer , Janome і Brother .

Проблеми зі шпулькою швейної машини

Що таке шпулька у швейній машині?

Шпулька подає нижню нитку у двонитковому візерунку, який створює човниковий стібок у швейній машині. Нитка довкола цього маленького циліндра забезпечує половину кожного стібка, зробленого вашою машиною.

Коли швейна машина шиє, вона веде голку вниз, несучи верхню нитку. Ця верхня нитка захоплює нижню нитку, і шпульний ковпачок обертається зачіпаючи нижню нитку на місце. Нижня нитка фіксує верхню нитку на виворітній стороні тканини, звідки і походить термін «човниковий стібок».

Який вигляд має бобін? Він завжди утворює невеликий циліндр або котушку, хоча в машинах використовуються котушки різних розмірів, які можуть мати різну висоту і більшу або меншу коло. Ви також можете знайти котушки з металу чи пластику.

У вашій швейній машинці шпулька міститься усередині шпульного ковпачка. Ви можете знайти його перед голкової пластиною для вставних шпуль або за дверцятами з клямкою в лівій передній частині машини для шпулек з фронтальним завантаженням. Чохол забезпечує натяг, що допомагає нижній нитці розмотуватись із потрібною швидкістю.

Ще одним ключовим елементом вашої швейної машини, пов'язаним із шпулькою, є пристрій намотування шпульки. Різні моделі швейних машин  розміщують намотування шпульки у різних місцях машини, але майже всі сучасні машини мають цю функцію. Він виглядає як невеликий металевий шпилька і дозволяє машині швидко заповнити шпульку ниткою, щоб вам не доводилося намотувати її вручну!

13 поширених проблем зі шпульками для швейних машин та їх вирішення

Оскільки шпулька відіграє таку важливу роль у швейній машині, вам потрібно знати всі основні способи усунення проблем із шпулькою.

1. Шлях верхньої нитки

Багато проблем зі шпульками виникають через проблеми з верхньою ниткою. Хороша новина полягає в тому, що у 90% випадків можете вирішити ці проблеми, видаливши верхню нитку та заправивши її заново.

Як професійна порада ознайомтеся з посібником користувача швейної машини , щоб дізнатися, як заправити нитку у вашу машину. Це відмінний ресурс, який ілюструє кожну частину машини, з якою має стикатися нитка.

  1. Підніміть притискну лапку на машині. При цьому відкриваються диски натягу верхньої нитки.
  2. Починаючи з котушки у верхній частині машини, протягніть нитку через кожен нитконаправник. Більшість машин мають три гачки або напрямні, хоча це залежить від конкретної моделі.
  3. Заправте голку. Вам потрібно ввести нитку у вушко голки у правильному напрямку.
  4. Витягніть близько шести сантиметрів хвоста нитки до задньої частини машини за голкою.
  5. Використовуйте маховик, щоб опустити голку вниз та назад. Він повинен нести за собою нижню нитку

2. Зігнута голка

Ще одна поширена причина того, що шпулька не обертається або постійно заїдає, це погнута або надколота голка. Якщо голка не піднімається і не опускається в потрібному місці, шпульний ковпачок не може правильно з нею взаємодіяти і ваша машина не шитиме акуратні стібки. Може взагалі не шити, насправді!

Щоб замінити пошкоджену голку:

  1. Зніміть притискну лапку, щоб отримати найкращий доступ до голки.
  2. Використовуйте маховик, щоб підняти голку у верхнє положення.
  3. Поверніть гвинт голки вліво, щоб послабити його. На більшості швейних машин вам знадобиться невелика плоска викрутка, щоб вставити її в поглиблення на головці гвинта.
  4. Спіймайте стару голку, коли вона випаде. Відкладіть це.
  5. Вставте нову голку в голководій. У більшості машин використовують голки з однією закругленою стороною і однією плоскою стороною, щоб полегшити вирівнювання.
  6. Вам потрібно буде утримувати голку на місці однією рукою, доки ви знову затягуєте гвинт за допомогою викрутки.

3. Розмір котушки

Якщо шпулька не обертається або видає брязкіт звук, можливо, вам доведеться використовувати інший розмір. Бобини бувають кількох стандартних розмірів. В інструкції до швейної машини вказано, який тип використовувати.

  • У багатьох швейних машинах використовується шпулька класу 15, довжина кола якої приблизно дорівнює нікелевій. Ви також можете побачити цей стиль, званий універсальною шпулькою, що трохи вводить в оману, оскільки підходить не до всіх швейних машин! Ці шпульки можуть бути виготовлені із пластику або металу і часто мають невеликі отвори, пробиті зверху та знизу котушки.
  • Шпульки L-типу також мають коло, подібне до нікелевої, але мають більш вузьку форму і завжди мають суцільний плоский верх і низ шпулі. Вони бувають пластиковими або металевими, а в деяких випадках можуть навіть мати осердя Magna-Glide.
  • Шпулька M-Style виглядає набагато більшою і має розмір чверті. Ця шпулька використовується у багатьох промислових чи важких побутових швейних машинах. Деякі стьобальні машини підходять також, оскільки велика шпулька може вмістити більше ниток.
  • Ви також можете знайти різні спеціальні шпульки, такі як Singer 8228, які використовувалися на старих машинах з педаллю, але в більшості сучасних машин використовується одна з трьох моделей, перерахованих вище.

4. Вирівнювання шпульки

Якщо ви налаштували швейну машину поспіхом, можливо, ви неправильно вирівняли шпульку всередині шпульного ковпачка. Це може призвести до численних проблем, таких як шпулька, яка не обертається, нитка заплутується під тканиною під час шиття або нижня нитка не зачіпляється за голку. У гіршому випадку це може навіть зламати вашу голку, якщо вона впаде і вдариться об частину шпульки або корпусу шпульки, з якою вона не мала зіткнутися!

Хорошою новиною є те, що ви можете легко вирішити цю проблему, витягнувши шпульку і правильно вставивши її.

Для моделей з вертикальним човником:

  1. Вимкніть машину, а потім відкрийте частину машини, де знаходиться шпульний ковпачок. Ви можете знайти це за частиною корпусу машини, яка йде, і за відкидними дверцятами або відкидними стулками, які відкриваються.
  2. Вийміть шпульний ковпачок. Зверніть увагу, що з нього стирчить невелике металеве розширення чи ріг.
  3. Тримайте шпульку так, щоб нитка намоталася проти годинникової стрілки. Якщо це простіше, тримайте шпульку так, щоб шпулька та кінець нитки утворювали форму літери «q», а кінець знаходився з правого боку котушки.
  4. Вставте шпульку в ковпачок.
  5. Протягніть кінець нитки через проріз у футлярі. Переконайтеся, що кінець нитки звисає праворуч від металевого виступу шпульного ковпачка.
  6. Потім поєднайте шпульний ковпачок з машиною, утримуючи металевий ріжок у положенні 12:00.
  7. Нарешті, використовуйте маховик на вашій машині, щоб переміщати голку вниз і вгору, і подивіться, чи захопить нижня нитка і чи вона повернеться разом з голкою!

Для моделі з горизонтальним човником:

  1. Знайдіть шпульку перед пластиною для голки. Зазвичай, цю область закриває прозора пластикова кришка.
  2. Використовуйте клямку біля цієї кришки, щоб відкрити крихітний люк.
  3. Тримайте шпульку так, щоб нитка розмотувалась ліворуч або проти годинникової стрілки. Помістіть його в кругле заглиблення під кришкою, яку ви щойно зняли.
  4. Протягніть кінець нитки через проріз у голковій пластині. Це може виглядати як перегорнута буква "S".
  5. Використовуйте його, якщо на машині є кусачка для шпульної нитки на кінці цього прорізу. Якщо ні, просто витягніть 6-дюймовий кінець нитки. Потягніть хвіст до задньої частини машини.
  6. Надягніть кришку назад на шпульку.

5. Напрямок шпульної нитки

Як ви могли помітити в інструкціях із завантаження шпульки, велике значення має напрямок, у якому розмотується нитка. Якщо ви вставите шпульку в чохол задом наперед, так що нитка розмотується в неправильному напрямку, голка не підхопить її правильно. Це означає, що ваша машина або не шитиме, або шитиме, але тільки верхньою ниткою, або може шити, але стібки будуть пухкі і неакуратні.

У більшості моделей швейних машин нитка повинна розмотуватись проти годинникової стрілки або вліво. Якщо сумніваєтеся, звіртеся з інструкцією до швейної машини !

6. Бобінний ворс

Шпульні ковпачки збирають крихітні шматочки пуху з нижньої нитки, оскільки вона швидко розмотується під час шиття. Цей пух або ворсинки можуть накопичуватися навколо корпусу і зрештою починають засмічувати його. Коли все стає досить погано, скупчення ворсу може призвести до заклинювання швейної машини та відмови шити або зіпсувати натяг нижньої нитки.

Щоб очистити область шпульки:

  1. Почніть зі зняття голкової пластини. Ця невелика плоска металева пластина знаходиться під голкою і має кілька гвинтів, що утримують її на місці.
  2. Вийміть шпульку та шпульний ковпачок.
  3. Використовуйте м'яку тканину та щітку з м'якою щетиною, щоб видалити пух зі шпульки та корпусу.
  4. Знову використовуйте щітку, щоб видалити ворс із області шпульки в машині. Вам також може знадобитися пінцет, щоб висмикувати якісь зайві ділянки нитки, що ховаються там.
  5. Не використовуйте пилосос для видалення ворсу! Це може прискорити роботу, але може призвести до зміщення ключових частин вашої машини.
  6. У деяких поодиноких випадках у посібнику з експлуатації вашої швейної машини буде зазначено, що в шпульний ковпачок можна додати краплю мастила для швейних машин. Робіть це лише в тому випадку, якщо це вказано у посібнику! Багато сучасних машин не вимагають олії.

7. Стук

Ваша шпулька може видавати брязкітний звук через те, що скупчення ворсу перешкоджає опусканню голки, через те, що у вас всередині корпусу шпулька невідповідного розміру або через те, що ви використовували голку невідповідного розміру.

Шпульки також можуть заїдати і видавати звук, що скрегоче, якщо у вас є проблеми з верхньою ниткою, що часто призводить до сплутування нитки і перешкоджає легкому обертанню шпульки.

Суть у тому, що якщо ваша машина звучить дивно, перестаньте шити! Перезаправте нитку, вийміть шпульку і вставте її на місце. Це має вирішити проблему.

Єдиним винятком із цього правила є голка. У поодиноких випадках ви могли встановити в машину голку занадто великого розміру або незвичайної форми. Якщо він не відповідає формі шпульного ковпачка, ваша машина не шитиме.

8. Шпулька не намотана/намотана неравномерно

Одна з найбільш поширених проблем, з якими стикаються новачки під час роботи зі шпулькою, полягає в тому, що вона не намотується або намотується нерівномірно. Всі ці проблеми можуть призвести до неправильного намотування шпульки:

  • Ви надто рано відпустили кінець нитки під час роботи пристрою намотування шпульки. У деяких химерних машинах є проріз, в який можна вставити кінець нитки, але в більшості випадків вам доведеться триматися за цей кінець самостійно! Не відпускайте, поки не побачите, що серцевина шпульки вкрита ниткою.
  • Якщо пристрій, що намотує, відмовляється рухатися, ймовірно, нитка забила сам стрижень обмотки. Використовуйте пінцет, щоб звільнити його, а потім спробуйте ще раз з новою шпулькою.
  • Як і верхній шлях нитки, пристрій намотування шпульки має нитконаправник, який створює натяг нитки в міру її намотування. Переконайтеся, що ви закріпили нитку навколо цих ключових контрольних точок, перш ніж почати намотувати.
  • На деяких машинах потрібно вручну натиснути на заводний штифт і зафіксувати його на місці, перш ніж почати. Якщо його не повністю заблоковано, він може крутитися повільно, нерівномірно або взагалі не крутитися.
  • Іноді шпулька може деформуватися, погнутися, відколотися чи інакше пошкодитися. Це може запобігти його обертанню навколо заводного штифта.

9. Птахи, що гніздяться.

"Пташине гніздо" - це термін, який каналізаційні мережі використовують для опису клубка ниток на виворітній стороні тканини, який застрягає у швейній машині. Ця проблема може виникнути з кількох причин, наприклад, через нерівномірне намотування шпульки або неправильний шлях намотування верхньої нитки. Але ви завжди виконуєте одні й самі кроки, щоб виправити це:

  1. Почніть з витягання тканини, що застрягла, з машини. Для цього вам можуть знадобитися маленькі ножиці для вишивання, щоб обрізати нитку, що заплуталася. Якщо можливо, також допоможе зняття притискної лапки.
  2. Обріжте верхню нитку поруч із котушкою. Візьміться за нього трохи вище за голку і потягніть вниз, щоб витягнути з машини. Ви завжди повинні виймати нитку з машини, потягнувши нитку вниз, а не вгору.
  3. Перезаправте верхній шлях нитки та голку.
  4. Далі зверніть увагу на область шпульного ковпачка. Ви, певно, досі можете побачити клубки ниток там! Знайдіть хвилинку, щоб очистити всю нитку та ворс, використовуючи пінцет, якщо це необхідно.
  5. Вийміть шпульку і намотайте нову порожню шпульку з ниткою.
  6. Вставте нову шпульку та використовуйте маховик, щоб підняти та опустити голку. Переконайтеся, що він рухається плавно, без дивних звуків або коливань.

10. Заклинання

Нижня нитка у швейній машині може застрягти або застрягнути з кількох причин.

  • Найбільш поширена причина (особливо для шпуль з фронтальним завантаженням) полягає в тому, що шпулька та її корпус нещільно заклацнулися в машині. Все, що вам потрібно зробити, щоб виправити це, це відкрити область шпульки, вийняти шпульний ковпачок і знову вставити його, переконавшись, що цього разу він зафіксувався на місці.
  • Ще одна поширена причина заїдання шпульної нитки - натяг верхньої нитки. Якщо натяг верхньої нитки занадто великий, вона не буде належним чином зачеплюватися з нижньою ниткою. Спробуйте прошити кілька наборів пробних стібків на клапті тканини, поступово зменшуючи натяг верхньої нитки.
  • Це відбувається не так часто, але іноді, якщо ви вставите голку назад або вона не буде закріплена на місці, несправність голки може призвести до застрягання нижньої нитки.

11. Шпульний ковпачок застряг

Якщо шпульний ковпачок у вашій машині застряг, швидше за все вам потрібно його почистити. На ньому можуть бути ворсинки, жир або трохи нитки, які скріплюють його на місці!

Якщо ви видалили область, в якій знаходиться шпульний ковпачок, ви також можете повернути частину на місце, трохи відкривши її. Перевірте свій посібник, щоб переконатися, що всі деталі виглядають так, як показано на схемі у буклеті.

Якщо ви все очистили і вирівняли, а корпус все ще застряг, можливо, вам доведеться звернутися до професійного фахівця зі швейних машин.

12. Бобіна не обертається

Якщо ви сядете за шиття, натисніть на педаль і почуєте дивний звук, можливо ви виявите, що шпулька відмовляється обертатися всередині свого корпусу.

  • Це часто трапляється, якщо шпулька намотана нерівномірно. Якщо ви витягнете його і побачите петлі нитки, що вільно обвивають шпульку, значить, вона намотана нерівномірно і, отже, не може рівномірно обертатися всередині шпульного ковпачка. Єдиний спосіб виправити це – розмотати шпульку і почати заново або просто викинути її та використовувати нову шпульку.
  • Ще одна найпоширеніша причина того, що шпулька не обертається всередині корпусу, полягає в тому, що вам необхідно почистити корпус! Навіть трохи ворсу може перешкодити плавному обертанню шпульки.
  • Нарешті, шпулька може обертатися занадто повільно або взагалі не обертатися, якщо на вашій машині встановлено неправильне налаштування натягу шпульки, як ви побачите в наступному розділі.

13. Натяг шпульки

Швейні машини мають циферблати або кнопки, які можна використовувати для регулювання натягу верхньої нитки, але натяг нижньої нитки залежить від одного крихітного гвинта всередині шпульного ковпачка. Зазвичай немає необхідності регулювати натяг шпульного ковпачка. Більшість швейних машин постачаються з встановленим натягом, який утримує нижню нитку за умови правильного натягу.

Якщо ви спробували інші 12 рішень, перерахованих вище, і, як і раніше, виявляєте, що нижня нитка застряє або шпулька не обертається належним чином, у вас може бути проблема з натягом шпульки.

Щоб перевірити це, вставте шпульку у корпус. Тримайте край нитки в одній руці, а шпульний ковпачок в іншій. Відпустіть чохол, але тримайтеся за нитку.

Футляр повинен повільно випасти з вашої руки, як йо-йо, що розкручується. Він не повинен опускатися надто швидко по спіралі або взагалі відмовлятися від падіння.

Якщо він падає занадто швидко або занадто повільно, поверніть гвинт і повторіть спробу. Повторюйте цей тест, поки шпульний ковпачок не буде плавно спускатися з вашої руки.

Чому моя швейна машина не захоплює шпульну нитку?

Основна причина, через яку голка швейної машини не захоплює шпульну нитку і не витягує її для утворення стібків, полягає в тому, що щось не так з верхньою ниткою або щось не так з голкою.

Інструкції з фіксації верхньої нитки та голки ви знайдете раніше у цій статті!

В окремих випадках проблема може бути пов'язана з неправильним розміром деталі вашої машини. Якщо ви вставите шпульку неправильної форми або голку неправильного розміру, верхня та нижня нитки не зчеплюватимуться належним чином під час шиття.

Чому нитка на шпульці збивається знизу?

Шпульна нитка може збитися під шпулеподібним пристроєм, якщо ви надто рано відпустите кінець нитки в процесі намотування. Якщо шпульна нитка збивається під самою шпулькою під час шиття, спробуйте вимкнути машину, повторно заправити верхню нитку та замінити шпульку. Потім спробуйте ще раз і подивіться, чи він шиється без згорнутої нитки.

Як дізнатися, чи пошкоджено мій шпульний ковпачок?

Ваша швейна машина буде видавати звук, що клацає або скрегоче, якщо шпульний ковпачок пошкоджений. Ви також можете візуально оглянути корпус на предмет явних погнутих країв або вм'ятин. Хороша новина полягає в тому, що ви можете легко купити запасну частину для більшості моделей швейних машин.

Чому кілька потоків походять від бобіни?

Зі шпульки може вийти кілька ниток, якщо вона намотана нерівномірно або неправильно натягнута нижня нитка. Ви можете дізнатися, як правильно намотати шпульку і як налаштувати натяг шпульного ковпачка раніше в цій статті.

Інша причина, через яку у вас можуть стирчати дві нитки зі шпульки, полягає в тому, що ви занадто довго утримували кінець нитки під час намотування шпульки і не відпускали його, щоб хвіст всмоктався в шпульку, коли він обертався на моталці.

Проблеми зі шпулькою для швейних машин Singer, Janome та Brother

Тепер, коли ви знаєте 13 найбільш поширених проблем зі шпульками та способи їх усунення, ознайомтеся з деякими порадами щодо роботи зі шпульками Singer, Janome та Brother!

Як полагодити пристрій намотування шпульки на швейній машині Singer

Ви часто можете вирішити проблеми з намотування шпульки на швейній машині Singer , повторно заправивши моталку.

  • Переконайтеся, що котушка та ковпачок котушки надійно закріплені на штифті ложки.
  • Дотримуйтесь всіх нитководіїв, що ведуть нитку від котушки до намотника шпульки.
  • Перевірте, чи не намоталася якась стара нитка на заводний штифт і очистіть її.

Якщо ви спробуєте ці прості рішення, а намотник, як і раніше, не обертається, можливо, вам слід звернутися до професіонала. Можливо, зношена внутрішня частина, яка переміщує штифт.

Проблеми зі шпулькою швейної машини Janome

Швейні машини Janome  мають деталі гарної якості, які точно з'єднуються одна з одною, тому у них не часто виникають проблеми зі шпулькою. Тим не менш, кожна швейна машина вимагає регулярного очищення області шпульки, тому слідкуйте за цим! Ви також можете зіткнутися з проблемами зі шпулькою Janome, якщо не вирівняєте її належним чином у футлярі, тому завжди виймайте її та вставляйте назад перед кожним новим швейним проектом.

Шпульне намотування на швейній машині Brother не крутиться

Якщо пристрій намотування шпульки на швейній машині Brother не обертається, можливо, вам потрібно буде повторно заправити механізм намотування.

Якщо це не спрацює, переконайтеся, що ви вручну встановили на машині режим намотування шпульки. Іноді ви робите це, зсуваючи штифт ліворуч або праворуч.

Висновок

Шпулька у швейній машині утримує нижню нитку, що дозволяє машині формувати двониткові стібки. Ця дуже важлива частина машини може іноді викликати проблеми, включаючи застрявання, сплутування ниток або неохайні стібки. Хорошою новиною є те, що ви майже завжди можете вирішити ці проблеми, розмотавши машину, видаливши шпульку, а потім правильно зібравши все назад.

Якщо повторна заправка не працює, можливо, потрібно почистити швейну машину . Регулювання натягу верхньої або нижньої нитки може вирішити деякі проблеми зі шпулькою. Зрештою, під час шиття переконайтеся, що у вас є нова неушкоджена голка.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner