Як відрегулювати натяг шпульки
Як відрегулювати натяг шпульки
Якщо ви любите шити, знаєте, як неприємно розплутувати тканину на швейній машині, коли під нею збиваються нитки. Найбільш поширеною причиною заплутаних швейних проектів є неправильний натяг нитки на швейній машині . Один із простих способів виправити це — навчитися регулювати натяг нитки .
Найбільш поширений спосіб регулювання натягу шпульки на швейній машині - затягнути або послабити невеликий гвинт, розташований зовні корпусу шпульки. Щоб посилити натяг шпульки, маленький гвинт на шпульному ковпачку повертається праворуч. Щоб послабити натяг шпульки, гвинт повертається трохи вліво.
У цій статті ви дізнаєтесь, коли слід відрегулювати натяг шпульки, а коли спробувати інше. Ви дізнаєтесь, як працює натяг шпульки і як воно впливає на ваше шиття. Нарешті, ви дізнаєтесь, як регулювати натяг шпульки на поширених моделях швейних машин .
Що таке натяг шпульки?
Натяг шпульки — це сила, що прикладається до нижньої нитки швейної машини під час її роботи. Це оберігає нижню нитку від провисання або заплутування, коли машина формує стібки.
Ваша швейна машина формує стібки, коли верхня нитка проходить під голковою пластиною і зчепляється з нижньою ниткою, утримуючи її на місці під тканиною, утворюючи стібок. Обидві нитки повинні мати достатній натяг для утворення гладких стібків.
На відміну від натягу верхньої нитки за допомогою циферблатів, ручок та елементів управління, натяг шпульки часто має лише одне просте механічне регулювання. Це тому, що не потрібно часто регулювати натяг шпульки. Навпаки, вам часто потрібно регулювати рівень натягу верхньої нитки для кожного нового швейного проекту!
З технічної точки зору вам слід розглянути два різні типи регуляторів натягу шпульки. Першим і найпростішим для регулювання є гвинт, що проходить через натяжну пружину в корпусі, що утримує шпульку. Зазвичай ви можете налаштувати це, повернувши гвинт в одному чи іншому напрямку.
Проте, зверніть увагу, що вам не потрібно часто регулювати гвинт на шпульному ковпачку. Виробник встановить натяг, який працює з більшістю типів ниток, коли ви купуєте нову машину. Але ви завжди повинні враховувати це як фактор якості роботи вашої швейної машини.
Причини, з яких може знадобитися регулювання натягу шпульки, включають:
- Використання надтонкої або слизької нитки, наприклад, шовкової. Середня величина натягу нижньої нитки може бути недостатньо щільною для цієї тонкої нитки, і вам може знадобитися посилити натяг нижньої нитки.
- Використання товстої або грубої нитки може призвести до надто слабкого натягу нижньої нитки, внаслідок чого машина зупиниться і перестане шити. У цьому випадку необхідно послабити натяг нижньої нитки.
- Використання старої швейної машини може означати, що вам також доведеться частіше регулювати нижній натяг нитки. Якщо ви придбали швейну машину, що була у використанні, і почистили її, обов'язково перевірте натяг шпульки в процесі ремонту.
Другим фактором, що впливає натяг шпульки, є натяг механізму намотування шпульки на вашій машині. Те, наскільки туго чи вільно нитка намотується на шпульку, також впливає те, наскільки щільно нижня нитка утворює стібки.
Який вигляд має правильний натяг шпульки?
Правильне натяг шпульок і легко визначити, тому що це просто означає, що стібки лежать на тканині рівно і гладко, без складок або заплутаних ниток. Це також зручно, тому що ви можете бачити, що натяг верхньої нитки встановлено правильно.
В ідеалі стібки мають виглядати однаково на верхній та нижній частині тканини. Ви не повинні бачити, як нижня нитка прилипає до верху тканини, а також не повинно бути складок або натягу стібків з обох боків матеріалу.
Як дізнатися, що натяг шпульки вимкнено? Ну, на цю відповідь трохи складніше. Проблема в тому, що ви не завжди можете відразу визначити, чому виникає проблема з натягом верхньої або нижньої нитки.
Через це ви завжди повинні спочатку перевірити верхній натяг, якщо помітите загальні ознаки проблеми з натягом, такі як:
- Пташине гніздо або клубок ниток під тканиною призводять до застрягання машини та відмови шити.
- Вільні або пропущені стібки на тканині, іноді схожі на петлі ниток, що стирчать із тканини.
- Натягнуті стібки дратують, змушуючи тканину морщитися і зморщуватися навколо них.
Як дізнатися, чи правильний натяг моєї нитки?
Виконання тесту шпульки - один із простих способів визначити правильність натягу нижньої нитки. Це дозволяє дізнатися, чи буде стандартне налаштування натягу шпульки працювати з новим типом нитки на вашій машині. Тест працює для шпулек з фронтальним завантаженням та знімним футляром.
- Намотуйте шпульку, але замість того, щоб вставляти її та футляр у машину, вставте її у футляр і тримайте в руці.
- Протягніть кінець нитки через проріз у бічній частині шпульного ковпачка так само, як ви зазвичай заправляєте нитку в машину.
- Тепер затисніть нитку у правій руці та відпустіть чохол.
- Дивіться, як швидко корпус падає з різьблення. Якщо нитка розмотується і гільза швидко падає без опору, ви знатимете, що натяг занадто слабкий. Натяг занадто тугий, якщо чохол взагалі не падає і нитка не розмотується.
Звичайно, ви також можете прошити кілька дюймів стібків як пробний прогін, щоб дізнатися, чи підходять налаштування натягу для вашого нового проекту. Зверніть увагу на будь-який із попереджувальних знаків, перелічених у попередньому розділі, щоб визначити проблему з натягом.
Яким числом має бути натяг шпульки?
На відміну від верхньої нитки, шпульна нитка не має циферблата, номера або посібника з налаштування більшості швейних машин. Деякі вишивальні машини можуть мати складніші функції налаштування, оскільки для створення деяких видів атласних стібків необхідний певний вимірний натяг.
Але побутові швейні машини — навіть комп'ютерні швейні машини моделі високого класу — зазвичай використовують те саме базове механічне регулювання натягу шпульки.
Як відрегулювати натяг шпульки крок за кроком
Ви можете відрегулювати натяг шпульки у швейній машині, послаблюючи або затягуючи гвинт, який проходить через пружину натягу на шпульному ковпачку. Ви знайдете цей гвинт у двох різних місцях, залежно від того, чи використовує машина вставну або фронтальну шпульку.
Шпульки з фронтальним завантаженням мають помітний гвинт. Просто вийміть металевий корпус, який ви знімаєте щоразу, коли вставляєте шпульку в машину. Ви побачите невеликий гвинт на зовнішній стороні корпусу.
Шпульки з верхнім або вставним завантаженням також вставляють у футляр, але ви не часто виймаєте футляр з машини. Проте виходить! Ви побачите крихітний гвинт, що часто вставлений у невелике поглиблення збоку цього корпусу.
Щоб відрегулювати натяг шпульки:
- Завжди починайте з розстібування верхньої нитки та повторного заправлення, щоб з'ясувати, чи не викликала проблема верхня нитка. Як мінімум у 90% випадків проблеми з натягом пов'язані з верхньою ниткою, а не нижньою ниткою.
- Але якщо вам потрібно відрегулювати натяг нижньої нитки, почніть з того, що зніміть шпульний ковпачок з машини і знайдіть гвинт.
- Перед тим, як повернути гвинт, позначте гостре наконечника поточне положення гвинта на корпусі. Таким чином, ви можете легко повернути натяг до нормального значення.
- Використовуйте маленьку викрутку з комплекту машини, щоб відрегулювати положення гвинта. Якщо ви втратили цей викрутку, знайдіть замість неї крихітну викрутку з плоскою головкою для ремонту ювелірних виробів або окулярів.
- Поверніть праворуч, щоб посилити натяг, і вліво, щоб послабити натяг.
- Повертайте гвинт маленькими плавними кроками. Думайте про круг гвинта, як про годинник, і намагайтеся налаштувати його з кроком у п'ятнадцять хвилин.
- Після кожного крихітного повороту зупиняйтеся та прошивайте кілька дюймів, щоб побачити, чи ви зафіксували натяг.
- Переконайтеся, що ви не повертаєте гвинт занадто різко, оскільки це може зірвати нитки з крихітного гвинта в шпульному ковпачку. Ви також не хочете занадто сильно послаблювати гвинт, тому що він може вийти та пошкодити вашу швейну машину .
Проблеми з натягом шпульки
До поширених проблем натягу нитки відносяться злипання нитки, стібки з глузуванням або пропуск стібків. Якщо ви знаєте, як виглядають поширені проблеми з натягом шпульки, ви можете швидко усунути проблему, щоб повернутися до шиття!
Чому нитки збиваються під моєю тканиною?
Під час шиття нитка може збитися або утворити пташине гніздо під тканиною через проблеми з натягом верхньої чи нижньої нитки.
- Коли ваша машина зупиниться і ви виявите сплутану нитку під тканиною, негайно припиніть шити.
- Акуратно обріжте нитки, що сплуталися, щоб можна було зняти тканину. Ви можете використовувати розпорювач швів, щоб позбутися потворного клубка на вашому швейному проекті пізніше!
- Переконайтеся, що ви забрали вільні нитки з області шпульки.
- Далі повторно заправте верхню нитку. Часто нитка зісковзувала з натяжного диска, викликаючи заплутування.
- Якщо це не вирішить проблему, погляньте на свою шпульку. Чи намотується нитка рівно і туго навколо нього, чи ви бачите незакріплені петлі шпульної нитки? І тут потрібно перемотати шпульку. Переконайтеся, що він рівномірно і плавно намотується на котушку шпульки.
- Нарешті, якщо ви спробуєте шити ще раз, а нитки, як і раніше, будуть сплутуватися, дотримуйтесь вказівок, наведених вище в цій статті, щоб відрегулювати натяг шпульки.
Натяг шпульної нитки занадто слабкий
Ви зрозумієте, що натяг шпульки занадто слабкий, якщо побачите, що нижня нитка вільно стирчить поверх тканини. Іноді занадто слабкий натяг шпульки також призводить до скручування нитки під тканиною через люфт, що означає, що нитка шпульна розмотується занадто швидко і накопичується швидше, ніж машина може пошити, що призводить до заплутування ниток.
Ваша швейна машина може нормально шити з попередньо встановленим натягом шпульки, а потім раптово виникне проблема, якщо ви використовуєте новий тип нитки. Супертонкі або шовковисті нитки іноді потребують сильнішого натягу, щоб шпулька могла з більшою силою утримувати більш тонку нитку.
Щоб підсилити натяг шпульки, відрегулюйте гвинт натягу праворуч невеликими частинами, перевіряючи після кожного повороту гвинта.
Як виглядає регулятор натягу на швейній машині
Регулятор натягу на швейній машині зазвичай виглядає як ручка, яку можна повертати, збільшуючи або зменшуючи значення, хоча в деяких комп'ютеризованих моделях натомість може використовуватися сенсорний екран або кнопки для керування натягом.
Майте на увазі, що налаштування натягу регулюють лише силу, що прикладається до верхньої нитки. Зазвичай вам доводиться регулювати натяг верхньої нитки з кожним новим швейним проектом, тому що для кожного типу тканини потрібен різний натяг верхньої нитки.
Перш ніж возитися з натягом шпульки, завжди намагайтеся заново заправити верхню нитку та відрегулювати регулятор натягу верхньої нитки.
Скільки нитки намотати нитки на шпульку
Більшість швейних машин для намотування шпульки мають автоматичне відключення, яке визначає, скільки нитки потрібно намотати на шпульку. Нитка ніколи не повинна виходити за краї шпульної котушки, оскільки це призведе до її застрягання в шпульному ковпачку та відмови від обертання.
У той час як ви можете знайти пораду про те, що вам потрібна повна шпулька для шиття, ви можете шити з частково заповненою шпулькою без будь-яких труднощів. Ви можете захотіти частково намотати шпульку лише у тому випадку, якщо у вас є невелика кількість шиття, наприклад, і ви не хочете витрачати зайву нитку.
В ідеалі ви хочете, щоб нитка була гладко і рівномірно намотана на шпульну котушку, а не перекошена з великою кількістю нитки до верху або низу котушки.
Середня котушка М-класу може вмістити приблизно 90 ярдів стандартної бавовняної нитки. У більшості випадків для шпульки слід використовувати ту ж нитку, що й для верхньої нитки. Це забезпечує гладкі, підібрані стібки.
Як відрегулювати натяг шпульки:
Тепер, коли ви знаєте, як працюють шпульки і як змінити натяг шпульки, ви можете дізнатися, як відрегулювати натяг шпульки для спеціальних швейних машин.
Швейна машина Brother
Швейні машини Brother поставляються з встановленим натягом, який добре підходить для більшості швейних проектів, але при необхідності його можна легко відрегулювати. Одна річ, яку слід відзначити щодо швейних машин цієї марки, полягає в тому, що швейні машини Brother можуть мати шпульку з верхнім або переднім завантаженням, залежно від моделі вашої машини.
- Вийміть шпульку з футляра та відкладіть її убік.
- Вийміть корпус із машини та знайдіть гвинт, який проходить через натяжний диск. Це так просто на машині Brother, тому що ви хочете знайти єдиний гвинт із однорядним пазом для викрутки з плоскою головкою. Ігноруйте будь-які гвинти з крихітним + надрізом, які підходять для викрутки з хрестоподібним шліцем!
- Для поступового регулювання положення гвинта використовуйте маленьку плоску викрутку, що входить до комплекту постачання машини.
- Робить паузу, щоб прошити кілька дюймів зразків стібків після кожного коригування.
Швейні машини Janome
Багато швейних машин Janome мають шпульки зі вставним або верхнім завантаженням, а деякі моделі високого класу можуть навіть мати комп'ютеризовані налаштування, які повідомлять вам, коли потрібно відрегулювати нижчий натяг!
Тим не менш, ви, як і раніше, регулюєте натяг шпульки таким же чином, навіть на модних швейних машинах Janome .
Ці професійні поради можуть допомогти вашій машині Janome підтримувати правильний натяг шпульки:
- Коли ви намотуєте нитку на шпульку, тримайте близько трьох дюймів нитки, поки машина запускає намотник. Збереження цього м'якого тиску на нитку дозволяє намотнику рівномірно намотувати нитку на шпульну котушку.
- Перш ніж помістити повну шпульку в корпус, переконайтеся, що нитка змотується з неї проти годинникової стрілки.
- Не забувайте часто замінювати голку та очищати її під голковою пластиною. Через погнуту голку або забитий бруд може здатися, що у вас проблема з натягом шпульки, хоча це просто бруд або пошкоджена голка, що уповільнює рух нижньої нитки!
Надпотужні швейні машини Singer
Надпотужні швейні машини Singer можуть шити на 50% швидше, ніж звичайні швейні машини , і оснащені потужними двигунами та суцільнометалевими корпусами, які дозволяють їм працювати з товстими тканинами та більш міцними нитками.
Це може означати, що ви хочете використовувати різні типи ниток на шпульці, а це означає, що вам може знадобитися відрегулювати натяг, щоб пристосувати більш товсту або грубішу нитку, яка вимагає меншого захоплення для ідеальних стібків.
Звичайно, важкі швейні машини Singer також поставляються з встановленим натягом, який добре підходить для більшості швейних проектів, тому завжди регулюйте верхній натяг, перш ніж намагатися відрегулювати натяг шпульки.
Швейні машини Singer для важких умов експлуатації часто мають шпульки із верхнім завантаженням. Одна хитрість, що дозволяє зняти шпульний ковпачок з цих моделей для регулювання натягу, полягає в тому, що ви виявите, що стрижень або важіль притискають до корпусу.
Цей важіль утримує шпульний ковпачок від розгойдування, тому що потужна машина може шити на таких високих швидкостях. Вам потрібно буде видалити два крихітних гвинти з цього важеля, щоб зняти його і дозволити вам вийняти шпульний ковпачок з його ложа.
Вставна шпулька
Багато популярних брендів швейних машин , таких як Brother і Janome , пропонують моделі зі вставними шпульками, які вимагають кількох додаткових дій для регулювання нижнього натягу.
Вставте шпульки або шпульки з верхнім завантаженням у простір перед голкової пластиною на швейній машині. Доступ до футляра, в якому знаходяться ці шпульки, трохи складніший, ніж для шпульки з фронтальним завантаженням.
- Зніміть притискну лапку з машини та відкладіть її убік. Ви можете це зробити, натиснувши на невеликий важіль, розташований збоку або ззаду стопи.
- За допомогою невеликої викрутки послабте голку та вийміть її.
- Зніміть шпульку та обережно витягніть за її допомогою кінець нитки.
- Для більшості моделей швейних машин вам також необхідно зняти голку, щоб дістатися до шпульного ковпачка. Для цього часто доводиться викручувати два-три маленькі гвинти, що утримують голку на місці. На ці гвинти складно надягти викрутку, тому для цього кроку вам знадобиться маленька трикутна викрутка, яка йде в комплекті з машиною.
- Тепер ви побачите куполоподібну круглу форму, всередині якої зазвичай знаходиться шпулька. Ви знайшли шпульний ковпачок! Обережно зніміть його з ліжка.
- У деяких моделях можна побачити невеликий важіль, що утримує корпус на місці. Посуньте його убік або відгвинтіть гвинти, що утримують важіль на місці, якщо це необхідно.
- Після вилучення гільзи продовжуйте регулювати натяжний гвинт, як описано раніше у цій статті!
Висновок
Ви можете відрегулювати натяг шпульки на швейній машині, повернувши гвинт натяжної пружини в шпульному ковпачку праворуч, щоб посилити натяг, і вліво, щоб послабити натяг. Для шпульки з фронтальним завантаженням можна легко відрегулювати знімний шпульний ковпачок. Шукайте гвинт із тонкою плоскою канавкою, а не з перехресною канавкою від викрутки із головкою Пилипа.
Шпульки з верхнім завантаженням або вставні шпульки потребують більше зусиль для регулювання. У багатьох моделях швейних машин, щоб дістатися шпульного ковпачка, необхідно зняти притискну лапку, голку та голкову пластину. Як тільки ви отримаєте доступ до цього корпусу, ви відрегулюєте гвинт аналогічним чином, роблячи покрокові оберти. Завжди перевіряйте шиття після кожного крихітного повороту гвинта шпульного ковпачка, щоб побачити, чи проблема усунена!