Як нагострити швейну голку в домашніх умовах?
Як точити швейні голки: 8 способів
Коли вам стає все важче і важче протикати тканину голкою, можливо ви стерли її гострий кінчик до тупого кінчика. Або ви можете помітити зачіпку на тканині, коли вишиваєте дизайн вишивки чи квілтингу. У будь-якому випадку, ви легко зможете продовжувати шити, якщо навчитеся заточувати швейні голки !
Одним із найпопулярніших способів заточування голки є використання пилочки для нігтів або наждакового паперу. Один простий спосіб тримати голки та шпильки завжди гострими – це використовувати подушечку для шпильок, наповнену сталевою ватою, для зберігання гострих інструментів. Професіонали часто використовують точильний камінь або масляний камінь для заточування голок.
У цій статті ви дізнаєтеся, коли слід і не слід точити голку. Ви дізнаєтесь вісім простих способів заточування голок. Нарешті, ви відкриєте собі поширені лайфхаки для заточування голок і побачите, що працює!
Навіщо треба точити голку?
Вам потрібно ув'язнити голку, якщо вона затупилась або на ній з'явилися подряпини. Тупі швейні голки не так легко проколюють тканину, як гострі, що може перешкодити шиттю.
Але що ще важливіше, пошкоджена голка з подряпиною або задирком може зачепитися за тканину під час шиття. Якщо ви шиєте вручну або пропускаєте стібки та сплутуєте нитки на швейній машині, тканина може сповзти.
У більшості випадків заміна голок не вимагає великих витрат, але ви також не хочете марнотратно викидати одну, коли для швидкого заточування потрібно лише дві секунди.
Крім того, заточування голок замість покупки нових може заощадити ваш час. Якщо вам потрібно призупинити свій швейний проект, щоб втекти в магазин і купити нову голку - або, що ще гірше, почекати, поки Amazon доставить її - ваше шиття затримається!
Який тип голки ви можете ув'язнити?
Ви можете заточувати більшість гострих та універсальних голок, але не намагайтеся заточувати спеціальні різновиди, такі як деякі типи вишивальних або кулькових ручок. Запитайте себе, чи зашкодить загострення голки форму її вістря. Якщо в нього вже є вістря, ви просто відновите його форму, як точить ніж.
Але якщо голка має унікальну форму, ви можете зіпсувати її, намагаючись зробити її гострою.
Ви не повинні намагатися точити голки зі зрозумілих причин. Цей тип голки має закруглене кулясте вістря для шиття через трикотаж або деяких видів спеціального ручного шиття, наприклад, вишивки хрестом. Заточення зруйнує його призначення.
Ви також не повинні намагатися точити голку із вигнутим кінцем. Іноді голки для швейних машин , зокрема, можуть неправильно приземлитися і погнути кінчик. Вам необхідно викинути цю голку з міркувань безпеки та використовувати нову.
Люди, які багато шиють, неоднозначно ставляться до того, чи можна точити голки для швейних машин . Заточування голки для швейної машини може трохи змінити її форму та спосіб з'єднання верхньої нитки з нижньою для утворення стібків. Але в більшості випадків, поки ви не зішліфуєте значну частину вістря, ви можете безпечно ув'язнити універсальну голку для швейних машин .
Ви повинні заточувати або замінювати голку для швейної машини після кожних двох-п'яти годин шиття або після використання восьми бобін з нижньою ниткою. Якщо вам важко стежити за цим, ви також можете заточувати або замінювати голку щоразу, коли починаєте новий проект шиття.
Якщо ви тримаєте вибраний інструмент для заточування голок поряд з місцем для шиття, ви можете заточити голку за пару секунд, коли це необхідно, і відразу повернутися до шиття!
Як точити голки: 8 способів
Ви можете легко заточити швейну голку , використовуючи прості предмети домашнього вжитку, такі як сталева вата, кокосова олія, дошка наждачки або наждачний папір. Ви також можете використовувати професійні інструменти для заточування, такі як точильний камінь або олійний камінь.
1. Сталева вата
Один із найпростіших способів згладити подряпану голку і трохи заточити її кінчик - це проштовхнути її через шматок сталевої вати два або три рази.
Сталева вовна виглядає як ворсинки, які ви витягуєте з сушарки, коли стирає, але вона містить неймовірно тонкі залізні дроти та економію. Вони утворюють сплутану повстяну тканину або губку.
- Складіть сталеву вату в товсту прокладку завтовшки не менше 1/2 дюйма до одного дюйма.
- Тримайте голку так, ніби збираєтесь прошивати сталеву вату.
- Проштовхніть голку через сталеву вату жорстким рухом.
- Повторіть цей рух два-три рази.
Ви можете зберігати клаптик сталевої вати разом із набором для шиття для швидкого доступу. Або ви можете використовувати сталеву вату як наповнювач для голок і зберігати в ній шпильки та голки. Щоразу, коли ви виймаєте голку або вставляєте її назад, вона дряпає злегка абразивну залізну тирсу і стає гострішою.
2. Точильний камінь
Одним із найпрофесійніших способів заточування швейної голки є використання точильного каменю Точильний камінь має зернистість або ступінь стирання, як і наждаковий папір, але це природний камінь, перетворений на зручний блок для заточування ножів, ножиць або голок. Ви можете знайти точильні камені, що ідеально підходять для заточування ремісничих інструментів.
Хоча використання точильного каменю, ймовірно, є найкращим способом постійно та професійно заточувати голки, це вимагає невеликої практики. Найважливіша навичка, яку потрібно освоїти, - утримувати вістря на одному рівні з каменем під одним і тим же кутом, коли ви заточуєте кожну сторону.
- Покладіть точильне каміння на парту або стіл перед собою.
- Тримайте голку під прямим кутом до плоскої поверхні каменю. Вам потрібен кінчик і навіть трохи стрижня голки під кутом 90 °. Якщо ви піднімете його так, щоб вістря упиралося в камінь, ви затупіть його, коли рухатимете вперед і назад.
- Проведіть голкою вбік приблизно на два дюйми по довжині каменю, зберігаючи цей кут. Ви не хочете переміщати його вперед і назад, тому що у вас не буде можливості відстежити, які сторони вістря стають зголені, і в результаті ви отримаєте перекошений вістря.
- Плавно поверніть голку між пальцями і проведіть нею назад через ці два дюйми, все ще рухаючись убік, так щоб весь кінчик голки торкався каменю.
- Повторіть це перетягування та скручування три або чотири рази.
- Переконайтеся, що ви продовжуєте обертати або скручувати голку між пальцями, коли проводите нею по точилці. В іншому випадку ви зріжете більше металу з одного боку вістря, ніж з іншого. Це змінить форму голки та вплине на якість шиття.
3. Нафтовий камінь
Ви також можете легко заточити голку за допомогою олійного каменю. Масляний камінь - це точильний камінь, на який додається кілька крапель олії для мастила процесу заточування.
Для заточування голок вам знадобиться тонкий карборундовий масляний камінь. Вам також знадобиться невелика пляшка мінеральної олії під рукою.
- Використовуйте піпетку, щоб додати одну-дві краплі олії в масляний камінь або спеціальний вузький носик, якщо він входить у комплект вашої пляшечки з олією.
- Потім затисніть голку між великим і вказівним пальцями і потренуйтеся швидко обертати її з боку на бік. Цей рух ви хочете використати на камені.
- Проведіть вістрям назад по довжині каменю, продовжуючи обертальний рух.
- Повторіть це перетягування та скручування назад по каменю три або чотири рази.
- Зробіть паузу, щоб перевірити гостроту голки, щоб побачити, чи вам потрібно повторити ці кроки.
4. Мило
Для швидкого тимчасового ремонту пошкодженої голки можна використовувати шматок мила, щоб зробити голку більш гладкою. Ви також можете використовувати шматок бджолиного воску для цього. Цей метод робить вашу голку більш гладкою, але не робить її кінчик гострішим.
- Знайдіть товстий шматок мила. Неважливо, який бренд чи вигляд!
- Вставте голку у планку. При цьому ви можете надіти швейний наперсток або рукавичку.
- Витягніть голку назад.
- Тепер проштовхніть голку через клаптик тканини, щоб видалити мильні пластівці.
- Уважно вивчіть точку. Мило має заповнити всі крихітні потертості, подряпини чи вм'ятини, надавши йому гладку форму, яку легше шити, не чіпляючись за тканину.
5. Кокосова олія та фольга
Кокосова або кулінарна олія та шматок звичайної старої фольги можуть швидко наточити швейну голку. Цей метод є свого роду варіантом використання професійного масляного каменю для домогосподарок, хоча він може працювати не так ідеально та послідовно, як справжній масляний камінь.
- Зануріть голку в розтоплену кокосову олію або трохи олії.
- Проведіть його вперед і назад шматком фольги. Не забувайте крутити і обертати голку, проводячи нею фольгою вбік.
- Зупиніться, щоб перевірити різкість.
- Як тільки вам сподобається суть, обов'язково очистіть голку, щоб уникнути масляних плям на швейному проекті!
6. Наждачна дошка
Одним із найпопулярніших способів заточування голки для домашньої швачки є використання наждачки. Напевно, у вас вже є один в сумочці або косметичці для розгладження нігтів.
Цей зручний інструмент зазвичай виглядає як шпатель для мови або палички від ескімо, але він має грубу абразивну текстуру принаймні з одного боку. Це відбувається з наклеєного наждакового піску або наждачного паперу.
- Тримайте наждачку в одній руці і затисніть голку між великим і вказівним пальцями іншої руки.
- Помістіть вістря голки на дошку. Ви хочете, щоб довжина усієї точки спиралася на дошку.
- Потім злегка проведіть вістрям вгору і вниз по дошці наждачки, рухаючись вбік, щоб голка була перпендикулярна дошці.
- Як завжди, крутіть голку, переміщаючи її вгору та вниз дошкою.
- Перевірте точку, щоб побачити, чи вона стала гострішою.
7. Наждачний папір
Наждаковий папір також може швидко наточити голку, хоча для цієї мети слід використовувати тільки папір із дрібним зерном, щоб не подряпати та не пошкодити його. Мікроабразивні зерна, такі як 320 або 360 повинні працювати добре.
- Покладіть наждачний папір горизонтально та використовуйте малярну стрічку, щоб закріпити його на столі або прилавку. Якщо натомість ви зможете знайти дрібнозернистий блок наждакового паперу, ви зможете легко тримати його в руці.
- Нахиліть голку так, щоб вістря рівно лежало на наждачному папері.
- Проведіть голкою збоку по паперу, повертаючи її, щоб заточити її з усіх боків.
8. Емері полуниця/помідор
Деякі подушечки для голок поставляються із вбудованим пристосуванням для заточування голок, що називається наждачним подушечкою. Ви коли-небудь бачили куплені в магазині подушечки для голок із крихітною полуницею чи помідором, прикріпленим до подушечки на мотузку? Звичайно, ця маленька полуничка чи помідорка виглядає симпатично, але в ній також є пісок наждачний.
Наждачный пісок походить із породи, званої наждаком чи чорним піском. При подрібненні він утворює дрібні абразивні частинки, що здобули популярність завдяки використанню наждачних пластин для підпилювання нігтів. Цей абразивний порошок - чудовий інструмент для заточування голок та шпильок!
- Акуратно тримайте наждачну полуницю недомінантною рукою.
- Стисніть голку, ніби ви хочете прошити полуницю. Тримайте її перпендикулярно полуниці, щоб усі сторони голки однаково піддавалися дії піску.
- Проштовхніть вістря голки глибоко в полуницю, а потім витягніть його назад.
- Повторіть цей рух три-чотири рази, потім перевірте гостроту голки.
Як уточнити голку: що працює?
З усім світом, підключеним через ролики TikTok та Insta, ви можете зіткнутися з десятками лайфхаків, щоб все виправити, включаючи лайфхаки для заточування голки! Питання, які хакі працюють?
Пенні
Ви все ще можете знайти міську легенду про те, що ви можете наточити голку двома копійками, що плавають в Інтернеті, але це не працює. Пенні мають мідне покриття, яке дряпається об сталь голки, а не навпаки!
Цей міф, здається, виник через те, що медичним працівникам довелося повторно використати голки для підшкірних ін'єкцій. Але тоді медсестри використовували професійні методи заточування, такі як ремені чи бруски, а чи не монети.
На жаль, люди, які використовують шприци для менш легальних цілей, не завжди мали під рукою справжні інструменти для заточування, звідки й пішли багато розповідей старих дружин про інструменти для заточування, зроблені своїми руками.
Волосся
Якщо у вас є дуже тонка голка, ви можете ув'язнити її за допомогою одного людського волосся. Ви також можете згладити і відполірувати будь-яку голку, провівши нею по волоссю, тому що при цьому вона вбере частину натуральних олій з волосся.
- Використовуйте пінцет, щоб вирвати одне з волосся прямо біля кореня. (Ой! Але якщо ви хочете наточити голку поспіхом, ви можете знайти, що це коштує болю).
- Тримайте волосся прямо біля кореня так, щоб кінець волосся звисав униз.
- Поєднайте вістря голки з товстою частиною кореня волоса.
- Вставте вістря голки у волосся. Голка повинна мати менший діаметр, ніж корінь волосся, щоб це працювало.
- Протягніть голку до кінця.
- Перевірте точку, щоб побачити, чи вона стала гострішою.
Хоча цей «хак» може працювати до певної міри, він застосовується тільки до тонкої голки. Він також виник у світі голок для підшкірних ін'єкцій, які у наші дні мають дуже тонкі кінці.
Фольга
Ви можете успішно наточити голку, якщо змажете складений лист фольги невеликою кількістю олії, як ви бачили раніше у цій статті. Але не можна наточити голку, проткнувши нею фольгу.
Згорнути грудку фольги і розрізати її - старомодний спосіб ув'язнити ножиці. Це не працює на голках, тому що фольга порветься і подряпає сторони голки.
Зубная паста
У деяких випадках зубна паста може заточити голку, що затупилася. Але цей метод працює тільки зі старими, почорнілими, потьмянілими голками. Він відполірує нову голку до блиску, але не зробить її гострішою.
Щоб використовувати зубну пасту на старій голці:
- Нанесіть краплю зубної пасти на чисту ганчірку.
- Тримайте голку в одній руці, а іншою протріть її ганчіркою.
- Крихітний шматочок харчової соди в зубній пасті видалить тьмяний наліт, через який вістря потьмяніло.
- Можливо, вам доведеться деякий час продовжувати полірування, щоб очистити голку.
Як зрозуміти, що потрібно точити голку?
Ви зрозумієте, що вам потрібно наточити швейну голку за кількома підказками, такими як звук, який вона видає, проходячи через тканину, і те, як вістря відчувається на дотик.
На швейній машині ви почуєте звук, що плескає або плескає, щоразу, коли тупа голка проходить через матеріал. Іноді хочеться почути цей звук, наприклад, коли ви шиєте трикотажне полотно голкою із закругленим кінцем. Але в більшості випадків цей попереджувальний знак повідомить вам, що гостра голка швейної машини з часом затупилася через надто сильне тертя.
Звичайно, ви також можете просто намацати голку кінчиком пальця. Не забудьте спочатку вимкнути швейну машину ! Просто проведіть пальцем під вістрям і переконайтеся, що він, як і раніше, гострий.
Якщо вам незручно торкатися гострих предметів, ви можете подивитися на голку через збільшувальне скло, щоб побачити, наскільки вона гостра.
Універсальні або гострі голки для швейних машин вимагають частої заміни або заточування.
Тим не менш, майте на увазі, що ви завжди повинні вибирати правильну голку для свого проекту. Різні голки для швейних машин краще працюють із різними матеріалами. Якщо ви спробуєте використовувати тонку гостру голку на жорсткій тканині, як-от джинсова тканина, вона швидко затупиться або навіть зламається навпіл.
Ви можете звернути особливу увагу на менш поширені спеціальні голки для ручного шиття, такі як голки для оббивки меблів або голки для ляльок, тому що їхня заміна коштує дорожче. Перевірте їх на різкість, перш ніж розпочинати будь-який новий проект.
Нарешті, слідкуйте за металевим запахом на ваших руках або стиранням дивних квітів з рук під час використання голки. Багато голок для ручного шиття мають металеве покриття з нікелю або платини поверх сталевого осердя, яке з часом може зношуватися. У цей момент ви не зможете ув'язнити голку, і вам доведеться викинути її, перш ніж еродоване покриття потрапить на вашу тканину.
Висновок
Заточування голок може продовжити їхнє життя та заощадити час, дозволяючи вам продовжувати роботу над своїм швейним проектом. Багато голок, у тому числі гострі та універсальні, добре реагують на правильні методи заточування. Ви можете заточити багато голок для швейних машин та голок для ручного шиття, залежно від стилю вістря.
Найпрофесійніший спосіб заточування голки - використовувати точильний камінь або масляний камінь. Ви також можете використовувати більш дешеві предмети домашнього вжитку для заточування голок, наприклад, наждачку, шматок дрібнозернистого наждакового паперу або подушечку зі сталевої вовни. Один із ключових моментів, який слід пам'ятати за будь-якого методу заточування, — це повертати голку під час її заточування, щоб переконатися, що рівномірно заточуєте всі сторони вістря.