Продавець Інтернет-магазин швейної техніки розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
524 відгуків
promo_banner
Магазин швейної техніки
+380 (66) 159-38-15Vodafone
+380 (93) 944-88-17Life - (Viber, WhatsApp, Telegram)
Додати відгук

Розпошивальна машина проти оверлока: у чому різниця?

Розпошивальна машина проти оверлока: у чому різниця?

Розпошивальна машина проти оверлока: у чому різниця?

Для шиття іноді потрібно більше, ніж просто швейна машина . Існують також інші типи швейних машин, і початківцям може бути важко зрозуміти, які типи машин вам потрібні. Двома поширеними машинами, які використовують швачки, є розпошивальні машини та оверлоки . Але в чому різниця між ними та як дізнатися, чи потрібні вони вам обидві?

Основна відмінність між розпошивальною машиною та оверлоком полягає в тому, що розпошивальна машина використовується для підшивання одягу, а оверлок використовується для створення швів. Існують і інші відмінності в типі стібка, загальної функції та складових їх компонентів.

У цій статті докладніше викладено різницю між плоскошовними та обмечувальними машинами. Ключові фактори, що впливають на кожну з них, і те, для чого їх краще використовувати, щоб могли вирішити, коли використовувати обидві машини і чи дійсно вам потрібні обидві машини.

Що таке розпошивальна машина?

Розпошивальна машина Janome Cover Pro 1000CPX з ексклюзивним бонусним наборомРозпошивальна машина в основному використовується для створення кромок та декоративного оздоблення одягу. Це дуже схоже на комбінацію швейної машини та оверлока. Але в той час як швейні машини та помітні машини використовуються для зшивання шматків тканини разом, розпошивальна машина ідеально підходить для обробки одягу.

Розпошивальні машини хороші тим, що вони роблять плоскі шви і запобігають зносу швів і країв з часом. Машина сама створює стібки, що покривають, для підгинання одягу. Він називається стібком, що закриває, тому що він покриває необроблений край, так як припуск на шов укладений в шов.

Розпошивальні машини можна використовувати для будь-якого швейного проекту. Але в чому вони процвітають, так це в еластичних тканинах. Розпошивальні машини дозволяють створити край, який тягнеться разом з одягом, не ламаючись. Ви також можете використовувати їх, щоб прикріпити до одягу мереживо, смужки з паєтками та інші декоративні елементи.

Що таке оверлок?

BrotherОверлок це машина, яка використовується для зшивання шматків тканини разом для створення шва. Оверлок сильно відрізняється від швейної машини і використовує інші стібки. Оверлочні машини використовують оверлочную строчку для створення швів, тому їх іноді називають оверлочними машинами або оверлоками. Але, зрештою, оверлок використовується для створення професійно виглядають швів.

Як і розпошивальні машини, оверлоки відмінно підходять для роботи з еластичними тканинами. Це тому, що оверлок створює еластичний стібок, тому він дуже зручний, якщо ви працюєте з великою кількістю еластичних чи трикотажних тканин.

Верстат верстата використовує кілька ниток для зшивання тканини оверлочним рядком, що дозволяє обробити шов на внутрішній стороні одягу. Стежок створює міцний зв'язок між двома шматками тканини, тому шви не розплутуються. Оверлок також містить ніж для обрізання країв шва, що запобігає обсипанню.

Розпошивальний шов проти оверлока: ключові моменти

Тепер, коли ви знаєте основи того, що таке розшивальний шов і оверлок , ми можемо поглянути на схожість і різницю між ними. У цій таблиці, яка порівнює та дає короткий огляд двох машин.

  Розпошивальний шов Оверлок
Функція Оздоблення кромок та швів З'єднує та обробляє шви
Тип стібка Покривний шов Оверлочна строчка
Складові частини Зазвичай дві голки, до 3 ниток, один петельник 1-2 голки, до 8 ниток, два петлювачі та ніж.
Голки 1-3 голки для плоского стібка/оверлока, розмір варіюється 1-2 стандартні, кулькові або вишивальні голки, розмір варіюється
Використання Ідеально підходить для еластичних тканин та трикотажу, але може використовуватися з будь-якою тканиною. Ідеально підходить для еластичних тканин та трикотажу, але може використовуватися з будь-якою тканиною.
Витрати Дорожчий Дешевше

У чому різниця між розшивним стібком та оверлоком?

Сергер проти розпошивального шва

Тепер, коли у вас є короткий огляд відмінностей між розпошивальною машиною та оверлоком, давайте детальніше розглянемо подібності та відмінності.

Тип стібка

Як випливає з назви, машина розшивки створює розшивальний шов. Цей тип стібка переважно використовується для підшивання одягу. Розшивний стібок виглядає як дві паралельні лінії вздовж подолу на одній стороні тканини. На звороті дві паралельні лінії з'єднуються зигзагами. Припуск на шов укладений у шов стібком, що допомагає запобігти розпусканню та осипанню.

Оверлок створює оверлочний шов; як згадувалося раніше, машину іноді називають оверлоком. Оверлочний стібок є комбінацією прямого стібка і зигзагоподібного стібка. Машина шиє вперед і назад по прямій лінії, створюючи зигзагоподібну сходинку між кожним набором прямих стібків. Оскільки цей тип стібка використовується для обробки швів, його можна побачити на внутрішній стороні одягу, і він надає шву професійного вигляду купленого в магазині одягу.

Функція

Розпошивальна машина використовується для обробки кромок та швів, але не для з'єднання швів. В першу чергу ви використовуватимете розпошивальний шов після використання швейної машини та оверлока для зшивання предметів одягу. Розпошивальні машини створюють саму підгинання і приховують припуски на шви, щоб краї не обсипалися. Розпошивальні машини також можна використовувати для надання еластичності або декоративного оздоблення одягу.

Оверлок використовується для з'єднання двох шматків тканини разом та обробки швів. У той час як швейна машина також з'єднує два шматки тканини разом, оверлок ідеально підходить, якщо ви хочете, щоб машина спеціально обрізала та обробляла шви, щоб вони не розпускалися. При роботі з трикотажними тканинами, що тягнуться, оверльщики створюють шви на цих тканинах краще, ніж це роблять стандартні швейні машини.

Складові частини

Ключова відмінність між двома машинами полягає в компонентах та механізмах, з яких вони складаються. Розпошивальна машина зазвичай використовує дві голки для створення подвійного ряду стібків, але може використовувати три нитки. Розпошивальна машина зазвичай має лише один петель, який фіксує стібки, намотуючи нитку на іншу нитку.

Оверлок зазвичай використовує дві голки, хоча деякі можуть використовувати лише одну, залежно від моделі. Оверлок також використовує кілька потоків, можливо, навіть до 8. Знову ж таки, це залежить тільки від конкретної моделі. У деяких оверлоків 2-4 нитки, у деяких 3-5, у третіх 6-8. Оверлочні верстати також використовують два петлювачі, щоб зациклювати і утримувати нитки на місці, оскільки оверлочная рядок є комбінацією двох стібків. І ключовим компонентом оверлока, який відрізняє його від розпошивальної машини, є те, що оверлок також має лезо ножа для обрізання швів.

Голки

Більшість розпошивальних машин використовують дві голки, але інші можуть використовувати від 1 до 3. Існують спеціальні голки, які найкраще використовувати з розпошивальною машиною, і це голки для стібка. Однак точний тип голки, яку ви використовуєте з цією машиною, а також розмір голки, залежить тільки від самої машини, а також від тканини, з якою ви працюєте.

Більшість оверлоків також використовують дві голки, і ви також можете використовувати голки для плоского стібка/оверлока. Але знову ж таки, точний тип та розмір голки, яку ви використовуєте, залежать від тканини, з якою ви працюєте, та від машини. Стандартні голки підходять для більшості тканин, але якщо ви використовуєте оверлок для еластичних та трикотажних тканин, то голка з кульковим кінцем підійде найкраще. Крім того, для деяких оверлоків можуть знадобитися промислові голки, так що майте на увазі при купівлі оверлока.

Використання

Розпошивальні машини можна використовувати для обробки подолу практично будь-якого типу одягу. Тим не менш, вони відмінно підходять для підшивання джинсів, так як стібки, що покривають, допомагають запобігти зношування. Джинси це те, що ви не хочете, щоб поділ розпустився і почав зношуватися. Їх також можна використовувати з будь-яким типом тканини, але вони відмінно підходять для роботи з трикотажем та еластичними тканинами, тому що вони можуть створювати краї, які розтягуються разом із рештою одягу, так що шви не рвуться. Розпошивальні машини можуть прошивати кілька шарів тканини, тому вони ідеально підходять для додавання декоративного оздоблення до всіх видів одягу.

Оверлок також можна використовувати для обробки швів на будь-якому типі тканини, але вони найкраще підходять для еластичних та трикотажних тканин. Подібно до розпашивального стібка, оверлочний шов, який створює оверлок, дозволяє шву розтягуватися разом з одягом, не розриваючись. Але він також обрізає необроблені краї швів та зв'язує шви разом, а не просто скріплює два шматки тканини.

Витрати

У середньому розпошивальні машини коштують трохи дорожче за оверлок . Однак точна вартість залежатиме від кількох факторів. Скільки голок і ниток використовує машина, наскільки вона досконала, яка марка і модель, і чи призначена машина для домашнього чи промислового використання, це може вплинути на вартість.

Машини, які більш досконалі або здатні робити більше, зазвичай стоять дорожче, як і промислові машини. Як правило, розпошивальні машини починаються приблизно з 500 доларів, а оверлокувальні машини починаються з більш доступних 200 доларів. Однак ви можете знайти дешевшу модель кожної машини або розпродаж, а також машини кожного типу, які можуть коштувати понад 1000 доларів.

Розпошивальний шов проти швейної машини

Розпошивальні машини та швейні машини дуже схожі. Отже, як ці два порівнюються і чи потрібні вони вам? По суті, якщо ви збираєтеся стати швачкою, вам як мінімум потрібна  швейна машина . Швейні машини набагато більш функціональні, ніж розпошивальні, і використовуються для створення швів, пришивання застібок-блискавок та створення петель.

Швейні машини мають більше стібків, які вони використовують, у тому числі декоративні. Розпошивальні машини використовують один тип стібка і використовуються тільки для створення та обробки підгину або додавання декоративного оздоблення. Швейна машина може зробити все це, тому розпошивальні машини не є необхідністю, а скоріше зручні для створення якісніших та міцніших швів, особливо на еластичних тканинах. Вам не потрібна розпошивальна машина, але вона стане в нагоді, якщо ви працюєте з великою кількістю еластичних і трикотажних тканин.

Вам потрібний і розшивальний шов, і оверлок?

Отже, тепер ви знаєте різницю між розпошивальним швом та оверлоком, а також різницю між розпошивальним швом та швейною машиною. Питання в тому, чи потрібні розшивальний шов і оверлок , якщо у вас є швейна машинка?

Чесно кажучи, швейна машинка може робити те саме, що і оверточна та розпошивальна машина, а також багато іншого. Так що, якщо ви використовуєте швейну машину тільки для підшивання та ремонту особистого одягу або створюєте прості речі як хобі, вам, ймовірно, не потрібна розпошивальна машина або оверлок.

Однак, якщо ви модельєр або хочете розпочати свій власний бізнес із шиття, пошиття одягу або ремонту одягу, непогано мати хоча б одну з цих машин. Ці машини роблять створення швів і підгинання більш зручним і ефективним, а також більш професійним видом. Таким чином, може бути гарною ідеєю мати обидва, якщо ви працюєте над більш універсальними проектами або з великою кількістю еластичних чи трикотажних тканин.

Якщо ви збираєтеся купити оверлок може бути найкращим вибором, тому що він може швидко зшивати шви. Розпошивальний шов це просто бонус, якщо ви можете собі це дозволити. А якщо ви хочете і те, і інше, є комбіновані оверлочні та розпошивальні машини, але вам доведеться витратити час, щоб налаштувати їх по-різному для кожної функції. Тому багато людей вважають за краще купувати їх окремо.

Популярні моделі розпошивальних машин

Розпошивальна машина Janome Cover Pro 8800CPX

Розпошивальна машина Janome Cover Pro 1000CPX з ексклюзивним бонусним набором

Janome Cover Pro 8800 CPX - дуже популярна розпошивальна машина від одного з найвідоміших і найшанованіших виробників швейних машин.

Він дуже легкий та портативний. Ця машина використовує до 3-х голок та 4-х ниток і може виконувати потрійний розпошивальний шов. Він також має як стандартну, так і вузьку ширину стібка та стібки до 1300 стібків за хвилину.

Розпошивальна машина Brother 2104D

Brother Coverstitch SergerОверлок Brother 2104D  - ще одна популярна модель розпошивання, яка трохи доступніша.

Цей використовує 2 голки і може робити 3/4 стібка покриття нитки з простим, кольоровим маркуванням нитки. Він також робить стандартні та вузькі стібки, але ця модель прошиває до 1500 стібків за хвилину.

Він менший, але важить трохи більше, ніж модель Janome. Ви також отримуєте дві притискні лапки, що замикаються, стандартну лапку і лапку для підшивки кромок.

 

Juki MO654DE

Серія JUKI MO600N, швейна машина портативна MO654DE, білаОверлок Juki MO-654DEN  трохи дорожчий і важить трохи більше, ніж модель Brother, але вона схожа за розмірами. Цей оверлок може шити до 4 ниток, і він неймовірно швидкий, зшиваючи зі швидкістю до 1500 стібків за хвилину.

Максимальна довжина стібка, яку він може створити, становить 4 мм, але він відмінно підходить для шиття легких, середніх та важких тканин.

Висновок

Отже, тепер ви знаєте різницю між розпошивальною машиною та оверлоком. Розстібальні стібки зручні для обробки кромок, а постільні стібки ідеально підходять для швидкого та професійного виконання швів. Якщо ви хочете стати професійним шваком, непогано мати у своєму арсеналі обидві ці машини. І, сподіваюся, ви знайшли тут модель, яку вам цікаво спробувати, хоч є багато відмінних варіантів.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner