Продавець Інтернет-магазин швейної техніки розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
524 відгуків
promo_banner
Магазин швейної техніки
+380 (66) 159-38-15Vodafone
+380 (93) 944-88-17Life - (Viber, WhatsApp, Telegram)
Додати відгук

Хто винайшов першу швейну машину

Хто винайшов першу швейну машину

Хто винайшов першу швейну машину

Історія швейних машин пройшла довгий і звивистий шлях, щоб прийти до функціональних та ефективних швейних машин, які ми використовуємо сьогодні. Немає чіткої відповіді на питання, хто створив швейну машину , але на цьому шляху було багато ітерацій та невдалих спроб. Насправді досі точаться суперечки про те, хто може претендувати на звання його винахідника.

Перший патент на швейну машину було видано у 1755 році Карлу Вайзенталю з Німеччини за винахід голки для швейної машини. Однак немає жодних доказів того, що він сконструював машину, яка працює зі своєю голкою.

Лише понад 30 років по тому, в 1790 році, досвідчений червонодеревник з Англії на ім'я Томас Сейнт створив першу конструкцію швейної машини. Він розробив проект швейної машини з ручним керуванням, призначеної для обробки шкіри та полотна, але, схоже, він так і не створив свого винаходу.

Після розробки Томаса Сейнт багато винахідників безуспішно намагалися створити функціональну швейну машину. Лише в 1830 році була спроектована і виготовлена ​​перша швейна машина . Французький кравець на ім'я Бартелемі Тімоньє винайшов машину, яка використовувала одну нитку та голку для виконання тамбурного стібка.

Його машини мали успіх, і він зміг відкрити виробничу компанію з виробництва уніформи французької армії. Однак інші швейники та кравці побоювалися, що його винахід призведе до втрати роботи, тому вони спалили його фабрику та вигнали його з Франції.

Коли в Америці була зроблена перша швейна машина

У той час, як винахідники по всій Європі намагалися створити функціональну швейну машину, американські винахідники також працювали над проблемою створення працездатної машини.

Після кількох більш ранніх невдалих винаходів, зроблених американцями, перша придатна до використання машина, створена в Америці, була побудована Уолтером Хантом у 1834 році. На жаль для Ханта, він так і не запатентував свою конструкцію, що згодом дуже дорого йому обійшлося.

В 1846 Еліасу Хоу був виданий перший американський патент на швейну машину , дуже схожу на машину Ханта. Хоча його машина працювала, американські кравці просто не були готові змінити свій спосіб життя і принести машину до своїх майстерень, тому Хоу не зміг продати жодну зі своїх перших швейних машин.

Намагаючись знайти покупців на свій винахід, Хоу на якийсь час вирушив до Європи, але, на жаль, там йому вже не пощастило. Коли Хоу, нарешті, повернувся до Америки в 1849 році, він виявив, що його патент порушувався, і багато американських винахідників робили дуже схожі машини, включаючи Ісаака Мерріта Сінгера.

Ісаак Меррітт Зінгер запатентував першу практичну та ефективну швейну машину

Singer , ймовірно, найвідоміше ім'я в історії швейних машин, і не дарма. Саме він успішно продав швейну машину та вивів її на масовий ринок.

Швейна машина Singer  була найпрактичнішою та найефективнішою машиною на той момент: з ножною педаллю замість ручного колеса та голкою, яка рухалася вгору і вниз, а не з боку в бік. Він черпав елементи та натхнення з багатьох попередніх проектів, у тому числі з проектів Тімоньє, Ханта та Хоу. На нещастя для Сінгера, він використовував той самий стібок із загостреною голкою та двома джерелами нитки, який запатентував Хоу.

Хоу, якому не було чого втрачати і не мав грошей, подав на Сінгера (разом з іншими винахідниками швейних машин) до суду за порушення патентних прав. Суд залишив чинний патент Хоу, і Сінгер був змушений виплатити йому одноразову суму вперед, а також гонорари за кожну продану машину. Завдяки хорошому патенту на свій винахід Хоу помер дуже багатою людиною.

Зінгер досяг величезного успіху у виробництві швейних машин. Він був генієм маркетингу і першим запропонував систему розстрочки, коли клієнти могли сплачувати щомісячними платежами з відсотками, а чи не одноразової виплатою вперед.

Сьогодні є безліч різних типів швейних машин.

У наші дні виробництво швейних машин значно просунулося вперед, і існує безліч різних типів швейних машин , кожна з яких має різні функції та функції.

Це лише деякі з типів машин, які існують сьогодні:

  • Побутова швейна машина: машина для домашнього, а не промислового використання.
  • Компактна крихітна машина, що відмінно підходить для невеликих приміщень.
  • Промислова швейна машина : найпоширеніший тип промислової швейної машини, відмінно підходить для зшивання плоских шматків тканини.
  • Оверлоки : машина, що виконує оверлочний стібок, що ідеально підходить для трикотажних швів та обробки необроблених країв.
  • Шкіряна швейна машина: машина (зазвичай промислова), призначена спеціально для шиття виробів із твердої шкіри.
  • Розпошивальна машина : машина, що шиє рядок, що часто використовується для трикотажу і спортивного одягу.
  • Merrow Purl Machine: промислова швейна машина, що виконує делікатне підгинання, ідеально підходить для легких тканин.
  • Машина вишивальна  : швейна машина, здатна вишивати малюнки для вишивання на тканині, часто з використанням ниток різних кольорів.

Цікаві факти про швейні машини

Швейна машина змінила правила гри наприкінці 1800-х років. Він вплинув на соціальне життя жінок того часу, а також викликав деякі розбіжності навколо його первісного винахідника. Ось кілька цікавих фактів про швейні машини, які ви, можливо, не знали.

Домашня швейна машина скоротила час шиття вручну з 14 години до всього лише однієї години! Фактично, винахід швейної машини звільнив жінкам кілька годин роботи по дому, дозволивши їм зайнятися іншими справами та інтересами.

Національний день швейних машин відзначається 13 червня і наголошує на тому, що досі вважається сучасним винаходом, з зростаючою базою швачок та ентузіастів шиття.

Ісааку Меррітт Зінгер не приписують винахід швейної машини, але він запатентував те, що вважалося найефективнішою  швейною  машиною, в 1851 році. 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner