Як користуватися швейною машинкою - ці основні кроки допоможуть вам швидко навчитися шити

Як користуватися швейною машинкою - ці основні кроки допоможуть вам швидко навчитися шити
На старт, увага, шити! Легше сказати, чим зробити, якщо ви намагаєтеся освоїти та купити нову швейну машину . Що ж, не шукайте далі - наш докладний посібник зі знайомства зі швейною машиною допоможе вам навчитися шити в найкоротші терміни, незалежно від того, чи придбали ви одну і з кращих швейних машин, що продаються в даний момент, або починаєте з вживаної.
Почніть із перевірки деталей вашої швейної машини та їх функцій.
Важливо дізнатися, що робить кожна частина вашої машини, від основних перемикачів до технічних налаштувань натягу. Як тільки у вас з'явиться загальне уявлення про те, для чого потрібні кнопки та колеса, вам буде легше зрозуміти, як вони працюють разом, формуючи стібки. Вам слід шукати:- Штифт котушки : це горизонтальний або вертикальний штифт, розташований зверху машини ззаду. Помістіть котушку з нитками на штифт і, якщо вона передбачена у вашій швейній машині, надягніть зверху пластиковий диск, щоб утримувати нитку на місці.
- Моталка або шпуленамотчик : Міні-штифт, розташований перед штифтом котушки. Шпулька може бути намотана ниткою, якщо помістити на моталку.
- Шпулька : Міні-котушка, яка знаходиться всередині машини під голкою. Після розміщення в корпус шпульки нитки шпульки та верхні нитки об'єднуються, утворюючи стібки.
- Притискна лапка : Розташована під голкою, притискна лапка може переміщатися вгору та вниз за допомогою важеля на задній стороні машини. У верхньому положенні тканина може бути поміщена під неї. Після переміщення в нижнє положення вона утримуватиме тканину на місці. Притискну лапку можна замінити спеціальними лапками, які підходять для шиття, наприклад, для блискавки або канта.
- Голка : через яку пропускається нитка від котушкового стрижня. Голка рухається вгору та вниз, проколюючи тканину під нею, щоб сформувати стібки. Знову ж таки, голки можна легко замінити відповідно до тканини, яку ви шиєте.
- Голкова пластина : це металева пластина під голкою; на ній часто є корисні напрямні для припусків на шви, що дозволяють зберігати однорідність швів.
- Зубчасті транспортер подачі тканини : Розташовані прямо під голкою, зубчасті транспортери працюють у такт з голкою, щоб протягнути тканину через швейну машину. Деякі машини мають можливість опускати зубчасті транспортери, що дозволяє виконувати вільне шиття.
- Маховик : зазвичай розташоване на правій стороні швейної машини, колесо повинне обертатися лише у напрямку до вас. Функція колеса полягає в опусканні та підйомі голки, воно зручне при шитті кривих або кутів.
- Регулятор стібків : більшість електромеханічних швейних машин мають колеса для вибору типу стібка, тоді як електронні та комп'ютерні машини матимуть пронумерований каталог стібків для вибору. Для більшості проектів буде достатньо прямого рядка або зигзагоподібного рядка, але деякі машини можуть похвалитися більш ніж сотнею опцій.
- Ширина та довжина стібка : Залежно від вибраного стібка вам потрібно буде відрегулювати довжину та/або ширину стібка відповідно до ваших потреб. Наприклад, велика довжина прямого стібка дуже корисна при скріпленні тканин. Ширина і довжина стібка зазвичай змінюються коліщатком на механічних машинах, але це можна зробити аналогічно вибору стібка на цифрових моделях.
- Регулювання натягу : це, як правило, пронумерований циферблат, який змінює, наскільки щільними чи вільними будуть стібки. Дотримуйтесь рекомендацій посібника з налаштування. Загальне правило полягає в тому, що якщо натяг занадто сильний, голка тягнеться вліво; якщо занадто слабке, нитка петлятиме на звороті стібків.
- Реверс або кнопка зворотного стібка : використовуйте цю кнопку або важіль, щоб розпочати та закінчити рядок. При натисканні вона шитиме назад поверх попередніх стібків, щоб вони не розпускалися. Просто обріжте кінці ниток, а не зав'язуйте їх.
- Бічний ниткообрізальник : З лівого боку машини є невеликий ниткообрізальник, який дуже корисний для шиття. Просто відтягніть зшиту річ від машини і спіймайте нитки в нитку обрізувач, щоб обрізати їх.
- Педаль : Щоб почати шити, натисніть на педаль. Невелике натискання призведе до зниження швидкості шиття. Чим сильніше ви натискаєте на педаль, тим швидше швейна машина шитиме.
Як користуватися швейною машинкою
Тепер, коли ви знаєте, як поводитися зі своєю швейною машиною і знаєте основні компоненти, ви готові почати шити. Як тільки ви розберетеся, як заправляти швейну машину , візьміть пару невеликих квадратів тканини, щоб спершу перевірити. Складіть деталі так, щоб дві з них лежали одна на одній лицьовими сторонами разом із вирівняними прямими краями. Для початку прошийте по одному краю, дотримуючись інструкцій нижче.
Крок 1
Спочатку вам потрібно буде слідувати нашим покроковим інструкціям, щоб навчитися заправляти нитку в швейну машину та намотувати шпульку.
Крок 2
Піднявши притискну лапку, покладіть під неї тканину, дотримуючись напрямних припусків на пластині для голки, які допоможуть вам.
Крок 3
Опустіть голку через тканину за допомогою маховика. Натисніть на педаль, щоб почати шити. Щоб закріпити стібки, прошийте близько 1,5 см, перш ніж натиснути важіль реверсу або кнопку, щоб прошити близько 1,5 см у протилежному напрямку. Відпустіть важіль реверсу та продовжуйте шити.
Крок 4
При наближенні до кутів або крутих згинів зніміть ногу з педалі, щоб зупинити шиття. Поверніть махове колесо так, щоб голка опинилась у нижньому положенні, підніміть притискну лапку та поверніть тканину навколо. Голка має утримувати тканину на місці. Опустіть притискну лапку і продовжуйте шити.
Крок 5
Завершіть рядок ще 1,5 см зворотних стібків, щоб закріпити кінці. Підніміть голку за допомогою махового колеса, а потім притискної лапки. Зніміть тканину з машини і впіймайте нитки в розривник ниток. Гострими ножицями обріжте кінці ниток якомога ближче до стібок.
Якщо ви вперше шиєте, почніть з пари швидких та простих проектів, щоб освоїтися, перш ніж переходити до одягу та складних викрійок.